WAX THE LEDGE - CESKE BUDEJOVICE - VIDEO


V Českých Budějovicích bylo opět nádherně. Vyšlo počasí, dorazilo i poměrně dost riderů. Místní park pro parkové jezdce rozhodně není to pravé ořechové. Pro streetaře se však dají použít dva grindboxy, které lze využít na nespočet způsobů. Když se navíc park obohatil překážkami Wax The Ledge, rázem bylo do večera o zábavu postaráno. Otázkou tedy je, zda by se pro začátek nevyplatilo místním pár railů svařit a park více využívat. Když město pomoci nechce, tohle by mohla být cesta. Rozhovor jsme si tentokráte připravili s Kamilem Boash Doležalem, který řádně vyškolil PWKčka a tak si pár otázek rozhodně zaslouží. Za fotogalerii děkujeme Michael Louša Photography. Číst více→.1. V krátkosti se nám prosím představ. Odkud jsi, věk, jaký styl Tě baví jezdit, kde nejčastěji jezdíš.

Ahoj, jmenuji se Kamil Doležal, ale ten, kdo nemá facebook mě zná jenom jako jako Boash. Jsem z Jindřichova Hradce je mi 20 let a na kole jezdím asi 6 let. Baví mě tak nějak všechno, pegy jsem nasadil na začátku roku a fakt mě hodně baví, takže v poslední době spíš grinduju. Jinak si rád zaskáču i na dirtech, nejvíc jezdím u nás v parku a na street do okolních měst.2. Zvažoval jsi, zda na akci Wax The Ledge vůbec jet, nebo si věděl, že nesmíš chybět? 
Hned jak jsem akci viděl bylo mi jasný,že nesmím chybět, ale při čtení článku na TBB o WTL mi bylo taky jasný, že do jižních čech nepojede, protože tady se vůbec nic neděje a připravoval jsem se, že asi za touto akcí budu muset daleko zajet. Naštěstí jste zajeli i do Českých Budějovic a za to vám děkuju.


3. Jak se Ti líbil set-up místních překážek doplněných o bedýnky a raily Wax The Ledge? Myslíš si, že se dalo na místě dobře zajezdit nebo Ti to moc nesedělo?
Setup byl super, ale vzhledem k tomu, že moc lidí nejezdilo, nevyužila se celá variabilita překážek. Byli furt stejně postavený a nevymýšleli se comba, což byla určitě škoda, protože bedýnky si o to říkali :D. Ale i tak jsem si skvěle zajezdil!4. Proč si myslíš, že v ten den jezdila jen hrstka lidí?
To mě taky hodně zarazilo, ale bylo asi proto, že co jsem koukal polovina lidí nemělo ani pegy, takže jim překážky nevyhovovali a zbytek byli po úrazu. Klukům z Kapice buď vyndali hadičku z břicha nebo měli polámaný prsty (jezdí hroznej progres) :D. Taky bylo horko a spousta kluků se bálo že by jim to srdíčko nevydrželo :D.5. Vyhrál jsi FRbikes.cz Bunny Hop Contest a přeskákal jsi dokonce i PWKčka. Měl jsi radost?

Že váháš. S Cardičem jsme minulej rok bojovali v Telči na bmxtreme festu a dostal jsem na prdel, tak jsem mu to tenhle rok vrátil :D.

Českobudějovickou zastávku Wax The Ledge podporuje místní BMX obchůdek FRbikes.cz sídlící na ulici Rudolfovská 21, České Budějovice, 370 01. Specializující se na prodej komplet BMX kol Wethepeople a chráničů Fuse. Na prodejně naleznete nabídku nejpoužívanějších BMX komponentů. FRbikes Shop podporuje taktéž místní scénu - dlouholetým podporovaným riderem je Milan Pouzar


6. Ceny, které jsi v průběhu dne dostal se Ti hodí, nebo to byly zase jen zbytečné krámy navíc?
Ceny se určitě hodí, duše už mám plný fleků, gripy dám dědkovi za guard co mi udělá na soustruhu a s trikem můžu dělat parádu.7. Po celý den jsi dost svým ježděním zabíjel (uvidíme ve videu) a zaslouženě jsi tak získal WTL vosk a triko. Vosk používáš? Co na něj říkáš?
Vosk nevyužívám, ale na akci jsem ho používali a byl super :D. Jeden jsem dal kámošovi na poličku a druhej mám na polici já, abych tam neměl plyšáka, slona a velblouda :D. Takže používám vosk Animal (krásně voní :D).8. Máme od Tebe krásný záběr icepick grind to barspin out, na kterém ses správně zasekl a nevzdal jsi to až do odjetí. Měl jsi z toho vůbec radost?
Měl jsem z toho největší radost, dal jsem to tam poprví a naposled životě, ale věděl jsem že to umím, takže byla jen otázka hecu to tam roztočit :D.

9. Zkoušel jsi plastové pegy. Tvůj názor po vyzkoušení?

Když jsem na akci přijel, byl jsem úplně nešťastnej… Rail jsem ani nemohl přejet celej, na bedně mi dělal problém i 180 easy jak jsem se zasekával. Pak mi Vykuk řekl, ať si nasadím PVC pegy a dal jsem na něj. Po nasazení to byla brána do nebes, icepick jak nic, točky z grindů šli po másle… Díky nim jsem dával věci o kterých se mi dřív ani nezdálo, proto první co jsem udělal když jsem přijel domu bylo objednání pegů a určitě toho nelituju. Doporučuju všem. 10. Rádi bychom Tě poprosili o pomoc. Kdybys měl pozvat ridery na další zastávku Wax The Ledge (které se pojede v Přerově 28.7.), co bys napsal?
Určitě ať všichni co můžou dorazí, protože je to super akce se super lidma.. Já osobně jsem se za celý den naučil věcí, co bych sám u nás trénoval celý rok díky radám od kluků, PVC pegám a hecovaní :D.

 

 

  facebook | twitter | google+ | instagram

 Fotogalerie k článku

20. 07. 2012, napsal: TBB bike


« zpět na seznam všech článků

+ Přidat komentář Komentáře ke článku

22. 07. 2012 #1 Tomáš Prchal
Nevim, kdo psal ten článek, ale chtěl bych se vyjádřit k tomu ,,tudy by mohla vést cesta,, ... v našem starým parku jsme si dělali všechno sami. O svařování atd se staral Brett, kdysi vařil část pyramidy tušim Sony, ale i kvůli tomu nám právě ten park zrušili, protože to nebylo podle jakejsi norem. Teď jsis mohl všimnout, že rampy mají zavařený boky, jsou přivrtaný do země atd. Když se tam objeví cokoliv jinýho, bude zle. Jenom abych to uvedl na pravou míru ;) Myslim, že ten rok už to vydržíme ... http://ceskobudejovicky.denik.cz/zpravy_region/opravena-u-rampa-pro-skateboardisty-je-ve-stromovce-20120717.html