CESTOVÁNÍ S BMX - TAŠKY PRO PŘEPRAVU KOLANapsal Šimon Čechura | 12.10.2018

Je to pár měsíců, co jsme přivezli pár kusů tašek od Odyssey. A protože máme v nabídce mimo to i náš vlastní bike bag, zdá se to jako ideální příležitost podívat se na výhody a nevýhody jednotlivých modelů. Vše navíc podtrhnou zkušenosti z praxe od Jirky Blábola, Zdendy Peška a Raul Jula. kteří každý jeden z těchto bagů používají. Odyssey Traveler, Odyssey Monogram a THE BIKE BAG V3. THEBIKEBAG V3

Už třetí verze bike bagu vzniklého původně z myšlenky Jakuba "Foxe" Skupina ve spolupráci s TBB-BIKE. Tahle taška se dočkala i několika imitací, což jen dokládá její povedenost. Hlavní záměr při vývoji byl maximálně zjednodušit cestování vlaky a autobusy. Výhodou THEBIKEBAG V3 je, že pro zabalení kola stačí sundat přední kolo, pedály, respektive pegy. Díky tomu jste schopní do deseti minut kolo složit a nastoupit do jakéhokoliv dopravního prostředku. Nejednou se setkáte s otázkou "Co v tom máte?", že kolo téměř nikoho nenapadne. Ať už se rozhodnete cestovat vlakem, nebo autobusem, nikdo neřekne ani slovo. Vlastní zkušenost.

Do tašky se bez problému vejde kolo, bez ohledu na velikost rámu, nebo řidítek. V nejnamáhanějších místech obsahuje gumové prvky, chránící tašku proti protržení. Uvnitř se navíc nachází trojice kapes pro uložení sundaných pedálů, pegů, nebo nářadí. Vypolstrovaný nastavitelný popruh je samozřejmostí. Bonusem je gymsack THEBIKEBROS, do kterého je možné bag uložit, nebo ho využít samostatně. Tašku nabízíme hned ve třech barevných variantách.

Raul Jula tento rok podnikl několik leteckých výletů po Evropě a společníkem mu byl právě THEBIKEBAG V3. To rozhodně není ideální, ať už pro nadrozměrnost zavazadla, nebo absenci koleček. Použít se ale dá. Co k tomu má Raul?

"Je to super věc pro cestování s kolem a dá se použít i do letadla! Je navíc dost prostorný, takže se dovnitř vejdou i další věci jako oblečení a další. Pro cestování letadlem je ale lepší mít tašku s kolama, než tahat na zádech 20kg. THEBIKEBAG ale můžu doporučit a je to super pomocník pro cestování." ODYSSEY MONOGRAM

První z dvojice tašek od Odyssey. Model Monogram je větší, než model Traveler a tak i prostornější. Pro uložení kola do tašky není nutností sundat zadní kolo, což zrychluje samotný proces balení. Obě tašky Odyssey obsahují řadu vychytávek, které rozhodně oceníte. Zároveň ale neobsahují přílišné množství materiálu a doplňků, protože důlžeitá je i váha tašky. Limity leteckých společností jsou totiž často neúprosné. Nechybí popruhy pro připevnění kola, vak na nářadí, oddíl na špinavé věci, nebo pevná kolečka, která uvezou váš náklad. To vše zabalené do nenápadného vzhledu tak, aby nelákala zloděje, ani letištní personál. Hlavní výhodou jsou rozměry přesně odpovídající rozměrům BMX kola. S taškou lze bez problému cestovat pozemní i leteckou dopravou.

Tašku má nově i Zdenda Pešek a už má i zkušenosti z výletu do Malagy na Vans BMX Pro Cup. Tak? Co Pejdo?

"Taška super!! Moc hezká a hlavně vychytaný detaily uvnitř. Například popruchy, kterýma přikurtuješ kolo, aby v tašce nelítalo a tím padem se neodřelo. Jediný nedostatek byl ten, když jsem měl kolo vyndané a složené, tak jsem vezl Odyssey tašku pouze s nějaký oblečením a jelikož to má tvrdé záda jen zhruba do 2/3 tašky, tak vrchní část se mi prohla a musel jsem mít výš ruku, abych to netáhl po zemi. Nemusím sundávat ani zadní kolo - pohoda když mam brzdu, hehe. Kolo do tašky složim tak za 5minut, a když bych jooo hodně spěchal, asi by to šlo určitě i rychleji. Sundám přední kolo, sundám představec s řidítkama, vytáhnu vidlici a je lepší když se oddělá jeden pedál a když nejde pedál povolit, tak ho sundat i s klikou. Ale fakt paráda. Do tašky se toho vejde fakt hodně, takže kdo si sebou nebere celej bejvák, tak poslouží na 100%. Důležitý je dobře si omotat třeba kalhotama, ručníkem, chraníčema rám a části kola, které nechceš mít odřené nebo promáčklé. Ne vždycky se k tomu chovaj hezky..." ODYSSEY TRAVELER

Druhý model z nabídky Odyssey určený pro ty nejzapálenější cestovatele. Na vývoji se podílel i Gary Young, který má za svou kariéru Pro ridera už slušně nacestováno. Hlavním požadavkem při vývoji tašky, bylo dosažení minimálních rozměrů a co nejmenší nápadnosti tašky. To se povedlo a rozměry tašky tak vyhoví i těm nejpřísnějším standardům aerolinek. Ty se liší společnost od společnosti a mohou být tvrdší u letů za oceán. S touhle taškou ale projdete bez problémů. Stejně jako taška Monogram obsahuje popruhy pro připevnění kola, vak na nářadí, oddíl na špinavé věci a další. Do tašky je potřeba sundat obě kola, vidlici a další. Vše s ohledem na co nejlepší uložení kola v tašce.

Tašku používá taky Jirka Blábol a kdo ho sleduje ví, že kromě mnoha letů po Evropě byl letos i za oceánem. A brzy tam letí zase! Tipy, výhody, nevýhody téhle tašky?

"Tašku mám asi 6 měsíců a jsem rozhodně spokojený s tím jak funguje. Jen je potřeba si dávat pozor na ostré hrany kola, jinak to má taška spočítané." Jirka se zmiňuje o tom, že na patky vidlice a rámu dává boty, které chrání tašku proti protržení. "Jinak kolo musím rozebrat celé, kola, vidlici, pedály a i sedlo to chce povolit a dát ho nadoraz do rámu. Za mě by tak vůbec neuškodilo, kdyby byla taška na každé straně o pár cm větší."

 

TAŠKY NA KOLO

 

Související články: trip thebikebros tbb products bmx lifestyle


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X