OPEN AIR DIRT JAM PŘEŠTĚNICE 2018 - REPORTNapsal Michal Kolář | 12.07.2018

Již po sedmé jsme se letos 30. června sešli na akci jménem Open Air Dirt Jam Přeštěnice. Tato každoroční dirtová akce pořádaná při Musicfestu Přeštěnice u Milevska, byla na sobotní slunný den jasnou volbou pro mnohé diváky z řad festivalu, ale i pro lidi, kteří přijeli jen kvůli bmx-mtb show.

Start jamu byl naplánovaný na 15 hod., kdy za mohutné podpory diváků startovalo 20 riderů, obě kategorie dohromady. Systém jamu byl 4 jízdy + jedna představovací. Za dohledu odborné poroty Martina Čapka a Davida Bečváře (letitých Vápenkatrails riderů) a mohutné podpory přihlížejících diváků padaly od kluků krásné stylové triky a slušné hroty.Vysoké backflipy od Šimona Klenovce, první odjetý tailwhip. Odjetý tripple tailwhip od Martina Gabary. Krásné jízdy plné triků jako threesixstyloockback, tailwhip, nofoot to xup, atd. předváděl Tomáš Lízal a zaslouženě bral první flek v kategorii BMX, před druhým Wencou Musilem, který odjížděl vysoké bar to bar, 720, no hand one foot. Třetí skončil Šimon Klenovec, domácí rider a ředitel celého závodu.

Kategorii MTB vyhrál Richard Tušl s triky jako onefoot table, backflip, threesixsty one can před druhým Ondřejem Šťastným a třetím Zbyňkem Bahulou.
Letos si rideři rozdělili prize money v hodnotě 13000kč, za které vděčíme sponzorům: Jiří Hron - klimatizace a vzduchotechnika, Toplyn Pavel Reindl a věcné ceny od sponzorů: Flipshop Tábor.

Bestrick bral Martin Gabara za trik tripple tailwhip.

Letošní ročník se povedl nad očekávání. Za to mohou především zúčastnění rideři a přihlížející diváci, kteří připravili nezapomenutelnou atmosféru za to jim patří velké diky. Za rok zase na dirtovém plácku v Přeštěnici u Milevska.


Kategorie BMX
1. Místo: Tomáš Lízal (Virgl bmx)
2. Místo: Wenca Musil
3. Místo: Šimon Soušaj Klenovec (Ride Bike Team)

Kategorie MTB
1. Místo: Richard Tušl (FireSheep)
2. Místo: Ondra Šťastný
3. Místo: Zbyňek Bahula( Agang, Meatfly)

Best trick
Martin Gabara- trik tripple tailwhip 


Související články: trails foto dirt bmx lifestyle


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X