HOUTOVA ZAHRADA - HAPPY DIRTY GARDENNapsal Alex Rovný | 13.06.2019Čas je náš nepřítel a tak beru Jičín přes Kladno už v pátek, kde ladím poslední srandy na X Cup. Cesta Kladno - Jičín mě solidně trestá a přestože vyrážím celkem obstojně, příjezd na H-Trails se protahuje až na nějakou tu osmou. Vítá mě obrovská plachta Happy Dirty Garden, neztratil jsem se, zlehka jsem pochyboval, ale jsem tady. Je léto, je fajn, takže světla máme ještě dost. Dost na to, abych se rozkoukal, poplácal grilující partu, poskládal kolo, který jsem vytáhl rozložené z tašky ještě po výletu na Swampfest a natočil si první orosené. H-Trails ? Ó bože jak jsem se těšil, tuhle parádu si na zahradu nedá jen tak někdo! Nejsem asi jedinej kdo o něčem podobném sní celé noci, ale co si budeme, starat se o takovou věc za barákem to není prdel. To snad může jen pan H.! Člověk, kterej si ten sen splnil! 

Na místě už to jede, parta Milevská, Kuba Najman, Ruben, místní crew a pár dalších. Seznamuji se s paní H. a juniorem Mikim, kterej mě hned zaměstnává šejpováním skoků v pískovišti. Strejdo Sašo, pomůžeš mě naložit materiál? Kámo, máš bezva kluka a ten druhej jistě nebude jinej! Jo, co se v mládí naučíš ... Den končí, oheň plápolá, pivko teče, dobře nám je.

Ráno nás sluníčko vytahuje celkem brzo a parta začíná šejpovat poslední detaily na klopenkách. Letos přibyla novinka v podobě Baby lajny, moc cením,  konečně se taky svezu! Parkoviště, tedy příjezdová cesta se plní auty všech různých espézetek. V zahradě se postupně ladí poslední detaily, všude panuje příjemná domácí atmosféra, ovce ve výběhu bečí, riders jezdí jedno kolo za druhým. Těsně před polednem vyrážím na oběd a nákup do Jičína, abych už měl později klid a mohl se plně věnovat připravenému programu. 

Vracím se kolem druhé, parkování už je celkem problém, ale pohodička. Zahrada je příjemně naplněna, ani moc, ani málo. Všichni kdo dnes chtěli jezdit jsou tu, vlastně, je tu tak nějak celá core trails scéna. Kromě výše zmíněných nechybí třeba Frenk Frantík, Venca Musil, Onýs, Dudo a samozřejmě Kudr, dnes tu přece slaví 19náctiny!  Dorazila taky pražská legenda Véna Kalhaus a jeho svišti, Kryštof Mach nebo Mlaďák, Moravu reprezentuje Martin Gabara. Laina jede, všichni se baví jak se patří na pořádnou zahradní párty. Venca posílá báro out z předposlední klopenky na placku do ovčího výběhu a náladička roste minutu po minutě. Je čas na soutěže! To mám rád a Hout to sakra umí stejně dobře jako zvládá roli speakera. Do platzu pouští dvě "echt gold" lopaty, jedna pro High Jump, druhá pro Race, jízdu na čas :). Kromě lopat míří do zahrady i klobouk, ve kterým se nakonec kromě dvou litrů sešlo i pár zajímavých věcí, takže o price money bylo vystaráno. Honza Reindl si plete disciplínu a posílá front flip do dálky, big respekt hehe. Motivace je velká, nicméně k připravené laťce ve výšce 2.70 metrů byl nejblíže Venca Musil. Nic na plat, zaslouženě! 

Druhý poklad v podobě zlaté lopaty měl připadnout nejrychlejšímu jezdci. Race style byl cítit ve vzduchu, všichni to tlačili proklatě nízko, někdo chtěl šlapat a to zásadně nevyplatilo! Co Houte? Rozdíl snad setin sekundy rozhodl o vítězství, gold a druhej litr nakonec bral MTB rider ......... NEVÍM JMÉNO, sorry kámo!!!

Hout za majkem to burcuje dál a dál, jezdí se až do pozdních hodin. Nejvíc je vidět parta Milevská, Honza Reindl, Šimon Klenovec, Michal Kolář a Milan Bolek. Venca Musil tomu taky zavdává, Onýs je hodně vysoko, Kuba Najman ve velkým štýlu prostě radost koukat, srdce plesá.V podvečer nastupuje hamburgerová liga za poctivých 50 vočí, pivko teče poloproudem, ještě že tak, jinak by to byla hodně rychlá smrt. Spodní část zahrady se plní gratulanty, Kudr slaví narozky a na scénu přichází první místní kapelka Daddy O. Není to můj šálek ale sranda je a o tom to je. Druhá kapelka The Hops Party už nenechá publikum klidným, pogo plac se plní a zábava se táhne až do ranních hodin. 

H-Trails je bezpochyby jedinečný spot a moc bych si přál, aby tato akce pokračovala ve své tradici. Hout je pán, Hout se o to postará!

FOTO: Emet

 

KOMPLETNÍ GALERIE SE BRZY OBJEVÍ NA CHECKTRAILS.COM
 

Související články: trip trails tomáš kudrnáč


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X