RALSKOBIKE BMX HALA ROZHOVOR - PROVOZNI ZMENY

RALSKOBIKE BMX HALA  ROZHOVOR  - PROVOZNI ZMENY

UPDATE 10.2.2010 

Informujeme o dvou provozních změnách v nové BMX hale ve Stráži pod Ralskem.

 

1. Hala není otevřena v pondělky (vždy v pondělí zavřeno).
2. Přilbu musí mít všichni jezdci bez vyjímky!  Bez přilby je zakázán vstup na překážky v bikeparku. Půjčovna přileb je funkční a obsahuje 6ks.

Podrobnější fotky haly naleznete v tomto článku.

 

Nová BMX hala v malém městečku s názvem Stráž pod Ralskem vzbudila docela slušný rozruch. Na otázky proč, jak a kde Vám odpoví hlavní "tahoun" a skvělý BMX taťka Jan Benda. V TBB-BIKE.CZ držíme palce do nové sezóny a těšíme se na chystané projekty v této nové BMX lokalitě.

 

Nastíníte nám vůbec první myšlenku haly? Byl to záměr města, vytvořit sportovní areál?
Záměrem města bylo vybudovat ve Stráži skatepark.Vybudovat halu byl nápad můj, původně jsem chtěl jiný objekt, ale vedení města navrhlo opravit tento. Nápad se mi líbil, je to na klidném místě, nikoho tím nerušíme a hlavně hned vedle haly máme několik dirtíků.
 

 

Když jste se dozvěděl o možnosti využít halu pro BMX park, co bylo hlavním hnacím motorem? Musel jste se do toho určitě pořádně opřít.
Tak hlavní motor je jasný. Honza a Kuba, moji synové. Také to, že v ČR je takových hal málo a my jsme museli celou zimu cestovat do Wroclawy.
 

 

Věděl jste do čeho zhruba jdete a kolik práce to bude obnášet?
Neměl jsem nejmenší tušení do čeho se pouštim. Nebylo to lehký, hlavně boj s některými úředníky mě stál hodně nervů, ale hodně mě podporovala naše paní starostka.
 

 

Jak dlouho trvaly přípravy a řešení projektu až do fáze slavnostního otevření?
První myšlenka vybudovat tento park vznikla v létě 2008.


 

 


 

Vznikly nějaké zásadnější problémy při tvorbě komplexu?
Nejzásadnější problém vznikl tehdy, když jsem zjistil, že vůbec v projektu na opravu budovy nemysleli na zvýšení střechy, přičemž jsem osobně byl domluvený s jedním nejmenovaným úředníkem, že se výška střechy zvedne minimálně o dva metry, ale ten mi to zapřel přímo do očí, že si nic takového nevybavuje. To mě opravdu hodně naštvalo a šel jsem skoro do mdlob.
A samozřejmě už s tím nešlo nic dělat, jelikož stavební firma se musí držet projektu na který byl dán finanční grant z Ministerstva pro místní rozvoj, jinak by se prý museli peníze vrátit, pokud by se nedrželi projektu.

 

 

Můžete čtenářům TBB webu trochu nastínit, co vše by měli zařídit před tím, než půjdou se žádosti o novou halu na město? Případně jakých chyb se vyvarovat?
Podle mého názoru je nejdůležitější mít aspoň minimální podporu někoho ze zastupitelů města, jinak je to boj naprosto marný. Náš návrh u nás ve městě prošel pouze o jediný hlas, jinak jsme měli smůlu a mohli si to udělat tak akorát na vlastní náklady. A taky je důležitý vytrvat až do úplného konce a ne se na to v půlce vykašlat. Hlavně se nenechte odradit některými státními úředníky, kteří Vám určitě budou házet klacky pod nohy.

 

Jaký je Váš názor na tvrzení: „V malém městě se snáž sežene hala než například v Brně“.
Jak říkám, strašně moc záleží na lidech, kteří sedí na radnici. Ale nevěřim tomu, že ve velkých městech se nenajde místo aspoň na vybudování haly svépomocí. Pokud by se nám nepodařilo to co teď, řešili by jsme to stejně a něco by jsme si udělali sami, ale určitě ne na takové úrovni.


Přesná adresa haly a nejsnazší cesta k hale?
Přesnou adresu haly Vám nepovim, protože budova ještě nemá číslo popisné. Je to ulice Máchova. Když vjedete do Stráže pod Ralskem, nesmíte nikde ve městě odbočit z hlavní silnice, projedete celým městečkem a potom v mírném kopci vlevo od silnice je nová budova, to je náš park. Na některých sloupech veřejného osvětlení jsou ukazatele na skatepark.
Nejde to nenajít je to opravdu velmi jednoduché, nejdůležitější je nesjet z hlavní silnice.

 

 

Otevírací doba + vstupné pro BMX (případně kontakt) ?
 

Pondělí  ZAVŘENO
Úterý 15:00 – 19:00
Středa 15:00 – 19:00
Čtvrtek 15:00 – 19:00
Pátek 15:00 – 21:00
Sobota 11:00 – 21:00
Neděle 11:00 – 19:00


Po domluvě můžeme otevírací dobu upravit, hlavně v době prázdnin. Stačí zavolat na tel.775 301 064, který je ale funkční pouze v otevíracích hodinách nebo na e-mail: ralskobike@volny.cz
Také bych chtěl nabídnout návštěvníkům, pokud by měli problém s dopravou k nám do města, protože nemáme vlak.nádraží, že můžeme pro ně přijet autem do bližších měst např. Mimoň, Jablonné v Podještědí, Brniště. Také máme své webové stránky, ale nejsou ještě úplně hotové: www.ralskobike.tym.cz. Vstupné pro všechny je 70 Kč na den.
 

 


 

Hlavní překážky v parku + kdo se na navrhování překážek podílel?
Funbox,spina,minirampa,foampit
Celý park navrhla firma ParkPilot-ramps, po konzultaci se mnou.

 

Kostky do foampitu? Jak těžké je bylo sehnat?
To vše zařídil Zdeněk Kotyza, majitel firmy ParkPilot-ramps, za což má můj velký dík.


Co Vás čeká nyní? Plány, vize, možnosti pro ridery?
Tak nyní musíme najet na normální provoz dle provozní doby. Se vším mi pomáhá moje žena, bez které bych to nezvládnul. Taky se pokusíme vyřešit problém s železnými výztuhami v některých místech haly, např.nad foampitem. Dále pak hned vedle haly plánujeme na jaře vybudování pořádných dirtů, nějaký základ už tam máme, tak to chceme vylepšit. Zbytek si zatím nechám pro sebe, ale něco už pomalu připravuji, ale uvidíme.


Jak jsou nadšeni Vaši kluci z výsledku?
Ti jsou nadšeni úplně maximálně, nejraději by se tam nastěhovali.

 



 

Poděkování, slovo závěrem?
Musím poděkovat naší paní starostce Věře Bradáčové a ostatním městským zastupitelům, kteří tento projekt podpořili. Vehicle partě za přípravu a průběh slavnostního otevření a nemalé podpoře do budoucna, ParkPilotu v čele se Zdeňkem Kotyzou, Kubovi Najmanovi a Foxovi s kterými jsem od samého začátku konzultoval vzhled parku a mnoha dalším lidem kteří mi pomáhají. Velké DÍK!



Děkujeme za rozhovor, TBB Crew!




 

Anketa


10. 02. 2010, napsal: TBB bike


zpět na seznam článků

+ Přidat komentář Komentáře ke článku

26. 12. 2011 #3 for vočko
Perfektní vytápěná hala z novejma překážkama a molitanem.....není.
Ps.Třeba 70kč na Štváně je moc
05. 02. 2010 #2 krigi
Super rozhovor.Fandim Benďákům:)
03. 02. 2010 #1 vočko
není to vlezný moc??