HUB GUARDY ZAS A ZNOVU - DRIVE SIDE HUBGUARD SALT TRAPEZNapsal Šimon Čechura | 13.09.2018

Věčná to otázka - kompatibilita hubguardů na různé náboje. I pokud neexistují guardy vyrobené přímo pro daný typ náboje, téměř vždy lze najít řešení. Pro dosažení ideálních výsledků, je ale potřeba si s osazením trochu pohrát. A dnes tu máme jeden příklad za všechny. Hubguard původně navržený pro Salt Trapez Freecoaster, lze s využitím několika podložek osadit na většinu nábojů. Jak?

Chceš guard na stranu řetězu? Co tenhle? Salt Trapez FC. Součástí balení Hub Guardu je i konus upravený pro osazení hubguardu. Hubguard tak nahrazuje původní konus, což se vždy jeví jako ta lepší varianta. Na příkladu a fotografiích byl použit freecoaster Éclat Cortex. 

Po sundání původního konusu je tady zjištění, že ložisko je značně utopené v driveru. Použít konus, který je v balení Hubguardu tak zdá se nelze, protože by zamezil otáčení driveru. Komu to ale pálí, už má řešení. Stačí několik tenkých podložek a?.. Konus lze osadit, stejně tak Hubguard a výsledek? Za mě ideální!Co se týká osazení guardu na tvé kolo, ve hře je několik faktorů. Řada freecoasterů z naší nabídky vypadá jako náboj na fotkách a stačí tak následovat tento návod. Pokud nemá náboj utopené ložisko tak jako je tomu zde, bude možná stačit menší množství podložek, nebo taky žádné. Vše i v závislosti na tom, aby byl pod guardem prostor pro vedení řetězu

 

utopené ložisko /// ložisko lícující s hranou driveru

 

Příkladem může být jen jeden konkrétní náboj a hubguard. Myšlenkou ale je, že tento postup lze použít i u dalších nábojů a hubguardů. 

Věřím, že tohle alespoň někomu z vás vyřeší problém drive side guardu a pomůže pochopit, jak to s těmi hubguardy je. A pokud jsi přišel na jinou zajímavou kombinaci, nebo způsob jak dosáhnout co nejlepšího osazení hub guardu, poděl se. S námi, ale hlavně se všemi kdo ještě nenašli vhodný guard pro náboj na svém kole.


SALT TRAPEZ FC DRIVE SIDE HUBGUARDVYMEZOVACÍ PODLOŽKA LOŽISKA DRIVERU


 

 

Související články: technika jak vybrat hub guard


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X