TBB EXCLUSIVE: TOMAS TYDLACKA - 2012 - GRIND TIME


Pokud si prolustrujete letošní rok, nejspíše zjistíte, že podobných editů od českých streetařů jako je Grind Time, nevzniklo moc. Tento má v sobě navíc šmrnc, kde musí divák sledovat, zda jede na opposite, zda je točka na hard nebo easy. Napoprvé to všechno nejde chytit. Až napočtvrté jsem zjistil, že Tom nedělá v 1:44 jen obyčejný icepick grind, ale že do něj jde z nouska. Štve mě dnešní uspěchaná doba editů, kdy ještě nedokoukáme jeden a už máme potřebu klikat na další. Když se podíváte na statistiku videí z Vimeo zjistíte, že videa jsou sledována především z Facebooku, takže často si ani nepřečteme nic o natáčení nebo jezdci. Přitom obojí se neskutečně doplňuje. Velká škoda je, že snahu natočit "pořádný edit" dneska ocení jen málo kdo. Málokomu se chce totiž opravdu pořádně padat na držku. A tak uniká fakt, kolik bolesti a překonávání strachu se za každým záběrem skrývá. Tomáš Tydlačka natáčel Grind Time celý jeden dlouhý rok. Byl v parku sám, když mrzlo, byl tam ikdyž bylo extrémní vedro. Často byl v parku jako první a odcházel jako poslední. Pokud si přečtete rozhovor zjistíte, že nemá ani žádné extra výhody - stejně se trápí se školou, stejně platí vstupné, stejně mu chybí spoty a stejně jako většina musí dojíždět z dálky do skateparku. Ale dokázal to a svůj cíl si splnil. Cíl, kde bylo to hlavní přijít se sérkami, které nejsou tak časté, jako whip nebo barspin v českých editech.

             

1. Chtěl jsem Tvé představení přeskočit, protože tenhle rok si měl už pár rozhovorů, ale nakonec si říkám, že bys mohl dát krátké opáčko. Věk, bydliště a tak podobně.

Čau všichni, tady Tomáš Tydlačka z Lázní Bohdaneč, 20 let. Rozepsal jsem se trošku víc, než jsem sám čekal, ale vůbec se toho nebojte, vemte si k tomu nějaký jídlo ať se vám líp čte a s chutí do toho… Haha.


2. Bydlíš v Bohdanči a navíc v takové roztodivné oblasti, kde mi přijde, že moc streetových spotů není. Teda kromě patníků a těch základů, co lze využít vždycky. Mohl by ses rozepsat, jak to vlastně v týdnu s ježděním máš a jak dojíždíš do Pardubic? Kolik je to vůbec kilometrů?

Je to přesně jak říkáš, konkrétně tady v Bohdanči snad není ani dobrej patník. Takže vždycky, když jdu na kolo, tak jedu do Pardubic, což je tak 10 km. Momentálně to mám tak, že mám kolo zamčený v nějakým 10ti patráku u Danka. Vtipný je, že Danek už nejezdí, takže mám klíče od jejich kolárny a chodím si do cizího baráku pro kolo, se všema se zdravím jak nejlepší kámoš a nikomu to není divný. Jinak v létě jezdím každej den do Pardubic na kole, jsem tam asi za půl hodiny, což není nic hroznýho.

 


360° v Bohdanči tak 3 roky zpátky.

 

3. Začínal jsi jezdit na MTB kole a hlavně skákat skoky. Pak si přesedlal na BMX a věnuješ se streetu. Vzpomeneš si, co bylo tím prvním impulzem ke změně kola i stylu?

K mtb a celkově k tomuhle sportu jsem se dostal přes bratránka ze Zlína, kterej sice nejdřív začínal na bmx, ale od začátku se nám líbili sjezdy, takže zanedlouho přesedlal na velký kolo. U nás sjezdový kolo nemělo moc význam, když tu není žádnej kopec, tak jsem si postavil takový fourcrossový kolo. Kousek od baráku byl takovej super plac, kde jsem společně s kámošema, který se mi povedlo taky zlanařit tímhle směrem začali stavět skoky. Asi za nějakej rok se nám to povedlo vystavět do celkem slušných rozměrů a to všechno tak se dvouma lopatama, ale skvělý časy, rád na ně vzpomínám. Jako takovej první impuls k bmx, bylo když k nám na dirty přijelo pár kluků z Pardubic a mezi nima dva na bmx. Začal jsem s nima jezdit a to i do parku a tam začínal zjišťovat, že to na velkým kole nebude to pravý. Ale jasně největší impuls, bylo zhlédnutí videa od Levis, kde jezdil Dak s Coreyem a Nathanem. Od té doby jsem věděl, že chci bmx a hlavně, že chci jezdit pegy.
 

 
4. Kdyby jsi měl specifikovat, co pro Tebe street znamená, v čem Tě naplňuje, případně jakou radost Ti to dává. V čem je street jiný oproti parku nebo hlíně?

Moje odpověď budou právě pegy. Díky nim mám na kole milión dalších možností k ježdění. Baví mě vymýšlení různých kombinací s pegama, zkoušet něco nového. Na streetu je dle mě hlavní to, že je to něco přirozeného, něco co někdo nevytvořil za účelem, aby na tom někdo jezdil. Ve městě prostě můžeš najít nějakou “překážku“ na který můžeš dát něco co v parku nikdy nepůjde, ledaže bys tam postavil to samí, což v ČR asi jen tak neuvidíme, když tu mají skoro všechny parky jeden stejnej  „kabát“ od parkpilotu. Ať přijedeš, kam přijedeš vypadá to skoro stejně. Na streetu je prostě super ta pestrost, každej spot, každý místo, všechno je jiný a všechno má co nabídnout, je jen na tobě jak to využiješ. A právě v tomhle bude asi ten hlavní rozdíl oproti jinej bmx disciplínám.
 
5. Nepřijde Ti, že se ve streetu hodně lidí dokáže za poměrně krátkou chvilku vyjezdit do podobného levelu zejména v grindech na malých bedýnkách? Myslíš si, že je to podobné i v parku?

Myslím, že každej se dokáže asi nejrychleji vyjezdit v tom co ho baví nejvíc ať už je to street, park nebo dirt. Ale je fakt, že celkově jde level ježdění pořád hrozně nahoru, pomalu denně vidíme jak někdo odjíždí nějakej novej trik nebo grind. Ale zas jedna věc je něco se rychle naučit a druhá je, dělat to tak aby to nějak vypadalo.
 

 
6. Kdysi byl módní barspin, letos jelo docela "nousku" nebo crank-arm slide. Co tipuješ, že přijde v příštím roce?

Tak to vážně nedokážu odhadnout, ale myslím, že ve streetu to asi půjde směrem čím dál větších kombinací a pořád větších toček z grindů. A nevím jestli se mi to zdá, ale dost se začínají zase jezdit hangovery a to jak do různých overů, do toček, tak i v kombinacích s jinejma grindama. Co by mohlo dost napovědět, bude určitě Deadline video, na který se už těšim!

 

7. Ještě se vrátím trochu k Tobě samotnému. Před rokem jsi zdárně dokončil školu, pak jsi hledal práci, nakonec jsi se přihlásil na vysokou a teď, pokud se nepletu, s vejškou končíš. Takhle to zní divně, ale je to vlastně hodně častý příběh. Problém najít práci, která by bavila. Problém studovat školu, která by dávala smysl. Problém získat jakoukoliv praxi. Kdybys mohl, udělal bys v minulosti něco jinak? A hlavně, jaké jsou Tvé plány do budoucna?

Je to tak, ale určitě bych jinak neudělal vůbec nic. Se školou končím v tom nevidím nějakou velkou budoucnost, alespoň ne v tomhle oboru. Plán do budoucna mám takovej, že teď budu chodit do práce a vydělávat peníze a až jich bude dost a budu připravenej, tak odjedu odsud pryč podívat se někam za hranice a kolo chci vzít určitě s sebou! Ale třeba všechno dopadne úplně jinak…
 
8. Sledoval jsi příběh Tomáše Kudrnáče o tom, jak práci nehledal, ale vytvořil si ji? Nepřemýšlel jsi někdy nad tím, že bys v BMX zkusil taky co se týče streetu něco vymyslet? Třeba jen v tom mezidobí, kdy jsi neměl do čeho "píchnout". Třeba se více zapojit do porotcování závodů, případně zkusit se zapojit do redakce a tvořit streetové články, rozhovory, obsah. Moc by z toho nekáplo, ale alespoň by to bylo sbírání zkušeností, referencí. Nebo je to bláhový nápad a realita je jiná?

Abych se přiznal, tak moc ne, ale vím, že dělá nějakou výstavbu dirtparků nebo tak něco… Určitě bych něco takovýho dělal rád i nad tím dost často přemýšlím, bmx mě baví ve všech směrech, tak proč ne. Ať už by to bylo porotcování závodů, psaní nějakých článků nebo cokoliv jiného. Akorát jsem zatím nějak nenašel cestu jak to skloubit s „běžným“ životem, aby na tohle všechno byl čas a zároveň i peníze. Že bych si něčím takovým dokázal vydělat asi není možný a dělat to při práci moc dobře nejde. Ale nikdy jsem se to ještě nepokusil nějak zrealizovat a celkově v takových věcech nemám tolik zkušeností, tak nevím jestli by to šlo nebo ne.
 
9. Napadá mě ještě ve spojitosti s blízkou budoucností - ve fóru probíhala soutěž, ve které Renduf nabídl trip do Holandska a vypadá to, že opět to bude převážně streetový. Nepřemýšlel jsi nad tím se mu ozvat a zapojit se do organizace?

Četl jsem to až teď co jsi se o tom zmínil, ale jako nápad je to dobrej a určitě bych se zrovna do Holandska rád podíval a moc rád s klukama jel. Ať už by to byl jen menší trip s kámošema nebo nějakej větší projekt. Ale zatím to vypadá tak, že od února budu makat v automobilce na směny, takže vůbec nevím jak na tom budu třeba v dubnu s časem, ale zkouším ještě najít něco lepšího, tak kdyby ten čas byl určitě bych se mu ozval. Každopádně mu držím palce ať mu to vyjde!

 


180° přes laťku v Pardubicích na Wax The Ledge.

 

10. Byl jsi v porotě na BMX Style Benjamin 2012, jel jsi pár závodů, zúčastnil si se několika zastávek Wax The Ledge. Máš tedy pohled ze všech stran. Co si myslíš, že je potřeba ve streetové scéně změnit, co Tobě osobně prostě nesedí?

Co mě tak napadá, tak třeba dělat ve streetu nějaký umístění a celkově závody mi přijde o ničem. Dělal bych to formou jamu, kde by měl každej jezdec šanci něco dostat za svou nejvyndanější sérku, kombo. Každýho, kdo dá něco dobrýho odměnit za danou věc, ne za to že dělal minutu 360 a barspiny na plošinku, v tom by se měl street dle mě lišit. V podstatě dělat víc akce typu wtl. Dost by se mi líbil nějakej jam s překážkami vyrobenýma přímo pro něj, nějaký originální věci, který nikde jen tak nemáš možnost projet, vytvořit nějaký šílenosti a zkoušet na tom odjet co nejvíc. Samozřejmě z každý podobný akce udělat co nejkvalitnější video.
 
11. Jedenáctá otázka a pořád nepadlo slovo o Tvém pro letošek posledním videu. Video, které jsi natáčel celý rok. Jeden dlouhý rok. Neznám moc riderů, kteří by tak aktivně vydrželi u natáčení. Nakonec z toho vzniklo vyřazováním horších záběrů i několik editů vedlejšáků. Kterého z nich si nejvíce ceníš a proč?

Tak původně v tom vůbec takovej záměr nebyl. Začátkem roku jsem si koupil kameru a chtěl si něco natočit a naučit se to sestříhat. Ale bohužel jsem ten typ co není s ničím nikdy spokojenej, takže vždycky jsem to promazával a chtěl něco lepšího. Takže z normálního editu se stal edit celoroční, kde jsem nasbíral, bokem záběry na tři videa. Asi jediný video z kterýho mám zatím radost je one day edit, kterej jsem natočil v podstatě z nudy a ve finále na něj byl asi nejlepší ohlas. Jinak ani s tímhle editem nejsem tak spokojenej, ale to bych mohl točit do nekonečna a stejně je to jen z parku, takže to nebude dobrý nikdy. Příští rok mám v plánu pořádný video ze streetu.
 
12. Zajímalo by mě, když Tě video stálo tolik úsilí, jaký výsledek by sis upřímně přál. Je to třeba počet liků na webu, sledovanost okolo 5.tisíc za 5 dní, hojný počet komentářů nebo úplně něco jiného?

Tak počet liků mě nějak nevzrušuje, co spíš tak, to jsou určitě komentáře. Ať už pochvalný nebo kritický, vždycky je co zlepšovat. Nějaká vyšší sledovanost by mě určitě potěšila, nejvíc asi kdyby to někoho bavilo a měl chuť si to pustit víc než jednou.

 

 
13. Hlavní myšlenkou videa je kreativita sérek v parku a umění jezdit na obě strany. Edit je svým způsobem opravdu exkluzivní. Myslíš si, že je šance jej protlačit až na The Come Up? Byla by to ta pravá odměna za snahu?

Určitě jsem se snažil, aby se video ježděním aspoň trošku lišilo oproti jiným videí z ČR. Aby tam bylo pár věcí co tady nejezdí každej druhej. Prostě ty věci co baví mě. Otázka jestli to bude bavit taky někoho jinýho. TCU?! Proč ne :D Určitě by to byla asi ta největší odměna a potěšilo by mě to asi nejvíc. TCU sleduju denně a občas se tam objeví i něco horšího, tak třeba tam nějaká šance bude, třeba ne. To by měl spíš posoudit někdo jinej než já.
 

14. 4 pegy plastový pegy. Výhody, zkušenosti, fámy? Širší kolík, užší kolík?

Tak tady je odpověď jednoduchá. Víc pegů = víc možností! Na začátek bych určitě doporučil vozit 2 a nějakou dobu u nich zůstat, až budeš umět všechno co bys chtěl umět na dvou, pak můžeš přidat další. Plastový pegy jsou dobrá věc, to mi asi potvrdí každej, kdo je někdy zkusil. Ikdyž je pravda, že na většinu normálních grindů si vystačíš v pohodě s klasikou. Plast pomáhá hlavně v učení grindů do toček nebo overů a podobnej věcí. Co mi přijde ještě lepší ohledně grindů do toček, to jsou plastový guardy. Díky nim jdou točky na hard fakt o dost snadněji. Ideální je mít v plastu obojí. Určitě bych se nebál do plastu investovat, pegy mám od léta a kromě jednoho jsem ještě nemusel žádnej obal ani otáčet, takže pokud někdo negrinduje tolik a když tak jenom v parku, tak mu musí obaly vydržet celej rok. A po roce investovat stovku za novej obal není nic hroznýho. Jestli širší nebo užší pegy? Dle mě spíš širší, jdou z toho líp overy i točky, tolik si do toho grindu „nezasedneš“ jako z užšíma pegama, takže to pak z toho zase líp vytáhneš. Ale to třeba může bejt jen můj pocit a každej to má jinak. Každopádně jsem zvědavej na nový Nathanovy pegy od Éclat!
 

 

15. Freecoaster a na něm dva hub guardy. Čím vším sis prošel, co jsi nakonec zjistil a co bys předal riderům, kteří se rozhodují stejně jako kdysi Ty - jít či nejít do freecoasteru.

Freecoaster byla určitě zajímavá zkušenost a třeba se k němu ještě někdy vrátím. Určitě je to skvělej impuls do ježdění a otvírá se tím dost možnosti, ale jiný zase zavíraj. Kdo jezdí hlavně street (tím myslím fakt na streetu) nebo občas nějakou tu plazu a do parku zavítá jen minimálně, tak je fc na 100% lepší než kazetovka! Naopak, kdo jezdí spíš v parku, což jsem bohužel i já, tak už tam to s fc zas až taková zábava není.

Dva guardy vzadu většinou znamenají problémy ať už máš kazetovku nebo fc a dobře to pocelovat, tak aby s tím nebyl žádnej problém není jen tak, většinou se to do zadní stavby musí narvat fakt s velkým usilím a ještě třeba guardy různě brousit. Navíc, když máš ještě plastový pegy a guardy, tak se většinou začne po pár grindech zadní kolo hejbat do stran. Aby k tomu nedocházelo byl by ideální rám s napínákama, kdo nemá může si dát do patek třeba nějakou matičku. Dost zabrat mi dal taky guard na řetěz, ten jsem měl nejdřív Primo hliníkovej, ale ten se mi podařilo neskutečně zdeformovat, tak jsem zkusil ten plastovej a už jsem neměl problém, plast kromě toho, že lít jede, si udrží původní tvar, zatím co hliník se ohl až na driver, navíc hliníkovej guard mi vydržel, tak měsíc a pak byl totálně na odpis, tak plastovej mám už skoro půl roku a je skoro nejetej!
 
16. Ještě jsem si vzpomněl na důležitou otázku a to, co všechno jsi měl do videa neplánováno, ale už jsi to z nejrůznějších důvodů nestihl. Prozradíš, nebo si to necháš na příště?

Je toho dost a nejradši bych to točil ještě tak rok, než se mi to všechno podaří odjet, ale to nemá cenu, nechám si to do dalších editů. Co mě dost „vzalo vítr z plachet“ bylo předčasný zavření hradeckýho parku, kde jsem měl v plánu natočit ty největší „vyndávky“ videa, ale zas mám něco z Ústí, kde jsem si chtěl původně točit jen to Un-lucE. V Ústí mě to celkově začíná bavit čím dál víc, takže odtamtud asi ještě něco natočím.
 
17. Co Tě žene kupředu v tom, abys dělal těžší comba, vymýšlel nové kombinace a případně zvyšoval ježděnou výšku bedýnek?

Co mě žene nejvíc je jasný! Baví mě to jako nic jinýho, navíc se dají pořád vymýšlet další a další kombinace, to je to co mě žene kupředu, snažit se vymýšlet něco novýho. Právě zkoušet to co nikdo nedělá mě baví asi nejvíc, chtěl bych přijít s něčím novým. Ale právě věci co se moc nejezděj nebo nejezděj vůbec se dost špatně odjíždí, třeba jeden můj oblíbenej grind zkouším už nějakou dobu do 360°, ale pořád to tam nechce spadnout.

A s velikostí je to stejný, protože na čím větších bednách tyhle kombinace děláš, tím líp to vypadá a ještě zvyšuje výslednou obtížnost.
 

 
18. Manual?

Hahaha… No těžkej soupeř. Jsem na sebe náležitě hrdej, že jsem se ho naučil už za 3 roky na bmx! Ale pomalu tomu začínám přicházet na zoubek a začíná mě bavit čím dál víc.
 
19.  Proč ještě nejezdíš crank-arm slide?

Musim? Jednou to snad přijde, ale teď prostě jezdím jiný věci, ale určitě bych se ho jednou rád naučil, je to hezkej grind. Nechci se ho ale učit jen proto, že je to zrovna moderní.
 
20. Záludná otázka. Viděl jsi nové video Cult Talk is Cheap? A co si myslíš o podpoře scény/videomakera nákupem dvdéčka VS stáhnutí z torrentů apod? Všiml sis, že během několika dnů se video rozšířilo po celém světě? Bylo i chvíli veřejně na Youtube. Zrovna Ty dokážeš alespoň zlehka posoudit, kolik úsilí stojí natočení kvalitního videa. Sám Adam z TCU stále obhajuje placený obsah s otázkou ve stylu: co je lepší, vidět denně 20 editů, které zapadnou nebo jeden edit za 20 dolarů, který tě nakopne? Proč si myslíš, že nemáme jakožto jezdci úctu vůbec k ničemu? A ještě by mě zajímalo, zda jsi po shlédnutí videa přemýšlel nad tím, že si video až bude dostupné v CZ objednáš? Kolik DVD Cult Talk is Cheap si myslíš, že se v Česku prodá?

Jednoznačně nejlepší video co jsem kdy viděl!!! Takový dvd by si měl koupit každej, aby lidi co tvořej tyhle videa ať už firmy, rideři nebo kameramani měli nějakou zpětnou vazbu a dělali tyhle  větší projekty i dál. Já osobně jsem si právě tohle dvd chtěl objednat, ale jak jsem viděl na vimeu dakotův profil a následně celý video na netu, ke stažení, tak jsem neodolal a video stáhnul. A za druhý je taky otázka za jak dlouho se video dostane k nám, čekat na takový video třeba rok nejde, to je pak jasný, že si ho každej stáhne. Určitě je škoda, že to tak je, ale u nás to tak udělal asi každej. Takže na otázku kolik se toho prodá v cz odpovím, že dle mě skoro nic.

DVD má mnohem větší význam to je jasný, web editů jsou mraky a každej den je nějakej dobrej, ale během chvíle zapadne mezi ty ostatní. Což Talk is Cheap asi jen tak nezapadne. Pamatuje si někdo ještě Garrettův profil z writing on the wall??? Nathana nebo Coreyho z This is United? Já myslím, že každej!!!

 


Jeden z redaktorů TCU dal jasně najevo, co si o tom myslí.

 

21. Když jsme u toho obsahu a peněz. Sledoval jsi příběhy foto/video makerů, kteří nám jakožto jezdcům a firmám nastavili docela nehezké zrcadlo? Co si o tom myslíš?

Sledoval jsem to až s úžasem kolik lidí se do toho zapojilo. Vůbec jsem třeba netušil kolik je u nás fotografů/kameramanů co fotí/točí bmx (a že někteří fakt dobře). Spousta zajímavých názorů a nápadů. Nejvíc se mi líbily názory pwkáčka, Járy Moravce, Filipa Strapiny a Lukáše NEASI, ale všechny slohovky byly dobrý. Určitě je tady jedna velká pravda v tom, že lidi jsou nevděčný a všechno by chtěli zadarmo a nejlíp hned.
 
22. Pořádal si sám od sebe Street Jam, sehnal podporu firem. Platil jsi za fotky a video? Myslíš si, že kdybys zaplatil, bylo by to lepší?

Za fotky a video jsem neplatil, zaplatil bych rád, ale nemám na to peníze. Jestli by to bylo lepší, kdybych zaplatil to nevím, myslím, že asi ne. Kluky znám a určitě jen kvůli tomu, že nedostali zaplaceno, by to nějak neodflákli. Navíc jsem jim za to dopředu ani nic nesliboval, ale určitě si kameramani/fotografové vždycky aspoň malou odměnu zaslouží.

 


Crook na Street Jamu v Pardubicích.

 

23. U videí si vzpomínám na Tvůj návod týkající se úpravy zvuku a kvality obrazu při renderování na Vimeo. Něco užitečného jsi zjistil a chtěl ses o to podělit. Proč myslíš, že se to děje jen minimálně? Proč si myslíš, že jiné komunity fungují pospolu a u nás ve fóru funguje jen jeden člověk?

Proč se to děje jen minimálně nevím, ani nevím jak to funguje v jiných komunitách. Podle mě je dobrý se vzájemně o své znalosti, zkušenosti podělit. Nikdo neví všechno, tak proč se o něco vzájemně nepodělit. Ale konkrétně tenhle článek asi nikoho nezajímal nebo už jsem dal to placu to co všichni věděli a já byl asi poslední, kdo na to přišel.

 

24. Chtěl bys mít rozhovor v Dirtbikeru nebo Ti o to moc nejde? A myslíš si, že by se Ti z takového média měli ozvat sami, protože sledují scénu a jsi poměrně zajímavá ikona nebo by ses měl nabídnout sám? Kdyby si mi nenapsal, že dokončuješ nové video, nikdy by mě nenapadlo pro Tebe připravovat rozhovor.

Vždycky, když jsem si DB ještě kupoval, byl to můj velkej sen, mít tam někdy rozhovor nebo nějakou fotku. Ale už tak dva roky jsem si ho nekoupil, takže už ani pořádně nevím jak tenhle časák vypadá. Myslím, že by se asi měli ozvat oni (nemyslím zrovna mě), jestli jsi pro ně zajímavej nebo pro ně máš nějakej zajímavej materiál, kterej by chtěli prostřednictvím svého média otisknout. Nebo neumím si představit, že by to mělo fungovat tak, že jim tam lidi budou psát jestli nemůžou mít rozhovor a oni si pak třeba někoho vyberou. To by si měl člověk něčím zasloužit a oni by si ho měli vybrat na základě něčeho, ne proto, že se jim „vetřel“ .

 

 

25.  Nepřijde Ti, že ve světě se všichni z PRO znají s většinou TOP fotografů a jsou v neustálém kontaktu? Potkávají se na akcích, premiérách, závodech a proto je mnohem snazší se dohodnout na nafocení nového bikechecku, rozhovoru atd?

Myslím, že přesně takhle to funguje nebo to tak alespoň vnímám z toho co můžeme denně sledovat na internetu. Celkově je tam dost vidět určitá „provázanost“, že skoro každá firma má své fotografy/kameramany a tím se snaží s nejlíp prezentovat jejich jezdce. Napříkald Will Stroud, kterej točí edity pro Cinema, Monster a zároveň dělá ve Verde, tak točí hlavně jezdce těhdle firem a nikoho jinýho.
 
26. Aby komunita žila a tvořil se zajímavý obsah, jsou potřeba sponzoři, firmy, peníze nebo stačí jen nadšení pro věc a chuť se o to podělit? Myslím to tak, že Ty férově chodíš sadit stromky abys měl na pegy, na kameru, na vstupné do parku. Rok se děláš s videem a pak jej zadarmo sdílíš. Nepotřeboval jsi rozpočet, nepotřeboval si podporu energi drinků. Kdo myslíš, že může za to, že tady nejsou akce, které by jezdce bavily?

Tak určitě jde všechno, když se chce i bez nějaké podpory stačí pouze chtít a jít si za tím. Určitě s každou podporou (ať už je to finanční nebo materiální) by to šlo ještě o něco líp, ale hodně věcí se dá zvládnout i bez toho. A aby se tvořil nějaký obsah, respektive „aby komunita žila“, tak by to mělo být tvořeno z obou stran, jak sponzorů tak jezdců. Ale určitě jsou potřeba i sponzoři, firmy, peníze.

Ale stejně tak se dá všechno dělat i bez toho. Třeba natočit si edit zvládne sám úplně každý přesto mi přijde,že v ČR pořád vídám edity od stejných jezdců. Kdo může za to, že tady nejsou akce co by jezdce bavily? Nevím, ale tenhle rok jsem objel zatím nejvíc akcí a dost z nich mě bavilo. Asi je to i dost o lidech nikdy se nezavděčíš všem.

 


Vítězná fotka v soutěži o rám Skavenger.

 

27. Poděkování na závěr.


Nejdřív bych chtěl poděkovat všem co to dočetli až do konce - máte můj obdiv! Dál všem co mi pomáhaly s natáčením (Olda, Straky, Lukáš, Honza..). Jinak největší poděkování patří asi Tobě Foxi, díky Tobě jsem se mohl tenhle rok podívat na Federal Jam a objet skoro všechny zastávky Wax the Ledge. Všem přeju do novýho roku jen to nejlepší ať už na kole nebo mimo něj. Díky moc za rozhovor!!! ČAU
 

  

FOLLOW
Tomáš Tydlačka na Facebooku

 

Zanechte Like, pokud se Vám rozhovor líbil. Přidejte komentář, pokud Vás video oslovilo.

 20. 12. 2012, napsal: Jakub Skupin


« zpět na seznam všech článků

+ Přidat komentář Komentáře ke článku

12. 01. 2013 #16 T0M
díky,že se líbí :) pegy vozím palstový animal butcher
09. 01. 2013 #15 Twister
Pěkný! Je pravda, že kdyby jsem to nezkouknul víckrát, tak by mě to ani tak nezaujalo, ale takhle jsem si všiml, že tam jsou fakt hustý sérky! Akorát jsem ještě pořád asi nenašel ten nose to ice... Ale to je asi ten záběr, co začíná 1:43 ne?

Jinak jsem rád za ten rozhovor, je to super si takhle k videu přečíst i něco zajímavého!

Mimochodem, co vozíš za pegy?
30. 12. 2012 #14 Poři
Po dlouhe dobe me zaujal takhle dlouhy clanek,at otazkama,tak odpovedma a docetl jsem ho az do konce,ohledne nekterych veci,mas fakt dobrej (stejnej :D ) nazor jako ja.

A jinak,pred videem smekam,jak napsal Fox,musis pustit vickrat a ne jen jednou. Cil mas dosazen :)
22. 12. 2012 #13 T0M
díky :) většina záběrů je z Pardubic(ten největší park a ta plaza),záběry z haly jsou z Ústí nad Orlicí a pár záběrů je taky z Hradce
22. 12. 2012 #12 ddddd
prosimte co je to za parky?
22. 12. 2012 #11 HoRáC
čekal sem hodně ale todle je fakt pecka..vubec to nechápu
21. 12. 2012 #10 T0M
Díky moc za komentáře k videu,jsem rád,že se líbí :)
20. 12. 2012 #9 OndraO
Líbilo se mi, jak se postupně stupňovala "náročnost" (v grindech se zas tak dobře nevyznám, nikdy jsem to nedělal) triků a tím i spád videa. Tim posledním záběrem jsi nemálo mě zabil! :D big up!
20. 12. 2012 #8 kybou
pecka!!! spousta zajímavejch nápadů, třeba oppo feeble do dablu se mi hodně líbil. Mě osobně by ani nevadilo kdyby to bylo ještě o trochu delší, dost mi to bavilo. Rozhovor dobrej, jen některý odpovědi bych snesl kratší :D.
20. 12. 2012 #7 Makko
Pada papapá, [ajm lavin it]! moc pěkné videjko i rozhovor :)
20. 12. 2012 #6 Hlínička
Skvělý ježdění. Baví mě i ta motivace a vztah ke kolu. Myslím, že tom by si za svou snahu zasloužil aspoň podporu ve flow teamu (Co vy na to ? :)). Tohle je podle mě to, co česká scéna potřebuje. Je sice super, že někdo umí triple tailwhip na plošinku a má ho natočenej na Iphone, ale mě osobně baví víc video, spojené s kvalitním článkem a celková snaha dát tomu ježdění ještě něco navíc. :)
20. 12. 2012 #5 Shawi
chci se na to koukat znova, ale je to rozbitý...Vimeo sucka
20. 12. 2012 #4 Shawi
:flw: :flw: nechápu jak se někdo může dostat z nosu do ice :D Strašně nářez!!
20. 12. 2012 #3 krejzimír
Hodně dobře Tydlo!!!
20. 12. 2012 #2 Šimon
Mega vidko!! a super rozhovor

hrozně se mi líbil ten nollie double hard, mega čistota...ikdyž tam byly daleko větší vyndávky
20. 12. 2012 #1 JAHODA
BIG LIKE !!!