Právě je čtv 24. dub 2014 0:46:41

Šroubek

Prostor pro volnou komunikaci s dalšími ridery.

Moderátor: admin

Šroubek

Příspěvekod Erik » čtv 03. kvě 2012 13:41:07

Dobrý den dá se u vás koupit nebo někde v praze osobně takový šroubek který je namotovaný v gyro tabs? nemyslím tědka gyro tabs upínající twister ale ten co je zespodu na rámu dvakrát v jednom mi chybí ten maličký šroubek,dá se samostatně dokoupit a nevadí pár dnů jezdit bez? ;)
Erik

Re: Šroubek

Příspěvekod Jakub Fox Skupin » pát 04. kvě 2012 10:58:07

Ahoj Eriku,

- pokud myslíš šroubek, který je na fotce, pak si myslím, že ho jen stěží dokážeš někde samostatně koupit. Doporučuji spíše navštívit nějakou speciálku s BMX a poprosit je, zda jej nebude mít náhodou servisák z některého např. staršího kola. Šroubek lze koupit pouze v setu zde.

Obrázek

- rozhodně nedoporučuji jezdit bez řádně upevněného gyro-tabsu nebo vodiče lanek. Může se při brždění nenávratně poškodit závit v rámu.
Jakub Fox Skupin

Příspěvekod Erik » sob 05. kvě 2012 15:23:34

Jakub Fox Skupin píše:Ahoj Eriku,

- pokud myslíš šroubek, který je na fotce, pak si myslím, že ho jen stěží dokážeš někde samostatně koupit. Doporučuji spíše navštívit nějakou speciálku s BMX a poprosit je, zda jej nebude mít náhodou servisák z některého např. staršího kola. Šroubek lze koupit pouze v setu zde.

Obrázek

- rozhodně nedoporučuji jezdit bez řádně upevněného gyro-tabsu nebo vodiče lanek. Může se při brždění nenávratně poškodit závit v rámu.

No tak sem jeden dostal ale byl trochu větší,takže jezdím a drží mi to na jednom gyrotabsu pořádně sem to dotáhl a ani se to nehne takže dobrý:) ale stejně doufám že brzo tento šroubek seženu
Erik

Příspěvekod Erik » sob 05. kvě 2012 15:59:02

Erik píše:
Jakub Fox Skupin píše:Ahoj Eriku,

Obrázek

No tak sem jeden dostal ale byl trochu větší,takže jezdím a drží mi to na jednom gyrotabsu pořádně sem to dotáhl a ani se to nehne takže dobrý:) ale stejně doufám že brzo tento šroubek seženu

Takže mám nakonec opravdu stržený závit,nevím jestli to tak bylo třeba už když sem si kolo kupoval teprve nedávno sem si všiml že mi tam chybí.. vadí ten stržený závit hodně? :(
Erik

Příspěvekod dominikr » pon 07. kvě 2012 11:15:27

Záleží který z těch dvou myslíš. Já měl lanka přichycené jen tím posledním (nejblíže k sedlovce) a u tailwhipu jsem jej ukopnul, tak jsem musel navrtat díru do sedlové trubky. Další možnost je asi jen udělat nový závit a dát tam neoriginální šroub.

Stejně byly nejlepší rámy, které měly návařky napevno. ;)
dominikr

Příspěvekod Jakub Fox Skupin » pon 07. kvě 2012 12:19:35

Ahoj Eriku,

- pokud máš stržený závit, pak to bude na opravu technicky náročné. Nejspíše bude potřeba vyřezat nový závit (o něco větší) a namontovat zde i větší šroub. Obávám se však, že jen velice stěží někde v železářství podobný šroub s větším průměrem seženeš.

- rozhodně nedoporučuji převrtávat díru jinde, než kde je pro to určeno místo v rámu (viz foto). V této části je rám zesílen pro vytvoření závitu. V případě navrtání díry jinde by mohl rám v tomto místě prasknout.

Obrázek

- pokud se jedná o brzdový hardware, který je jen vodičem lanka, řešit to extra nemusíš. Pokud se však jedná o ukončující část bowdenu (následně vedou jen lanka k brzdě), pak rozhodně není dobré jezdit pouze s jedním šroubem. Jeden šroub není schopen z dlouhodobého hlediska udržet brzdný nápor (namáhání lze vidět při mačkání brzdové páky a sledování části ukončovače bowdenů - viditelný bude pohyb ze strany na stranu, stejně tak, jako se čepy brzdy odklánějí od ráfku).

- když by bylo nejhůř, dá se vyrobit něco podobného, co vozí Martin Hromádko na kole (viz foto). Jeho bike check zde.

Obrázek
Jakub Fox Skupin

Příspěvekod Erik » pát 11. kvě 2012 13:49:27

Děkuji za pomoc:) nakonec sem tam ještě dokázal nastrčit šroubek co mi dal kamarád ze svého rámu má stejné upínání gyrotabs na svém rámu ale jezdí brakeless takže mu moc děkuji za šroubek a všechno tědka šlape jak má:) už si u vás jen chci koupit rozdvojené lanko do twisteru co sem slyšel brzdí to hodně líp:)
Erik

Příspěvekod Klopikall » pát 11. kvě 2012 15:12:18

je to super věc SALT plus !
Klopikall

Zpět na DISKUZE OKOLO KOL