BIKE CHECK - JOHNNY RAEKESNapsal Šimon Čechura | 04.10.2017

Nedávno jsme tu měli Johnnyho video "No sleep out east" a stejně jako jeho předchozí videa, bylo plné nevídaných kombinací. Právě u progresivních riderů, kteří přinášejí do současného ježdění něco nového, určitě stojí za to okouknout na čem jezdí a proč. Černá na kole navíc vypadá prostě skvěle a tenhle bike složený z dílů Animal a Fiend není vyjímkou. 


Rám: Fiend Colin 21"
Vidlice: Animal Street 26mm
Řidítka: Animal Empire State 9,5"
Představec: Animal Inverse
Gripy: Fiend Team
Sedlovka: Fiend
Sedlo: Fiend JJ tripod
Kliky: Fiend 160mm
Pedály: Animal Rat Trap
Převodník: Fiend Colin 25t
Řetěz: Animal Hoder
Přední kolo: Fiend Cab
Zadní kolo: Fiend Cab Coaster
Pláště: Animal GLH 2,3"
Pegy: Animal Benny Long


 


Z čeho na tvém kole jsi teď nejvíc nadšený a proč?
Asi z nových Rat Trap pedálů. Mají fakt dost velkou platformu s ideálním množstvím pinů. Mám z nich vážně skvělý pocit. Hlavně na věci jako tailwhipy, nebo crankflipy se právě velká platforma hodí a je snazší vrátit nohy zpátky na své místo.

Srovnej tedy nové Rat Trap pedály s ostatními, které jsi dříve vozil.
No jsou to nejlepší pedály co jsem kdy měl. Míval jsem pedály s malou platformou, což bylo fakt nepohodlný. Taky jsem si vždycky přál, aby měli víc pinů a to je přesně to, co Rat Trap pedály mají. Určitě mají větší platformu a víc pinů než normální pedály. Navíc mají piny i v rozích, což tě často podrží v situacích, kdy by ti normálně sjela noha. Třeba když přetočíš 360 nebo ne zrovna ideálně chytíš tailwhip.

Nedávno jsi nasadil velkou klasiku v podobě GLH plášťů, tak jaké jsou? 
Vždycky se mi dost líbili. Navíc jsem vždycky slýchal jak dlouho vydrží a tak. Takže jsem nadšený, že je teď mám na kole. Nemám je na kole moc dlouho, ale zatím mě dost baví!

Taky máš na kole řidítka Colina s názvem Empire State, je na nich něco co jsi si oblíbil?
Jo, ty už vozím docela dlouho. Nedávno jsem si nasadil vyšší verzi 9,5", což jsou největší řidítka co jsem kdy měl a zatím mi to přijde fakt super. Nikdy jsem moc neřešil geometrii řidítek, ale od momentu co jsem tyhle nasadil mi sedly a navíc se mi i líbí.

Co musí tvoje kolo splňovat? Na čem ti záleží?
Nejdůežitější je pro mě asi hravost kola. Rám Colina jako by napomáhal všemu co dělám. Krátká zadní stavba způsobuje, že je všechno rychlejší a snazší. No a moje kliky a řetěz budou asi vždycky povolený. To je proto, abych nemusel doufat jestli se mi kliky počas crankflipu otočí, nebo ne. Tohle prostě nejde, když máš napnutý řetěz nebo dotažené kliky. Pak asi krátké kliky, plastové pegy a topload představec, to jsou věci které na mém kole nemůžou chybět.


 

Související produkty: animalbikes
Související články: street bikecheck animal bikes


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X