BCN VCTN - TÝDEN V BARCELONSKÝCH ULICÍCHNapsal Šimon Čechura | 29.05.2018

Jak už víš, na jaře tu byla možnost vydat se s námi do mekky pouličního ježdění. Tou mekkou je Barcelona a kdo byl, stal se na tomhle městě plném slunce, umění, spotů a vůbec všeho co máme tak rádi, těžce závislým. Teď přichází ten okamžik, kdy tu máme video a fotky jakožto důkazy, že jsme si to zatraceně užili!!! Díky objektivům Milana Tykala (foto) a Martina Hozy (video) tak můžeš nasát tu pravou atmosféru na Barcelona Vacation. A zbytek ve slovech předá celá zúčastněná parta!

Já letěl do BCN o týden dřív společně s Raulem, Víťou, EM ETem a Luďkem Sedlářem. První co si pamatuju po přistání je, jak vypínám Airplane mode, koukám na počasí a tam se na mě směje “0°C - sníh s kroupami”. No smál jsem se moc. Naštěstí po prvním deštivým dni se to umoudřilo a než přiletěla VCTN parta, bylo 15°C a vymetená obloha. Přesně tak, jak to bylo objednaný.

Parta přivezla novou energii a druhý týden tak mohl začít!! Díky moc za to, že jste mě ráno tahali z postele a dávali tomu všemu smysl. Vidět nadšenou partu, jak poprvé vidí španělský ulice přetýkající spoty… Ty úsměvy jsou nenahraditelný, hehe. 

Ikdyž je tu stovky slov, minuty videa a desítky fotek, skutečný pocity a zážitky se předat nedají. Pro ty si budeš muset zaletět do Barcelony sám!!  

Video: Martin Hoza


Pavel Holík

Palo byl mezi prvními, kdo se nadšeně hlásili se zájmem letět s námi do Barcelony. Když jsem kluky vyzvedl na letišti, hned jsem věděl, že mu nadšení pro BMX rozhodně nechybí. Pod kšiltem s nápisem F(c)ult měl po celý týden úsměv ve tváři a bylo vidět, že je přesně tam, kde má být - v barcelonských ulicích. Díky za tebe!! Dával jsi tomu celýmu smysl bracho!!

Petr Saitl

Týpek s přezdívkou kozel je legenda jižní moravy co se schovává po lesích. Kozel byl už dva roky zpět na Lisabon Adventure a tak věděl, do čeho jde. Do šlapání tam a zase zpátky po ulicích. Jako lesní tvor to snášel dost statečně a patří mu za to respekt. A vůbec ode mě máš respekt, být kozlem není prdel.

Martin Hoza

Hozie to je známá postava, kterou si asi zapamatujete podle jeho slangu a hlášek na internetu i v realitě. Jak říká, je prostě jazykovědec, hehe. Hozi se postaral o suvenýr v podobě videa a mimo to si točil klip za klipem. Všichni víte, že jeho ježdění = Nothin but steeze!! 

Michal Grünwald

Michal měl v plánu letět do Barcelony dřív, než vyšlo ven jakékoliv info. Pak se ale rozhodl letět s námi a svou už koupenou letenku si přeložit na podzim. Maximálně vyklidněný týpek, který si užíval každou minutu. Dost času taky trávil odpojeně a užíval si pohody na pláži. Bylo vidět, že nepotřebuje nic víc, než jen prostě vyjet z domu se sluchátky v uších a nasávat vibe. I tak věřim, že to pro tebe bylo v něčem zajímavý, být tam s partou magorů, hehe. 

Tomáš Fraštia

Fraštix je známý killer ze Slovenska, co uměl switch whip dřív, než se tomu začalo říkat switch. Naštěstí jsme ho přiměli si natočit aspoň pár záběrů, ale z nám neznámýho důvodu to stálo přemlouvání. No stejně všichni ví, že jezdíš nejlíp, hehe!!! K otázkám prý nemá moc co napsat. Prostě pekař pohodář.

Jan Vrbka

I Honza byl už v Lisabonu a věděl co čekat. Šlapačky do nesmyslu a taky stesk po ženách doma, hehe. Někdy je dobrý prostě vypnout a mít v hlavě prázdno a BMX, a to Honza dobře ví. Teď si říkám, že byla celá parta nejvíc vyklidněná a každýho bych označil za pohodáře. Jen já… haha

Martin Šiman

Martin Šiman je killer a všichni ví, že má skill i styl. Musel jsem ho přemlouvat, ale povedlo se mi ho přimět vyrazit s námi. Vím, že nelituješ týpku!! Neřekli by jste to do něj, ale když začne jezdit, dějou se věci!! Pár nejlepších záběrů si schoval do šuplíku, protože by Vám z toho bouchla hlava.První věc co si pamatuješ hned po tom, co jsme přistáli v BCN? 

Palo: Už na letišti v Praze jsem pochopil, že se všema bude sranda, všichni felaci byli v chillu hehe i když jsem nikoho před tím neznal. :D Nejvíc sem kecal a felil s Maťkem Šimanem snad celej týden. Prostě to je tak, když potkáš stejného člověka, který má zapal do CULT CREW jako ty hehe - Fuult everyday :D 
Hned po příletu do Barcy jsem byl unešený z toho místa a jediné co jsem chtěl bylo poskládat kolo a hned do ulic. :D Od začátku do konce tripu bylo tolik srandy, hlavně nezapomenu na každodenní kecy majstra Hozího :D :D to bylo prostě za moc :D Kámo je toho tolik co bych napsal tak promiň kdybych se tím psaním nechal unést hehe :D 


Kozel: Hladký dosednutí, ten chlápek to asi uměl, snad nebudou kola na kašu, teď sme bezdomovci (ale v teplu je to stejně lepší než v zimě) v Katalánsku, ponesem ty kramy na metro/vlak anebo skladame kola? :-D a za 8 dnu fakin nastup do Messerschmittu teda boingu......

Hozie: Pojďme to hnedka složit a shredit, já to snad do toho bytu nevydržím!!!

Michal: O dost teplejší počasí, palma všude kam se podívám a celkově takovej summer vibe...

Vrbka: Teplej vítr a palmy hned na letišti.

Martin:  Teplo, spoty, palmy.

To nejlepší z celého týdne?

Palo: Po prvním dni mi přišlo že se znám se všema už od jakživa, tak super parta lidi co se sešla v takovým městě, to je prostě splněnej sen, :D ale když neberu všechny ty odjeté triky, plno fotek a záběru, které mi udělaly radost tak snad největší haluz a nejlepší ukončení celého tripu byl poslední večer okolo půlnoci: shredime u přístavu na boxech, ja si odjíždím poslední klip feeble barspin do vidka a koho nevidim v dálce :D můj druhej nejoblibenejší rider si to kráči kolem :D Alex Donnachie !! Tak tohle mi udělalo takovou radost nakonec tripu že už jsem mohl jít v klidu poskládat kolo a dat chill na byt hehe.

Kozel: Marabella betonovej park (muj častej unik z ulic) a in-line bruslařky eště nevymřely yes (náš poslední den tam setkaní s sokolovna boys hehe) betonovej park pod mostem podél kanálu a pojezd z pražákama (snad sou od tama hehe). Hnusná tovarna ala Obituary – world demise a Gaudího raketa ala Nocturnus – thresholds. Návštěva la pumy oujé kapitán party dodržel slovo a odtrhnutej kus party se zkompletoval... sem jezdil jak duchodce ale i tak sem z teho měl radost......co dělá vítr dyž nefouká?... tu jejich písko hlínu bych ale plácat nechtěl...(zlatej les)...jídlo to jejich rizoto bych ohodnotil 666 bodama

Hozie: Poznávání Barcy a tamní kultury… Cruisit ulicema, sledovat lidi, hledat spoty, feelovat architekturu, vozit se na pobřeží, chodit bosky v písku, nasávat katalánský vibe, popíjet Miguely a Estrely allday, prostě všechno v Barce jsem si užíval na maximum! Nejvíc mě ale bavil Fraštix s Kozlem poslední večer! Pivní pyramida a skandovačky z okna byly strop!

Michal: Přivstanu si, po cestě na pláž si koupím snídani (nejlepší šunkový závitky ze sýrem). Pozoruju moře, sluchátka v uších... otočím se a pes v mým batohu co se láduje snídaní :D přišel za mnou majitel psa a začal se omlouvat, že mě za 10 minut přinese novou snídani. Ani jsem nečekal že se vrátí a v tom přinesl mega bagetu... díky týpku jestli to čteš heh... :D Celej týden byl nejlepší, počasí vyšlo na 1.

Vrbka: Počasí, který jsem neznal už několik měsíců a to, že tě kromě ježdění nic nemuselo zajímat. Sedmidenní dream life.

Martin: Jako hodně mi pobavili problémky s tamníma policajtama a docela úlet když jsem si točil v 1 ráno sérku na Paralelu hah.Co si vybavíš, když se řekne Barcelona?

Palo: Vybavím si ty nejlepší spoty, splněný životní sen a krásné město.

Kozel: Mraky pro kozla neznámých štrýtových videí, bezcílný projíždění a přesto nacházení spotu..  nekompromisní pomáhače a chrániče co se s tebou baví jen katalansky... ale pochopíš že máš jít do hajzlu, bordel v ulicích, skurvene plasty a ilegalitky a odstřelovače jak z praku... a cca měsíc po našem návratu sem poznal v nejmenovaný brněnský melodce supr kapelku z Barcelony... (Perennial Isolation – doporučuju) 

Hozie: SHREDLIFE

Michal: Nekonečná pláž, slunce a BMX

Vrbka: Mekka streetovýho ježdění. Prostě město navržený jako jeden obří skatepark. Potom asi Sagrada Família, haha.

Martin: Paradise

Co ti chybí a hned by jsi se za tím vrátil?

Palo: Chybí mi uplně všechno ! ale hlavně Felaci, město a bezstarostný life, prostě ráno vstaneš a jediný co děláš je že jezdíš od rána do pozdních hodin. Prostě co víc si přát :D je fakt že mít spot na každem metru mi taky chybí a zvykat si pak na ČR mi chvilku zabralo :D 

Kozel: beton park na pláži, vlnkovej podmostní park a la puma

Hozie: Všechno nové a nepoznané je pecka, ale já jsem v Bronofrnii ve finále extra happy, takže asi jediná věc, za kterou bych se vrátil, by byly spoty, spoty a znova spoty. A určitě taky španělská mentalita, protože mají siestu a fiestu podle mě non-stop, hehe.

Michal: Bezstarostnej život, žádnej stereotyp, a nejvíc moře...

Martin: Spoty!! To je prostě uplně úlet, že tam jsou spoty snad úplně na všechno co si zamaneš (smích).Proč jet s touhle partou?

Palo: Proč jet s tbb partou? Hned když sem viděl nabídku letět s tbbbikem do barcky sem si říkal tohle je ta příležitost! Nemusím se o nic starat, všechno bude zařizený, parádní parta z tbb, super fotograf a k tomu se sejdou nejvíc v chillu kluci, kteří chcou to stejný co já -  od rána do rána shredit na kole :D  

Kozel: proč?, protože sám su posera a nikam nevyjedu, lidi se sešli maximálně pohodový- teda aspoň podle mě žadná krize nebyla a s partou, to je přece jasný víc lidí víc srandy...   jen ten hip hop mě teda moc nejel... celkově su rád že svatostánek dětských kol je i tak trochu cestovní kancelář

Hozie: Jet s partou je vždycky pecka, ale zásadní je počet a jak si lidi sednou. Tady to byl naštěstí opět cerveza gangshit, takže si nemůžu stěžovat. Kdybych jel ale do BCN znova, tak na dýl a v menším počtu a klidně bychom mohli i nějaký ten den felit nezávisle na sobě. A museli by se mnou jet lidi jako Jožko Diblík nebo Víťa Kácha. Lidi, co si to dají klidně celý den bez chillu a budou šlapat do pedálů 14 hodin, dokud neodpadnou, ha!

Michal: Parta byla nejvíc... poznal jsem spoustu nových lidí pro mě. Občas jsme se sekli na spotě tak jsem jel prozkoumávat Barcu sám a kdykoliv jsem se připojil, nejvíc mě to vyhovovalo.

Martin: Ani nevim proč jet s touhle partou, ale určitě je lepší jet s někym kdo tam už byl a vyzná se. ))Estrella nebo San Miguel?

Palo: Pivka byly dobre obě ale víc asi San Miguel.

Kozel: poutník, bernard a polotmavý kozel, pivka se ale daj, rozhodně lepší jak starobrno hehe

Hozie: Obě lokální cervezy „som precítil“, takže nemám favorita.

Michal: san miguel 1l ve skle :DD

Vrbka: Estrella. Ale moc nepiju a chutnaly mi obě, takže nemůžu moc soudit

Martin: Ani jedno (smích).

Jezdit do noci nebo vstávat brzy? 

Palo: za mě jezdit od rána do dalšího rána :D  spánek si nech na doma (ČR) hehe 

Kozel: Do noci, nebo pokud je možnost komba tak po kole koncert (snad příště hehe)

Hozie: Vstávat brzy a jezdit do noci! Když jedeš na týden do města, kde je milion spotů, tak už od příjezdu prostě nestíháš!

Michal: vstávat brzy a jezdit do noci :D

Vrbka: Chodit spát dřív a druhej den stihnout co nejvíc světla. Bohužel se nám to moc nedařilo, protože ti přijde že jsi chvíli venku a hned je tma. Čas běží rychle, když se máš skvěle.

Martin: Jezdit do noci a vstávat brzo ráno.Tak kam příště? Zase Barca?

Palo: Příště klidně bcn ale pokud se sejde zase tak super parta lidi tak pojedu kamkoliv!

Kozel: Neměl bych problém

Hozie: New York, Paříž, Kanáry nebo Split.

Michal: jednou ještě minimálně.

Martin: Kamkoliv, jen pryč z ČR.Slovo závěrem.

Palo: Díky moc tbb a všem co se podíleli na přípravě tohoto super tripu. Díky partě za super časy a omlouvám se všem za všechno :D :D Všechno bylo vlastně úplně na p**u :D :D 

Kozel: MRDOŠLEHA - Na závěr budu asi tradiční, díky partě, TBB, EMETovi (to je vlastně taky parta) 

Hozie: Díky boys za tenhle týden, za další zápis do mého cestovatelského deníku a za kupu zážitků a srandy! Víte jak, stejně to bylo úplně na **!

Michal: Peace všem...

Martin: Díky TBB-BIKE za takovej malej splněnej sen. LOVE YALLDOSTAL JSI SE AŽ SEM? 
A VIDĚL JSI NÁŠ JEDNODENNÍ ÚNIK Z BCN SMĚR LA POMA BIKEPARK?


 

#THEBIKEBROS                                                   #BCNVCTN

 

Související produkty: thebikebros


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X