KDO JE TY MORROW?!Napsal Šimon Čechura | 28.02.2018
FOTO: JEFF Z
 


Protože nedávno přišel zase ten čas, kdy Ty Morrow umlčel celý internet svým videem, chtěl jsem pro Vás napsat něco zvláštního. Ani teď ale nevím, jak to vlastně pojmout a co by Vás o téhle žijící legendě mohlo zajímat. Přečetl jsem si ale interview v sedmnáctém vydání časopisu Albion, která prozrazuje něco málo o tom, jakým člověkem Tyler je a co za jeho ježděním stojí. Co skrývá jeho vlčí oči a lišácký úsměv? To sám nevím, ale snažil jsem se Vám něco předat. Za všechno samozřejmě mluví Tyovo ježdění, k tomu není třeba slov.

Už jako mladý měl Ty poměrně jasno v tom, že chce jezdit na kole. Vyrůstal na floridě a jezdil bikros, v jeho 16 se se svou matkou přestěhoval do Greenville, což bylo v té době zlaté místo pro BMX. Nachází se tady známý Unit park, který byl domovem pro ridery jako Dave Mirra, Ryan Nyquist a další, ale taky pro generaci mladých riderů - mezi kterými se vyjímal Ty Morrow. Tenhle přesun měl rozhodně pozitivní vliv na Tyovo ježdění i kontakty v BMX. Josh Harrington a Tony Ennis se stali Tyovými dobrými přáteli a to mu přineslo příležitost. Příležitost natočit si part do připravovaného videoprojektu Endsearch. Právě tím se Ty poprvé zapsal na mapu. Za roky jeho popularity jako ridera, byl proporovaný už mnoha brandy. Po čase u Premium nebo Federalu, skončil u svého kámoše Garretta Reynoldse - u Fiend. S Garrettem se seznámil právě přes Joshe a stali se z nich dobří přátelé už spoustu let před tím, než se Garrett rozhodl odpálit Fiend. Před lety to byl právě Garrett a Tony Ennis, s kým se Ty přestěhoval za spoty a sluncem do Cali. 

Právě kalifornské spoty mají nemalý podíl na progresu téhle dvojky a celého streetového ježdění. Ty je riderem, který posouvá hranice a nezřídka přijde s NBD kombinací, nebo zajímavým nápadem. V rozhovoru celkem rozebírá, jak těžké je držet krok s dobou, jak příchází na scénu nové a nové triky a jezdci. Trochu ho taky štve instagramová doba. Stráví 4 hodiny na spotu, aby si natočil do připravovaného DVD trik, co ještě nikdy nikdo neodjel a než DVD vyjde, vidí trik na instagramu od neznámýho kida. Stres a tlak je tak trochu všude a když chodil Ty s partou natáčet pro Deadline, vznikal podle jeho slov právě trochu stres. Parta totiž věděla, že lidi kolem Christian Rigala natáčí pro připravované Markit DVD "Věděli jsme, že lezeme přes ploty škol, kde byla týden před námi Markit parta. Dokonce jsme si volali a ptali se, co tam kdo dělal, aby jsme si nenatáčeli něco co už padlo. Zároveň ale hrozilo, že jim tak propálíme ten spot, že o něm třeba ještě nevěděli. Je to vtipný.". Doufám, že je z Tyových slov cítit, jak moc mu na BMX záleží a jak vážně tihle lidí BMX berou. Může se Vám to líbit a nemusí, prozradím Vám ale, že je to čistá posedlost ježděním a natáčením a netrpí jí jenom Ty. 

Z celé interview jsem pochopil, jak cílevědomým riderem a člověkem Ty je. Když se vypořádával se zraněním, naučil se jak se starat o svoje tělo. Dřív by ho to ani nenapadlo, ale teď se ale prostě stretchuje před každým trikem. Stejně tak se stará o to co jí a dost si ulítává na smoothies. "Když si projdeš zraněním, něco ti to dá. Koukni jak to zafungovalo u AK, nebo JJ. Nevím, jestli díky tomu jezdím líp, ale minimálně můžu víc jezdit místo abych seděl doma celej bolavej."


FOTO: JEFF ZTy si moc dobře uvědomuje, že nebude jezdit na věky. Přemýšlí tak nad svojí budoucností a ví co ho baví. "Možná bych šel i někam studovat. Skrz ježdění jsem si našel lásku k focení a točení a vždycky mě bavila móda. Možná studovat něco jako fashion a fotografii. Možná bych mohl dělat něco s TheTrip." Nevím už jak to bylo, ale Ty byl rozhodně u vzniku brandu TheTrip. V mých očích stál na začátku asi hlavně Miles Rogoish, ale jak opustil vody BMX, chytl se toho Ty. Teď je tak všechno v režii lidí kolem Tye. Tenhle americký brand si rozhodně šlape svou cestičku a jejich image mě hodně baví, stejně jako jejich poslední videopočin s názvem TripTape. California vibes.

Svým zapálením pro BMX si Ty prostě zaslouží respekt a žije život PRO BMX jezdce. Je to rozhodně jeden z nejprofesionálších jezdců vůbec a jeho přístup je opravdu hodně inspirující. Pokud by jste chtěli říct, že má být BMX o zábavě a tohle je Vám cizí... Tenhle přístup má Ty právě proto, jak moc BMX miluje a jak moc ho to baví.

Tohle jste už asi viděli, ale dejte tomu ještě. Nedávno nám dorazila nálož Éclat zboží, tak to zkontrolujte.


 

Související produkty: fiend bmx éclat
Související články: video ty morrow interview fiend bmx éclat bmx


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X