MČR DIRT 2016 POHOŘELICE - REPORTNapsal Zdeněk Weiter | 01.09.2016

Už je to nějaký ten týden, co se odjelo Mistrovství České republiky v Dirtu. Pojďme se ted´společně podívat, jak to vlastně probíhalo. Program byl naplánovaný na pátek 19.8.2016, kdy se mohlo od 18 hodiny trénovat. Využilo to plno jezdců. Všichni jsme si zajezdili až do tmy, dali pivko a šli jsme spát, až na nějaké jedince. 

Sobota 20.8.2016 pro mě začínala už někdy kolem 6:00, kdy jsme ještě doladili poslední věci, nachystali registraci a mohlo vše začít. Start registrace byl v 9:00 a celkem to valilo. Nakonec se přihlásilo celkem 34 jezdců. Registrace a trénink byl do 13:30. Borci opět nezklamali a už dopoledne bylo na co koukat. Nejvíc mi utkvěli v paměti pražáci, kteří se jen tak vozili a dávali si stylovky, radost pohledět.

Registrace ukončená, tréninky odjeté a přišla na řadu malá technická, kdy kluci Halbovi s Vácem trošku spravili a polili skoky, a my jsme měli prostor ma diváckou soutěž "Ala pití piva brčkem", což byla sranda, jelikož venku vládlo úmorné teplo a chudáci kluci si dávali půllitr studeného Brna brčkem. Nakonec to vyhrál jeden týpek z Pohořelic, darovali jsme mu cenu a pokračovali v programu.Ve 14:00 jsme rozjeli kvalifikaci amatérů a byl jsem mile překvapen. Kluci střední lajnu naskákali jakoby nic a nejvíc mně utkvěl v paměti Jirka Pokorný a Martin Kašpárek. Jirka jel co skok, to trik. Za poslední dva roky se neuvěřitelně vyjezdil a to ho posunulo do finále. Dál jsem byl překvapený i z Martina Kašpárka, který je více streetový jezdec a přesto skoky nalítal stylově i s trikama! Hned po kvalifikaci amatér se jela kvalifikace profi a tam už to bylo opravdu nabité a těsné! Z obou kategorií pak postupovalo 10 nejlepších!

Po kvalifikacích byla chvilku pauza, nějaká ta soutěž a kolem 17:00 jsme rozjeli pořádné finále. Finále začali amatéři, a že se děli věci! Martin Habada zajel pěkný jízdy plné kondorů, bárspinů, tailwhipů, 360 a to i v kombinacích. Všechno vysoko a čistě! Jirka Pokorný byl můj kůň a jak jsem již psal, Jirka se za poslední dva roky fakt pěkně vyjezdil, nabral techniku, triky a styl a začal zabíjet! Jeho finálové jízdy se skládali z tabletopu, kondorů, 360 s barspinama i tailwhipama a nakonec tam byl i pokus o flair ale na první místo to nestačilo. No a třetí se umístnil Martin Kašpárek, ze kterého jsem měl také radost, protože skoky naskákal a nakonec mu to také sedlo a začal dělat x-up, kondory, a na posledním skoku tam střihl i tailwhip!A to nejlepší bylo nakonec. Do kategorie profi postupovalo deset kluků, ale protože se Pejda v kvaldě nepříjemně zranil, tak jsme ho nahradili Jojo Grubnerem. Klukům začal warm-up a koukám, že tam Pejda jezdí taky, tak jsem šel za ním a nakonec povídá, že to asi rozhýbal a že pojede. No dobrá, tak jsme nakonec nechali kluky ať jedou v 11-ti lidech. Kluci měli za sebou warm-up a mohlo to začít.

Všichni se snažili zajet to nejlepší, ale vyšlo to jenom pár lidem. V paměti mě nejvíc uvízlo prvních 5 kluků, vezmu to tedy od pátého místa. Honza Hanzlík jel moc hezky, tím, že u nás byl trénovat 3 dny před závodama, tak měl o trošku víc najeto jak ostatní. Honza měl pěkný jízdy a nejvíc se mi líbil jeho 360 table, Honza taky zkoušel 360 backflip, ale to mu moc nevyšlo a nakonec zkusil na posledním hipu na velké lajně 810, kdy k odjetí neměl moc daleko! Kuba Benda byl po kvalifikaci na prvním místě a není se čemu divit, protože jízdy měl vážně pěkný, ale ve finále bojoval o 3 místo, které mu nakonec uteklo o 6 bodů. Kuba jel 360 bar to bar, 360 bar do can can landingu, ale čistě zajel pouze první jízdu. Kuba zkoušel v dalších jízdách i flipwhip, ale to mu bohužel nevyšlo a tak 2 jízdy ze 3 pokazil a skončil na 4.místě.Martin Gabara byl pro mě překvapení, toho kluka znám ze závodů v parku, ale najednou koukám a on je i u nás na dirtech a co bylo ještě větší překvapení, tak to byly jeho jízdy. Na prvním skoku protáhnul krásný superman seatgrap, na druhém dal báro do kondoru a na třetím triple tailwhip a to už jsem se nestačil divit. Druhé místo obhájil Banán, který jel dost originální jízdy s 360 one foot table do lookbacku, někde double whip, tam zase triple whip. Prostě takhle se mi to líbilo a Banán si to zasloužil! No a první místo i přes zranění vyjel Pejda a to neuvěřitelných stylem a o metr víš jak ostatní, Pejda tam sázel taiwhipy, 360, barell roll s invertem a nakonec i frontflip s trnem a kondorem. Jasný vítěz!Někomu se výsledky nelíbili, některým to zase tak sedělo, ale porota je porota a co řekne, to platí. Více na toto téma jak to v ČR chodí můžete počíst zde. No a jak bývá zvykem, proběhlo vyhlašování, předání věcných cen, pohárů a šeků a pokračovalo se na párty, která byla přímo v areálu a myslím, že kdo zůstal, ten toho nelituje. Večer nám zahráli kapely Braindead s Kádrem v čele, FishFace a Denoi. No všechno sranda jak má být! Nakonec bych rád poděkoval Sašovi z TBB-BIKE za neutichající pomoc a podporu. Dále všem sponzorům a všem, kteří se jakkoliv angažovali nebo nám s akcí pomohli!

Více fotek od Kateřiny Procházkové najdete zde. Oficiální video od Jakuba Hána čekejte již brzy a do té doby si dejte alespoň krátký trailer zde.

Související články: army dirt park dirt


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X