ALEX ROVNÝ NA SWAMPFESTU - #MYBMXADVENTURENapsal Šimon Čechura | 12.04.2019

Alex byl na Swampfestu!!! Jo, na té akci, která právě zahltila internetové vody BMX a málem zbořila planetu. Ikdyž tomu, co vidím ve videích jen sotva věřím, asi se to vážně stalo. Snad nikoho nemohlo minout množství obsahu, které během tohoto festivalu na Floridě vzniklo. Celým názvem "Florideah Swampfest", to je bez pochyby jedna z nejurvanějších akcí, které v současném BMX světě existují. A bez pochyby oživuje původního ducha BMX, který alespoň podle amíků vypadá takhle. YEAAAAAAH!!

 

                
                
                
                

 

Na Floridě se poslední březnový víkend sjela celá sebranka a že bylo veselo. Nechyběli tady legendy, ani new schooleři. Hodně amíků, pár evropanů. A Alex Rovný nebyl jediným čechem, který sem vážil cestu. Stejný nápad dostala dvojka srdcařů původem z jičínského lesa Řáholce, a to nikdo jiný, než Hout a Kudr. Ti se vydali do států striktně za touhle příležitostí a cestovali přes oceán jen na víkend. Dojmy Houta si můžete přečíst v rozsáhlém reportu na webu checktrails.com 
 

Hout / checktrails.com -
"KDYŽ TO ASFALT MAN CELÝ PŘEJEL,
TAK SE MÁLEM ZBOŘILA CELÁ PLANETA,
JAK LIDI JEČELI A DĚLALI BORDEL"
 

Zdá se, že to všichni přežili...

Poprosil jsem Alexe, aby přidal svoje dojmy z akce a svého výletu na Floridu. Údajně to bude pár vět.. Tady to společně s pár fotkama je.

 

Alex Rovný - Děkuju za slovo, bojím se, že to stručně nepůjde ... ale pojďme si to. 

Rozhodně doporučuju přečíst si Houtův obsáhlý report. Je z něj doslova cítit oheň, bahno, pot a vzrušení, který nás celý víkend během Swampfestu doprovázelo. Klepal to ještě hezky za tepla usazen do sedačky bussiness třídy Boingu 737 z Miami směr Jičín. Na pána!! Cítím hodně podobné pocity, takže se určitě se nebudu pouštět do dalšího rozboru. Díky chlape, bylo to moooc fajn!

 

 

Proč vlastně Amerika? Proč Swampfest? Pro mě jednoduché spojení práce a nabitého BMX víkendu, který jen tak někde nezažijete ... vlastně nikde jinde! Volba jasná, balím kufry.. 

#mybmxadventure, tento hastag vystihuje, proč jsem si naordinoval jednou za rok opustit svou komfortní zónu a vydat se sám vstříc dobrodružství. Cestovat sám, sám za sebe, má totiž své kouzlo. Letos padla karta na Swampfest. Když Florida, tak kolo s sebou a když kolo s sebou, tak bude kopec srandy. A taky bylo. 

Na pár dnů před Swampfestem jsem zaparkoval přes Airbnb v Longwoodu (kousek od Orlanda) u jedné bezva Mexikánské rodinky. Sparkys Distro jsem měl na kole cca 20 minut a stal se tak na 14 dnů mým officem. Když jste zrovna chrápali, já Vám odpovídal na maily a zase naopak. Měl jsem možnost tu prolést každý kout, seznámit se s každým, kdo tu pracuje i nepracuje a nasát BMX atmosféru zase z jiného úhlu pohledu. Dobrá zkušenost! Where BMX comes first!
 

 

 


Sparkys Distribution. Příběh, který dokazuje jak je ten svět malej a nikdy nevíte, kam Vás život zavede. Domov značek The Shadow Conspiracy, Subrosa, Rant a Bone Death. 

TB - Když padla železná opona a my konečně začaly cestovat a objíždět první evropské závody, zamiloval jsem si jednu značku, která tehdy hrozně frčela po celém BMX světě. "UGP" neboli Underground Products. Musel jsem mít všechno UGP, byl to prostě kult. Dodnes mám odstříhané visačky z triček a startovní cedulku doma v šuplíku. A proč to píšu? UGP založil neskutečnej týpek, týpek, kterej stál vedle mě na startu mistrovství světa 94 v Detroitu při první návštěvě USA, týpek, kterej je neuvěřitelně pozitivní a tuto mocnou energii rozdává všude kam se pohne. Týpek, kterej stojí za Sparkys Distribution. Jeho jméno je Ronnie Bonner. UGP je bohužel minulost, Ron značku prodal (btw. cca po měsíci po prodeji zkrachovala) a 2002 rozjel nový brand, The Shadow Conspiracy.

 

KDYBYCH TEHDY TUŠIL,
ŽE BUDU SPÁT U MAJITELE UGP
ZA DVACETPĚT LET V OBÝVÁKU NA GAUČI,
ASI BYCH SE POSRAL!
DÍKY RONE!
DREAMS COME TRUE...

 

 

 


Je čtvrtek, balím cajky, po ranní kávě dávám pět Mexickýmu tátovi a ladím v mapách směr Astatula. Je to cca hoďku cesty po čtyřce. S mým Nissanem, kterej nejede rychleji jak 50 mil dávám ještě nějakou rezervu. Příjezd na místo v poklidu, z dálky na mě kouká monstrózní stavba superloopu. Vidím známý ksicht, jak cosi vyřezává z překližky, tak hned beru směr Shadow Coffin Box. Arnaud (designer Shadow) přímočarkou řeže jeden plamen za druhým tak se k němu přidávám a postupně ladíme plameny pod Coffinem. Vedle felák ..... staví odpal, takže asistuju i jemu. Při seznámení říkám, že jsem z Česka a on na mě vytáhne češtinu s poměrně slušnou slovní zásobou a tím, že do Čech jezdí pravidelně a má to u nás moc rád. Hlavně ženský, hehe. Hrubá stavba je hotová a nastupuje Ron s barvami, a společně s Arnaudem ladí plameny. Ve finále se ještě Ron vytasí s kouřomatem ...What? tak to jo ...ze smradlavé hromady dřeva parádní tuning Coffin boxu. Tyhle věci "navíc" prostě miluju!

 

 

 

 

Po šichtě zasloužená odměna, dostávám od Treye pásku na ruku for free za dobře odvedenou práci a stěhuju se do Sparkys kemp zone. Zítra to vypukne! Peklo doslova. Večer k nám dorazil na punk, bez spacáku, bez stanu Jimmy L. Session u ohně nabírá obrátky. Erik (sales manager pro Kali) ho jako kámoš vybavuje alespoň karimatkou a šou pokračuje. Palety hoří jedna za druhou a nad ránem jdeme chrápat. 
 

 

 


Pátek, přestože není ofiko dnem D, se kemp od rána plní, park a trails jede naplno. Všude se to hemží známými ksichty, legenda vedle legendy, kam se jen podíváš. Připadáš si jako v remixu všech videí, které jsi kdy za celý život viděl. Můj úkol pro dnešní den? Bavit se, pomáhat Sparkys partě při stavbě jejich storu a čekat na příjezd posil z Česka. 

11:29 místního času dostávám zprávu - jsme na rozjezdu. Beru jedno do kapsy a vyrážím. Shledání jako prase, Hout a Kudr? what's up? Poplácáme si a diskutujeme. Obhlídka terénu, nálada výborná. Co si budem.. Po návštěvě vanu s nachlazeným Kudr tasí zbraně a jde do akce, já připraven s kamerou vše pečlivě sleduju. Hout kroutí hlavou, přešlapuje, diskutujeme a je nám fajn. Kurfa fajn. Čas vyrazit na premiéru Jimmy Levan Story ..  Vyrážíme s předstihem supervanem Houtovým, jelikož je v plánu nějaké normální jídlo. Premiéra za dobře, máme suvenýry a zpět do kempu. 


Den D, sobota 30.3.2019.

Ráno vstávačka 7:30, pomáhám ladit Shadow stánek k dokonalosti. Cestou dávám 5 Laceymu, asi nepobral oč jde, ale jo, super den zase před náma! V poledne mi píše Milanskej, jestli jsem už mu prý koupil jeho vysněnou knihu, takže zahajuji pátrání. Seznamuju se s Robem Dolecki, nechávám Milanovi knihu podepsat a další úkol splněn. Obhlídka terénu mě přivádí na myšlenku, jak neuvěřitelnej ten náš koníček je. Všude stánky značek, u každýho sedí majitel a selí produkty jako za mlada. U Shadow Ron B., v HB Matt Hoffman, u Cultu Robbie M. atd atd .. Den letí, Hout to nakonec taky proletí. Steve Crandall provádí celým dnem od spotu ke spotu, srandy kopec, všichni se chtějí dneska asi zabít. No limits. Horko, pot, bahno, prach .... 
 

 

 


Pozdní odpoledne, program v plným proudu .. Stánky pomalu balí a já valím prohodit pár slov s Robbiem. Pomáhám balit zbytky neprodanýho CULT merchu a jsem potěšen moc milou konverzací. Když přijde na téma BMX jako Bussiness, Robbie povídá, "moje žena si myslí, že jsem blázen" .... Dáváme si 5 a odcházím spokojeně s pocitem, že v tom nejsem sám. Večer párty ve velkým stylu, jak to dobře známe z domova. 

Neděle přesun na Ronův House, okupuje ho tam už týden Erik s Arnaudem, teď ještě já. Díky a ještě jednou díky. Po náročným víkendu by člověk čekal klidový režim, kdepak, Swampfest tu jede non-stop, insta videa se hrnou jedno za druhým a téma tohoto šílenství nezná konce. 

Ooops 11? OK - pondělí - čtvrtek .. Srandovačky ve Sparkys, nějaký pofel s felákama z Crew atd atd. práce rutina ... Dobře bylo, dobře bude!

 

Proč Swampfest? Proč Amerika? Proč #mybmxadventure? Každý potřebujeme dobít baterky!!! Amerika je silná, velká, krásná ale žít bych tam nechtěl. Mám rád to naše Česko! Kdyby všichni, kdo kdy u nás jezdili BMX zůstali na scéně a fungovali pro BMX, byli bychom Amerikou už dávno! Co jsem si odvezl je pocit, že to co děláme, děláme dobře. Jen je nás pořád málo. BMX v srdci a bude nám hej ... Díky Alex Rovný ..

  Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X