BMX STYLE BENJAMIN 2012 - 26.05.2012 PARDUBICE

BMX STYLE BENJAMIN 2012 - 26.05.2012 PARDUBICE

Freestyle BMX závod v disciplíně park pro začínající ridery do 16-ti let (včetně) se uskuteční v sobotu 26.5.2012 od 9:00h ve Skateparku Pardubice. Zajímá mě více→.


V úvodní větě je, dá se říct, obsaženo vše potřebné - čas, datum i místo konání akce. Strohé informace. Pro mě však organizace závodu BMX Style Benjamin má o něco hlubší smysl. Neberte proto tento článek jako klasickou propozici na závod, protože on to ani klasický závod vlastně nebude.

V minulosti se společně s různými partnery podařilo uspořádat několik jednotlivých ročníků BMX Style Benjamin (asi největší radost jsem měl z tohoto). Poslední tuším dva závody jsem pak vynechal. Letos jsem opět dostal možnost zapojit se do organizace. Bylo to vůbec poprvé, kdy jsem se vážněji zamyslel nad tím, jak by závody pro ty, kteří na kole začínají, měly vlastně vypadat. A jak vypadaly, když jsem na kole začínal já, čeho jsem se nejvíce obával nebo co si myslím, že by mi ze závodů udělalo opravdovou zábavu.

 


1. Důvěra & Kamarádství: to je asi to nejdůležitější, co si ve spojitosti se závody vybavím. Když jsem jel na svůj vůbec první závod, bylo nás 5 kamarádů namačkaných v autě + 5 kol a 5 spacáků. Vyjeli jsme už v pátek, protože jsme si chtěli najezdit park. Byl to neuvěřitelně dlouhý víkend, kde se zrodilo pro mě několik nových přátelství. Od tohoto závodu sem se znal s legendami té doby jako je Viktor Plas, Tomáš Vondráček, Kamil Feifer nebo David Pánka. Mezi nové kamarády však ale patřili i organizátoři závodu jako byl Honza Cvachovec nebo Tomáš Znamenáček. Uplynulo již spoustu let, kamarádství však přetrvává. A zůstala i důvěra (možnost ubytování, tripy, exhibice apod.). Proto pokud se chystáte na BMX Style Benjamin 2012, berte to především jako možnost potkat se  s lidmi, kteří milují kolo stejně jako Vy. Možnost vidět nejrůznější styly ježdění i přístupu k BMX. Nestyďte se v parku podat ruku někomu, kdo upadne. Nebojte se půjčit svou oblíbenou pumpičku. Nikdy nevíte, zda právě onen vstřícný krok nebude jedním velkým začátkem. A rozhodně se nepodceňujte  jen proto, že nepřeskočíte spinu - překvapit můžete úplně něčím jiným. V sobotu taháme všichni za jeden provaz.


2. Bez poplatku za registraci
: to je spíše jen osobní boj související s třemi fakty. Ten první je, že díky podpoře TBB-bike.cz a Skateparku Pardubice mám konečně potřebnou volnost a možnost riskovat (moc díky za to)  - proto BMX Style Benjamin 2012 bude bez startovného. Obě značky podporují závod z důvodu pomoci začínajícím jezdcům. Když jsem začínal jezdit závody já, poplatek mě vždycky něčím svazoval. Alespoň si to tak pamatuji. Chtěl bych tedy zjistit, zda to bude pro Vás o to zajímavější. Dáte echo do komentářů?

Druhý důvod - jsem přesvědčený, že závody nebudou kvalitnější, když zvýšíme poplatek za startovné (aspoň bude z čeho zaplatit speaker, říká se). Takže vlastně přehodíme kus zodpovědnosti na Vás. Je to fér? Pokud závody děláme proto, abychom podpořili rozvoj Freestyle BMX v České republice, pak to dělejme zodpovědně a kvalitně do doby, než se Vy sami rozhodnete (svobodně!), že jste ochotni si za kvalitu připlatit. Do té doby by mělo být zejména pro začátečníky startovné zdarma.

Třetí důvod souvisí opět s Důvěrou & Kamarádstvím. Věřím víc než kdykoliv předtím, že Vám mohu důvěřovat. Díky důvěře se můžeme zbavit například těchto argumentů:

• už sem zaplatil startovné, tak musím jet
• závody bez startovného ztrácejí “hodnotu/jméno/kvalitu”
• přihlásí se hodně jezdců, kteří nakonec nepojedou = problémy s registrací

Věřím, že vyplněnou přihlášku pošlou jezdci, kteří se na B.S.B. těší a jediným důvodem nenastoupení do závodu by byla nemoc nebo zranění (o kterém by určitě dali vědět e-mailem nebo zprávou).

 


3. Paperless (pouze online registrace)
: líbila se nám myšlenka chovat se zodpovědněji k okolí a přírodě obecně. Proč tedy popisovat kvůli jednomu závodu nespočet čistě bílých papírů registračními údaji, když to můžeme zvládnout elektronicky? Proč tisknout plakátky na akci, polepit vývěsné plochy a autobusy, když propagaci můžeme zvládnout společně - stačí, jen pozvánku dále šířit skrze Váš Facebook, Twitter nebo web/blog. 
No a proč se vlastně většinou musí přihlášky tisknout? Protože na základě Vašeho podpisu stvrzujete, že:

"Souhlasíte s tím, že nebudete nárokovat na pořadatelích závodu případné Vámi způsobené škody na majetku a zdraví, a to vlastním i jiných osob."

Má to jistě hlubší právnický dosah, chápu. Mě více fér, než podepisování papíru, přijde sanitní vůz se zdravotníkem na místě v čas závodu. A to zajištěno díky Skateparku Pardubice máme. S tímto souvisí také nutnost dodržování pravidel parku (helma, chrániče). To, že pravidla akceptujete stvrdíte nalepenou páskou na ruce (v den závodu dostanou pouze registrovaní jezdci). Pravidla parku si můžete samozřejmě přečíst taktéž ihned po vstupu do parku, jsou umístěna na dobře viditelném místě. 


Připravili jsme online registrační formulář ke stažení zde. Registrace do závodu bude uzavřena v pátek 25.5.2012 ve 12:00h. Vyplněnou registraci prosím zašlete na e-mail (fox@tbb-bike.cz). V případě jakéhokoliv dotazu stačí zanechat zprávu na facebooku nebo komentář pod článkem.

 


4. Co mi říkala babička
: rodiče i prarodiče mě vždy v ježdění i cestování podporovali. Když jsem odjížděl na závody, babička se mnou neřešila kvalifikační jízdu nebo zda mám v pořádku kolo - vždycky však říkala, ať se řádně najím a užiju si to. Teplé a chutné jídlo v čas oběda dodá pořádnou dávku energie do finálových jízd. Opět díky podpoře TBB-bike.cz a Skateparku Pardubice máme možnost to vylepšit. Pro ty z Vás, kdo pojedete závod, budeme mít připraven zdravý oběd s dezertem (pro prvních 50 registrovaných jezdců).


5. Jako doma: Skatepark Pardubice je místem, které se neustále mění a přizpůsobuje zejména požadavkům BMX riderů. V předchozích letech byl upraven funbox, postavena spina a teď dokonce streetový foampit. Neustále se nám snaží vycházet vstříct. Proto se zde chovejme jako doma. Před závodem se snažíme vždy celý park řádně vypucovat (uklidit pokojík před návštěvou). Pomožte nám s pořádkem také Vy. Po celý den budou v areálu přítomny odpadkové koše. Pokud PET flašku nebo sáček odhodíte jen na zem, pak to budu muset za Vás uklidnit někdo z organizační party, tedy někdo z jezdců, které znáte. Fér?


6. Nepsaná pravidla: už dlouho se snažím zjistit, proč někteří jezdci nechtějí jezdit závody a co jim nejvíce vadí. Jednou z podstatných věcí je prý nedodržování nepsaných pravidel jako např.:


• rozjíždění se na spinu v obou směrech současně
• stání po celé délce plošinek minirampy
• stání na plošince funboxu
• nechtěný “vláček” na funboxu

Říkám si, že pakliže si máme závody užít, měli bychom se společně v parku respektovat. Uvědomuji si, že to nepůjde jen tak změnit, ale pokud začneme nad tím více přemýšlet, jednoho dne se do parku všichni vejdeme. V sobotu se o to pokusíme určitě.


7. Ceny do soutěže
: jedna z poměrně dost složitých věcí na celé organizaci. Aby závod mohl proběhnout, musíte řešit miliardu různých drobností a pak je tady komunikace se sponzory akce. Pokud Vám přislíbí ceny do závodu, většinou si nemůžete vybírat, co to bude. Proto jsem nesmírně rád za podporu TBB-bike.cz. Ceny budou složeny z produktů, na kterých sám jezdím a kterým věřím. Ať už díly od WTP, Éclat nebo chrániče Fuse. Od Skateparku Pardubice pak opět první tři jezdci obdrží 5x volný vstup (možnost dále trénovat v parku zdarma). Snad tedy budou ceny adekvátní odměnou za to, že po celý den budete "cedit krev".8. Závodem to nekončí: poslední věc, kterou si se závody spojuji je těch pár hodin po vyhlášení výsledků. Tělo bolí, spousta z nás kulhá s naraženou patou nebo šmajdá s odřeným bokem. Přesto jsem byl vždy plný nových zážitků a neuvěřitelně mě bavilo si o tom s dalšími jezdci popovídat - vyměnit si názory, zkušenosti, zážitky. Proto, pokud se Vám bude chtít, zůstaňte s námi ještě chvíli. Na večer je totiž připraven bonus v podobě lehce opepřené session Wax The Ledge. Můžeme tedy koukat, klábosit a pro změnu fandit. Více info ve speciálním článku již brzy.
 


9:00 Otevření bran Skateparku Pardubice
10:00-12:00 - Registrace a trénink jezdců
12:30-15:00 - Kvalifikace
15:00-15:30 - Pauza
15:30-16:30 - Finále
16:30-17:00 - Vyhlášení výsledků Benjamin
+ Večerní session Wax The Ledge.


FACEBOOK UDÁLOST - ZÚČASTNÍTE SE?

 

 Fotogalerie k článku

10. 05. 2012, napsal: Jakub Skupin


« zpět na seznam všech článků

+ Přidat komentář Komentáře ke článku

15. 05. 2012 #27 Jakub Fox Skupin
Ahoj Shawi, myslím, že to až tak velký problém nebude. Jednu vyjímku zkusit můžeme. Pokud to chceš zkusit, určitě doraž (nezapomeň poslat registraci prosím).
14. 05. 2012 #26 Honza
Mě by tam MTb nevadili :)
14. 05. 2012 #25 Shawi
ahoj,
byl by velkej problém jet na 24 MTBečku? Nemám BMX, ale chtěl bych si zkusit nějakej závod a tohle se mi hodně líbí.
Dík
14. 05. 2012 #24 Jakub Fox Skupin
@ Erik: je to jak píšeš. Nejde o to umět barspin nebo backflip, jde o to mít chuť se zapojit. Když by všichni začátečníci seděli doma, byli jen ve svém lokálním parku a koukali na všechno jen skrze monitor, nikdy by z nich nevyrostli jezdci. A závody jsou přesně i o té motivaci, chtít se do určitého data něco naučit, něco nového. Vše spolu souvisí. Určitě do mě drcni, také rád pokecám.

@ Tomášek: vy se budete překonávat na ploše jezdecky, já se zase budu učit speakerovat. Pokud si viděl některý z podcastů, je Ti jasné, že koktání je má přednost. Všichni se učíme a všichni bychom se měli mít chuť neustále něco učit/zlepšovat. Uvidíme se v sobotu.

@ Tomáš J.: díky moc za názor. Tohle jsme s klukama řešili už u minulých ročníků. Nakonec jsme ale vždy dali přednost 1min + last trick. Je to totiž zatím standard u většiny CZ závodů a B.S.Benjamin by měl být trochu takovou průpravou na ně. Zažít si to, rozvrhnout si síly, vymyslet jízdu apod.. Jam je určitě uvolněnější a pohodovější, to je pravda, ale jako prvotní zkušenost je lepší se trošku "potrápit", zažít si to.

Jinak díky moc všem za zaslané registrace i že sdílíte pozvánku na facebooku. Moc to pomáhá. Díky moc!
12. 05. 2012 #23 Tomáš J.
Nechci být nějakej kritik ale závody by byly dobré jet formou jamu lepší než jízdy minutový :)
11. 05. 2012 #22 lotty
erik a tomasek neasi stejnej nazor jedu taky mate ve vsem pravdu! :)
11. 05. 2012 #21 Erik
Re Tomášek: Máš pravdu,jedu první takový menší závod ukážu něco před lidma hecne mně to třeba na něco novýho aspon budu tědka do závodu hrotit a s Foxem bych taky rád pokecal :)
11. 05. 2012 #20 Tomášek
nemyslím si že jde o to kdo dá barspin nebo whip jde o to to zkusit a ukazat co každej umí protože každej jezdí něco jinýho dávám nanejvýš 360 a nějaký grindy a jsem rád že přeletím fun ale na tudle akci jedu kvůli zkušenostem a zábavě ! hlavně zábava je to lepší než sedět doma ne ? a navíc bude tam třeba Kuba Fox a myslím že pokecat sním dodá seběvědomí aspon pro mě
11. 05. 2012 #19 Erik
Podle mně to bude fajn akce,osobně jezdím půl roku maximálně 7 až osm měsíců víc né piluji základy ale rád bych si zajezdil pojede někdo podobně zkušený?:) nebo spíš jestli to pro mně větší cenu,nevím co tam kluci zkušenější budou předvádět,já osobně nemám ani nachytaný barspin ale aspon motivace se naučit do 26.5 :)
11. 05. 2012 #18 Petr Samuel Zuda
zajímalo by mě co všechny vede k myšlence nedovolit vyježděnejm klukům zúčastnit se tohodle závodu? co by to bylo za závod? to jako chce každej vyhrát i když nic neumí? (trochu mi to tak příjde):(
11. 05. 2012 #17 T0M
Já nikdy bejmnaminy jet nemohl,protože jsem starší,ale vždycky jsem ve svých začátcích váhal jestli jet na x-cup nebo ne..a když jsem nejel,tak jsem toho pak litoval a vyčítal si to,další šance jet pro mě byla až za rok.Tady je navíc startovné zadarmo,jídlo..tak to neřešte a pojďte to zkusit!!!
11. 05. 2012 #16 Jakub Fox Skupin

@ belik: díky Tvému úsudku, že kluci radši zůstanou doma (a nechají si tak utéct poměrně dobrou příležitost si zajezdit) se Ti možná podařilo odpovědět na otázku, proč i starší jezdci nejezdí na větší závody (jako třeba nedávno řešený BHC taky v diskuzi). Vlastně to bude asi úplně stejné - ztratí chuť - ale to pouze v případě, že by jim šlo pouze o výsledky. A pak to asi i chápu. Jenže na druhou stranu, pro kluky co začínají si myslím, že zkušenost ze závodů (jakýchkoliv) je jen přínosem a mnohem podstatnějším a cennějším, než samotná pozice na výsledkové listině. Už jen sbalit se a naplánovat cestu je potřebná zkušenost. Pak si zvyknout na park, vymyslet jízdu, zaregistrovat se, s nikým se nesrazit a přitom ještě vydat ze sebe maximum. Myslím si, že tomu, kdo začíná by mohlo být úplně jedno, jestli je v závodě někdo o třídu nebo dvě výš. Může se od ně maximálně jen přiučit něco nového.

Jako super příklad mi přijde Martin Svoboda. Ten v jednom z předchozích BSB dělal například 720 přes funbox. Je tohle Benjamin? Asi ne, ale byly to jeho jedny z prvních závodů, kde si mohl zažít super pocit na stupních vítězů. Teď se mu podařilo vyhrát Bikehall. Postupuje a zkouší. Neřeší a jede si svoje.

Tohle téma jsme začali řešit kvůli Zdeňkovi. Pokud je mu 14let a jezdí sadu, pak by si přeci mohl vyjezdit pozici v závodě. Třeba to pro něj bude první vyhraný závod a posune jej to o kus dál. Přejme mu to. Nebo ho zařízněme a nechme ho dále hledat závod, kde mu bude "povoleno jezdit dobře".

Když Benjaminy rozdělíme na Benjamin Easy (do 12let) a Benjamin Hardcore (13-16let), myslím si, že pak stejně budeme řešit, že ten jezdí už barspiny a ten dělá jen 180 na plošinku. Nebo že má nedejbože lepší podmínky (park, halu, bohaté rodiče).

Ještě mě napadá jedna věc: má smysl jezdit CZ závody, když na registračce budou Ondra Šléz, Michael Beran nebo Erik Figar? Má vůbec smysl jezdit zahraniční závody, když bude registrován Harry Main, Mark Webb nebo Daniel Sandoval? V dirtu to je asi zbytečné podobně, když pojede Dudo, Kudr nebo Čapek, že? Stačí když tam bude porota a oni tři ne?

Moc bychom si přáli vyhovět všem, ale jak v tomhle najít schůdnou cestu? Prozatím si myslím, že Benjamini nejen dávají možnost okusit "bednu" mladým talentům, ale také celkovým přístupem jsou fajn odrazovým můstkem pro úplné nováčky (závody jsou odfiltrovány od Masterů). Za celou organizaci vím, že se ze všech sil snažíme dělat maximum a prozatím se nám to lépe vymyslet nepodařilo.

@ ...: často přemýšlím nad tím, jak to udělat, aby právě úplní začátečníci odhodili ten stud a strach (občas i předsudky). Aby pochopili, že v začátcích prostě nemůžou hned stát na bedně. Třeba takový Daniel Dhers jezdil mega dlouho. Až ve svých 20letech se poprvé propracoval mezi PRO. Do té doby neznámý rider. Ale je za tím kus práce a začínal hezky postupně. Proto si myslím, že je fajn začít co nejdříve a získávat zkušenosti. Ať už pojedeš kamkoliv, obohatí Tě to (i ty, kteří začínají). O výsledky v začátcích nejde. Jde o to se co nejvíce snažit a vydat ze sebe maximum.

@ dítě: pochopil jsem správně, že by Tě to odradilo? Co zkusit experiment? Závody jsou pro Vás o Vás. Zdeněk W. v sobotu dorazí. Můžeme se sejít u registračního stolku a Ty jej můžeš "zaříznout" a zkusit se Zdeňkem pokecat o tom, proč si myslíš, že je to takhle fér? Co Ty na to? Je to 50 na 50 že se dohodnete. Výsledek si stanovíte sami. Může být? Třeba z Vaší diskuze vzejdou názory/myšlenky, které dají základ novým pravidlům BMX Style Benjamin.

@ Snehurka: pomohla jsi nejen 7-mi trpaslíkům, ale především většině CZ riderů, kteří se donedávna ptali, jak to vlastně vypadá s kalendářem (mezi nimi i spousta PRO, kteří kalendář hledali). Díky moc za to!
10. 05. 2012 #15 Snehurka
Zdroj XCUP.cz :
XCUP 2012 JE TADY!
2012-01-25 10:05:19
Vítáme vás v Novém roce! Jako první letošní novinka jsou termíny 2012: 17.3. Stráž pod Ralskem, Street / 30 - 31.3. Praha, For BMX, Mistrovství ČR mini / 20 - 22.4. Praha, Rašínovo nábřeží, Agang Riverside, Mistrovství ČR mini / 26. - 27.5. Kladno, Mistrovství ČR Street / 2 - 3.6. Brno Bystrc, Dirt jump / 18.8. Stráž pod Ralskem, Mistrovství ČR Dirt jump / 8.9. Joyride, Mistrovství ČR mini / 15 - 16.9. Pardubice, Street + Mistrovství ČR Vert ramp / 15.12. Stráž pod Ralskem, Street
10. 05. 2012 #14 dítě
12)belik to mas teda pravdu :D
:/
10. 05. 2012 #13 sroub
to kix: jak už fox řikal je to ovlivněno i jinými akcemi skateparku pardubice.. hold to tak vyšlo.. tak si budem muset rozmyslet kam nás to táhne víc a tam jet.. ;-)
10. 05. 2012 #12 belik
myslím že když si todle přečtou mladý kluci co to chtěli jít zkusit že se budou hrotit flairy a whipy tak rači zustanou doma :D
10. 05. 2012 #11 ...
nemyslel sem to špatně :) možna je pravda že je hranice už mnohem dál posunuta a proto by to nevadilo, ale třeba by mohlo být dobrý udělat dvě skupiny...něco jako expert a expert master...a rozdělovalo by se to podle jedinců jak by si věřili a na sebevědomí...vim že je to lehký takhle řict a težce uskutečnit ale jinak nevim no...byla by škoda aby ty jedinci to vzdali předem, když uviděj kdo proti nim stojí a nebo, aby se na to příště nevykašlali.
Je škoda, že se to kryje s xcupem v Kladně no :/ nejdradši bych jel oboje, ale to nejde. :D těžké to rozhodnutí kam jet :D
10. 05. 2012 #10 zdenek w.
dik za názor !!:) určitě ale do Pardubic pojedu , ať už jako divák nebo zavodník :)
10. 05. 2012 #9 kix
Datum zavodu na Kladne bylo zverejneno uz 25.1., takze kde je problem?
10. 05. 2012 #8 Jakub Fox Skupin
@ T0M: díky za komentář. Datum závodu bylo stanoveno již na začátku roku (přesněji 14.2.) a je ovlivněno dalšími akcemi ve Skateparku Pardubice. Bohužel to nedokážeme jakkoliv ovlivnit. Více info zde: http://www.skateparkpardubice.cz/akce/51-budouci

@ cm: nemyslím si, že kdokoliv z nás by něco dělal naschvál. Datum závodů BMX Style Benjamin bylo stanoveno na začátku roku 2012 (přesněji 14.2.). Fakt, že se kryje s jiným závodem není přece naší vinou.

Všeobecně si myslím, že se v tomto období (konec jara/léto) bohužel začne překrývat více akcí i závodů. Ačkoliv se to nezdá, CZ je sice malá zemička, ale začíná se toho tvořit a dít poměrně dost. Což si myslím, že je jedině dobře. O to víc reportů, videí i možností.

@ Zdenek W.: přijde mi super a fér vůči ostatním, že ses zeptal, díky za to. Jak už David napsal, i v minulosti kluci pod 16 let jezdili sadu (Vykuk, Martin Svoboda, Dan Hanuš). Myslím si, že není na škodu vidět jezdit ve 14 letech někoho, kdo sází - asi talent, možná dříč. Určitě můžeš předat spoustu zkušeností stejně starým riderům, kteří na kole začínají. Celkově se Freestyle BMX za poslední tři roky hrozně posunul vpřed, takže laťku jste si nastavili sami ;). Důležité je si ještě uvědomit, že přestože někdo takhle sází, může mu u každého triku (flair, whip, barspin) spadnout noha na zem a úplně v pohodě jej zajede mladší klučina s hezkou a čistou jízdou.

@ ... : otázkou tedy je, jak bys pravidla do závodu nastavil Ty? Měli bychom kategorie rozdělit ještě na jezdce kdo neumí flair nebo whip (podpořilo by to myšlenku zlepšovat se)? Nebo ještě snížit věkovou hranici na třeba 13 let? Určitě budu rád za Tvůj názor nebo nápad. Třeba se pro příští ročníky povede vymyslet lepší systém.
10. 05. 2012 #7 zdenek w.
bych si připadal blbě :D:D
10. 05. 2012 #6 David
nechápu proč tohle řešíte.. víte kolik tam už bylo lidí, kteří dělali flair?:)
10. 05. 2012 #5 ...
Zdeněk w. :DDD no hele ;) je to jenom na tobě jaký máš sebevědomí ;) jestli si ho chceš zvýšit nad začátečníkama tak to jed ale proti těm začínajícím je to trochu nefer :P nwm no ale jestli umíš flair a tak, tak by mi to přišlo blbý :P myslím že vím kdo seš a seš velkej zabiják to jo ale nech tohle těm nezkušeným :) je to jenom můj názor... :)
10. 05. 2012 #4 zdenek w.
čau , chcu se zeptat :D je mi 14 let ..ale na kole už jezdím dost s jistotou a snažim se jezdit co nejlip ... ale zavodů bych se rád zůčatsnil , ale je mi blbé tam dělat flair , tailwhip atd ..když je to pro začinající jezdce ..

jakej máte nato názor ??
10. 05. 2012 #3 cm
cau, jako je to supr ze to bude ale proc musi byt s prominutim tak retardovanej termin. Zrovna kdyz je jeden zavod v kladne! To delate naschval nebo proc? Myslim ze timhle uroven v CR nezvysite.
10. 05. 2012 #2 Tomášek
super ! těším se :) startovné zdarma je určitě super věc a má to hodně výhod :) Takže v sobotu !!
10. 05. 2012 #1 T0M
supr článek foxi,už se těším,určitě to bude supr akce :) Jen nechápu jak se v čr,kde za rok tolik závodů není,může stát,že jsou ve stejný termín dva závody (x-cup na Kladně) což je dost škoda.