DIG BMX - 8 VĚCÍ CO JSI NEVĚDĚL O RÁMU WTP DOOMSAYERNapsal Šimon Čechura | 01.03.2019

Informace a fotografie pochází z článku na DIG BMX - originál zde.


Jordan Godwin je součástí rodiny Wethepeople už pár let a protože jeho jméno zní rok co rok hlasitěji, dostal příležitost navrhnout si vlastní rám. Název Doomsayer je inspirovaný Jordanovými představami o smrti a je od začátku do konce navržený podle představ Mr. Godwina, jednoho z nejprogresivnějších současných streetařů.Co nevíš? Hned 8 věcí...

1. Jordan studoval umění na univerzitě (ikdyž školu opustil kvůli ježdění), díky čemuž měl potřebný skill na tenhle projekt. Jeho ruční kresby byly inspirací pro současné polepy na rámu a font Doomsayer nakreslil také ručně.2. Když přišlo na výběr barev, Jordan šel pro inspiraci do obchodu se sladkstma. Po nějakém to zkoušení se WTP podařilo dosáhnout odstínu Yellow Banana a Pink Shrimp želé bonbonů (tradiční anglické bonbony), díky kterým má rám tyhle nádherné pastelové tóny žluté a růžové. Jestli na to nemáte odvahu, rám se nabízí také v nestárnoucí černé a raw barevné variantě.


3. Zatímco většina rámů nese zavedenou tradiční geometrii - Jordan chtěl prolomit zažité zvyklosti díky hodně odvážným specifikacím. Rám DOOMSAYER má nejstrmější úhel hlavové trubky, který byl kdy použit na rámu v prodeji (76.25°) a hodně nezvykle vysoký střed (11.9"). To dělá rám extrémně citlivý, což pomáhá Jordanovi nejen u nosemanualů. Vyšší střed zase drží jeho 28t převodník v bezpečí při crooked grindech, oppo grindech a taky při grindování lámaných railů. 

4. Jordan testoval rám déle než rok předtím, než byl ozkoušený a šel do produkce. Jordan jezdil rám Doomsayer v mnoha videích už v sezóně 2017-2018. A samozřejmě na něm jezdí i teď. 5. Pořád se inovuje. Team Wethepeople použil hydroformingem upravenou TopTube a robusní - silnější trubky zadní stavby, které rám udržely rovný i po té známé přetočené 360 z obrovského setu v Long Beach. Záběr jste mohli vidět v Jordanově Welcome to Éclat videu. Pro svaření u hlavové trubky byl použit silnější drát, což dělá rám robusnější a opravdu pevný. 

6. Název Doomsayer vymyslel Jordan mnohem dřív, než založil vlastní brand s názvem Doomed. Očividně ale jedno inspirovalo druhé.7. Jordan je napůl Ital, nebo z 3/4, nebo možná z 1/5. Každopádně má ale rád těstoviny.

8. Jordan má záhadné zápěstí. Jednou měl dost vážný pád, po kterém byl v nemocnici. Tam mu řekli, že má zlomené zápěstí a dali mu sádru. Po týdnu necítil žádnou bolest a tak začal opět jezdit. Za další týden šel do nemocnice říct, že se cítí dobře, udělali mu X-Ray a zjistili, že zápěstí zlomené neměl.


 
Rám Doomsayer je rozhodně jedním z nejžhavějších rámů v naší nabídce pro rok 2019. Strmý úhel hlavovky napomáhá nosemanualům a celkově obratná geometrie očividně svědčí stylu ježdění, jaký můžete vidět u Jordana. V současnosti máme skladem všechny nabízené barvy a to v několika délkách. 


WTP DOOMSAYER U NÁS
 


Související produkty: wethepeople éclat


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X