BIKE CHECK - JIŘÍ BLÁBOL - NOVÉ KOLO PŘED SIMPLE SESSION 2019Napsal Šimon Čechura | 22.01.2019

Začátkem ledna se u nás v TBB-BIKE House stavil Jiří a kromě toho, že jsme probrali plány na nadcházející rok, složil si rovnou nové kolo. První únorový víkend ho totiž čeká Simple Session v estonském Tallinu a měl tak necelý měsíc na to, kolo si zajet a zvyknout si na něj. Jeho čas odletu do Estonska se blíží a vy si pište termín 2. - 3.2. - čas kdy budeme všichni sledovat Simple Session a letos tam máme navíc i vlastního koně.Jak všichni víte, Jirka reprezentuje stáj Shadow/Subrosa a jeho kolo tak stojí jen a pouze na dílech od těchto značek. Během posledních několika let stihl Jiří vyzkoušet většinu dílů a ví už, co udělá jaký rozdíl a co mu vyhovuje. Vybrat si, z čeho se bude skládat jeho nové kolo mu moc dlouho netrvalo. 

Druhou polovinu roku 2018 jezdil na rámu Noster S, ale věděl, že teď chce zase model OM - Joris Coulomb signature. Ten má kratší stavbu a celkově víc vyhovuje jeho progresivnímu stylu ježdění. Naproti kratší zadní stavbě zvolil velikost 21” (oproti 20.8” Noster S). Nově má na kole také vidlici z řady OM s kratším offsetem 22mm, což podtrhuje geometrii rámu a dělá kolo kratším. Co dle Jiřího slov ještě na kole neměl, jsou kliky Shadow Killer v délce 165mm. “Na to se těšim” hlásil, když si kolo skládal. Rám má vyšší hlavovou trubku 125mm, díky čemu odpadá potřeba podložek pod představcem. Jiří si oblíbil Frontload představec a na jeho kole můžete vidět prototyp představce Shadow VVS - Matt Ray signature. Ten už prošel testováním teamu a v naší nabídce bude už na jaře tohoto roku. Těšte se. V čem mě Jiří překvapil, byla volba výšky řidítek. Sáhl tentokrát po velikosti 9.5” Subrosa Ray Bars, která v kombinaci s Frontload představcem pořád není nijak přehnaná.

Zbytek kola postavil ze svých oblíbených dílů a nechybí tady pedály Shadow Surface, gripy Subrosa Genetic, pláště Strada Low Pressure, řetěz Interlock, nebo osvědčená kola od TheShadowConspiracy. Barevně se tentokrát držel zkrátka, ale černou klasiku doplnil o kliky v chromu a leštěné náboje. Co na to říkáte?První dojmy z kola byly hodně pozitivní. Jak už to bývá, když má člověk něco nového, nebo dokonce celé kolo. K jeho, ale hlavně mému překvapení se kolo zdálo dost lehké. Čtyři pegy, freecoaster, nějak nechápu, díky čemu se podařilo udržet váhu na rozumné hranici. “Možná to kolo není tak lehký, ale spíš jako vyvážený.” dodává Jiří a možná na tom něco bude. Zlehka se na kole projíždím a je to střela. Kolo má dost dobrý pop a přijde mi dost stabilní v malé rychlosti. Je cítit, že jednotlivé díly k sobě dobře sedí a kolo tak nejen vypadá hodně komplexně.

Za celou TBB-BIKE crew přeju Jiřímu jen to nejlepší na kole i mimo něj. A nezapomeňte všichni sledovat Simple Session, je to už pár let, co tady byl vidět někdo z ČR. Užívej Juraj!!


Rám: Subrosa OM 21”
Vidlice: Subrosa OM
Hl. složení: Shadow Stacked 
Představec: Shadow VVS prototype
Řidítka: Subrosa Ray 9.5”
Gripy: Subrosa Genetic
Středové složení: TBB-BIKE MID BB
Kliky: Shadow Killer 165mm
Pedály: Shadow Surface
Převodník: Subrosa Petal
Řetěz: Shadow Interlock V2
Sedlovka: Shadow Pivotal
Sedlo: Shadow Penumbra V3 Burnett
Pegy: Shadow S.O.D.
Pláště: Shadow Strada Nuova LP
Ráfky: Shadow Truss
Zadní náboj: Shadow Optimized Freecoaster
Přední náboj: Shadow Symbol

 

Související produkty: the shadow conspiracy subrosa


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X