BLÍŽ TO UŽ NEBUDE - VANS BMX PRO CUP STUTTGARTNapsal Šimon Čechura | 10.06.2019

Blíž to být už skoro ani nemůže. Světová série Vans BMX Pro Cup už tento víkend v sousedním Německu. Jeden z nejvýraznějších seriálů posledních let pod záštitou Vans má tento rok svou jedinou Evropskou zastávku ve Stuttgartu, jen 300km na západ od českých hranic. Kdo by si snad troufal, v pátek se jede regionální kvalifikace, do které se může přihlásit úplně každý. Deset nejlepších z regionální kvalifikace dostane možnost jezdit v sobotu s nejlepšími ridery planety. Pro nás normální smrtelníky je tohle skvělá příležitost vidět BMX smetánku na jednom místě. Těším se moc!
 

Bazén, bowl, pool. Jooo, Vans BMX Pro Cup se točí okolo ježdění v bazénech. Beton co nic neodpouští a absence funboxu. BMX v nádherné podobě, přesněji rychle, vysoko, daleko a málo gymnastiky. Tento rok chybí v kalendáři tradiční zastávka v Malaze, v bazénu Rubena Alcantary (který bude ve Stuttgartu jako porotce) a zastupuje ji právě Stuttgart. Seriál s číslovkou 2019 má za sebou první zastávku, která proběhla v australském Sydney a na pódiu stál Corey Walsh, Chris James a vítězný Sergio Layos. Následuje právě Stuttgart, Mexico City a Huntington Beach. Blíž to být prostě nemůže. Dennis Enarson, Kevin Peraza, Gary Young a nespočet dalších zvučných jmen, často se statusem "legend" na jednom místě a v akci.

 

Waiblingen BMX Park, StuttgartPřihlášku, stejně jako harmonogram najdete tady. Registrace probíhá on-line a stojí 50USD. Na listu jsou už i nějaká jména z našich končin a já vím dvě - Zdenda Pešek a Martin Habada. 

Pokud se rozhodnete sem vyrazit valit bulvy a že nás bude víc, to nejlepší čeká na sobotu, respektive neděli. V sobotu semifinále - 35 nejlepších riderů, 20 z předchozí zastávky v Sydney, 5 divokých karet a 10 nejlepších z páteční kvalifikace. V neděli pak finále, kam postupuje pouze 14 top riderů ze soboty. Už přidávám jen oficiální video pozvánku a těším se.
 Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X