PAVEL TENČÍK - ROZHOVOR // DIG LOCALS VIDEONapsal Martin Hoza | 27.02.2018

Pavel Tenčík už sice není členem TBB-BIKE crew, ale v ulicích Brnofornie se vůbec nic nezměnilo. Minulý týden navíc vyšlo Pavlovo vidko pod názvem DIG LOCALS, které má k dnešnímu dni už přes 10 000 views a samotná redakce DIGu Pavla označila jako „Central European Style Cat“! Zajímá Vás, jak si momentálně žije tenhle jihomoravský kočičí král stylu? Dozvíte se v článku...

 

"Snažím se hlavně posunout sám v sobě."

 

Ok, Pablo. Představovačku přeskočíme, protože jsi známý G, a pustíme se do toho rovnou. Jak to máš teďka s ježděním na dětském kole, kdo tě podporuje, kdo tě inspiruje a jak se ti teďka žije po odstěhování z Brna zase zpátky domů?

Haha! Teďka přes zimu moc nejezdím, občas se akorát sejdeme na staré a dobré sokolovně. Povození by bez sokolky chybělo a navíc je tam super zázemí takhle na zimu. Snažím se spíš refreshnout na sezónu nějakým plaváním, cvičením a takovou easy jógou. Inspirací je fakt hodně, ani nevím, co chci dělat jako první. Snažím se hlavně posunout sám v sobě.

Brněnské felení mi po odstěhování určitě chybí! Ale zase se toho tolik v zimě dělat nedá a rád pobudu nějaký čas doma s rodinou a víc s přítelkyní. Jinak na jaro určitě plánuju zase nějaké zázemí v Brně.

Podporu rád zmíním, a to hlavně výživová společnost Nuzest, od kterých mám dva super produkty. A neoficiální, ale přesto nějaká a dobrá podpora od energetického, bylinného nápoje “Láska”. Jsem za oboje moc rád! Jinak pořád táhnu s VSA partou, se kterou už se plánuje zase spousta akcí na sezónu.

 

 

Jaké máš plány na letošek? Nějaké delší výlety do zahraničí, stanovačky někde u nás s kolem… ?

Nejsem moc plánovací typ, ale v létě chci určitě kamkoliv do zahraničí. Něco natočit a užít si nějakou jinou evropskou kulturu. Stanovačky a nějaké podobné dobrodružství určitě taky padne. V plánu je třeba přírodní a betonovej ráj v Jeseníkách a okolí. Ale hlavně chci točit všude možně v ulicích Brnofornie, na to se moc těším.

 

"Myslím, že strava je jedna z nejdůležitějších přínosů pro tělo..."

 

Tak to je jasná věc, Brnofornia filmin a Jesenické plazy dáme jako nic! Vrátím se ještě k tvé předchozí odpovědi. Bylinné nápoje? Jak to vlastně máš se stravou respektive s přístupem ke zdravému životnímu stylu?

Jop, energeťák, který má jenom výtažky z bylin, nějaké vitamíny a tak. Pokud to někoho zajímá, více se může dovědět na stránce www.bombastus.cz

Co se týče stravy celkově, tak se snažím jíst všestranně a hlavně zdravě. Nejím maso, tudíž si musím taky celkem hlídat, co do sebe dostat. Zajímám se dost o doplňky stravy a o potraviny prospívající tělu. Musím se prostě cítit dobře ve všech směrech, jinak to nedávám, hehe.  Nedávno jsem měl podporu od brněnské zdravé výživy “vitalvibe”, kde jsem toho spoustu vyzkoušel a dost mě to chytlo. Myslím, že strava je jedna z nejdůležitějších přínosů pro tělo, tak se s ní snažím něco udělat. Vím, že toho ale mám ještě dost, co zdokonalit.

 

 

Super! Je potřeba se ke svému tělu chovat správně. Dobrá strava v kombinaci s ježděním je určitě základ staré známé kombinace „zdravé tělo a zdravý duch“. Kdybys měl srovnat život v Brně a u Vás na vesnici, jak by to dopadlo a proč? Ceníš to víc v městě nebo na vesnici?

Přesně, zdravý tělo, zdravý duch. Oboje se snažím co nejlíp udržovat, pak se cítím super a i na kole to jde znát.

Brno versus Ivanovice… To je těžká otázka, hehe. Není to u nás úplná vesnice, ale menší město. Dá se jít někam k vodě, na klidná místa a hlavně tu mám pořád zázemí rodiny a pár přátel. Mám to tady moc rád. Taky jsem u nás a ve Vyškově, který je za rohem, projezdil základy na kole. Vyškovský skatepark s místní bandou byl nejvíc!  Jinak není tak moc, o co stát, a mám radši Brno. Sem mě to vždycky strašně táhlo. „Velkoměsto” plné možností a aktuálně už i většiny přátel. Napíšeš na skupinu, a když se zadaří a sejdeme se, tak můžeme leťet ulicemi v bandě deseti feláků… Toto prostě miluju! Naštěstí v Brně pořád studuju, tak tu i přes odstěhování trávím většinu času.

 

 

Chápu, mám to se severem Moravy podobně. Pojďme k nedávnému DIG Locals vidku. Kde všude jsi točil a jakého klipu ve videu si vážíš nejvíc a proč?

Tak pár klipů spadá až do krásných dnů v Barceloně, kde jsme byli s TBB-BIKE partou v roce 2016. Celkově právě z nich mám asi nejlepší pocit, protože jsou nejstarší a mám z Barcky super vzpomínky.  Dále jsem točil v Krakově, když jsme lovili spoty pro budoucí streetjammin. Z toho dne mám dost klipů včetně last tricku.  Celkem jsem s tím uprailem zápasil, nikdy jsem nic podobného nezkoušel. Takže ve finále dost spokojenost. Dál je tam záběr ze streetjamminu z Košic, pár z ulic Prahy a samozřejmě z Brna.

Nejde říct jeden klip, kterého si vážím nejvíc, to je težké. Každý klip, který je čistě odjetý a zároveň pěkně natočený, se mi líbí. Takových záběrů si vždycky vážím strašně moc.

 

 

"Kde se chytnu a povezu dráhou krásného života, už určí snad jenom sám Vesmír, hehe"

 

V podmínkách naší republiky je celkem zřejmé, že „PRO bmx lajf" nikoho neuživí, nebo respektive uživí jen pár vyvolených. Co plánuješ po škole? Vycestovat mimo ČR? Zůstat tady, najít si práci a ve volných chvílích felit na kole? Kde se vidí Pablo Tenčík za třeba 5, 10 let?

Přesně, s tím PRO bmx je to takové všelijaké a mám rád svůj klidný styl, takže popravdě netuším, jak to bude do budoucna. Hlavně vím, že si chci pořád užívat života a mít co nejvíc svého času. Nerad bych po škole zapadl do firmy a tam zůstal. Rozhodně chci co nejdřív vycestovat a poznat spoustu věcí a míst. Rád bych se držel nějaké bmx značky a reprezentoval ji. To vše ale záleží na možnostech a příležitostech. Kde se chytnu a povezu dráhou krásného života, už určí snad jenom sám Vesmír, hehe.

 

 

Takže klasický YoungCrew freestyle, jak říkal už kdysi Pepštejn Horáček! Pojďme teda pomaličku do finále a dáme si rychlé top 3!

Top 3 songy (co momentálně nejvíc jedeš / all time favorite)

To je těžké. Songy střídám víc jak ponožky.

Většinou si stáhnu nějaké album, co se mi líbí a to si nějakou dobu jedu. Zmíním třeba Travise Scotta a snad všechny jeho masterpieces. Juicy J a album Highly Intoxicated. To je dost mega vzhledem k tomu, že Juicy není jeden z mých hlavních interpretů. Dál pak třeba Young Thug, Young Lean a další tady ty Young případy, haha. Nelíbí se mi ten dnešní „wanna be fame“ styl, ale když přijde song, co mi zní, poslouchám ho i tak. Rád si taky pouštím jenom různé beaty, meditační hudbu a tak.

Top 3 filmy / seriály:

Na filmy moc nekoukám, tak zmíním jenom starou dobrou klasiku Southpark.

Top 3 BMXers ze světa:

Freestylerů uznávám dost, poslední dobou mě baví kazetoví masteři – Šimon Barraco, Courage Adams a Mark Burnett.

Top 3 BMXers od nás:

Haha, scénka u nás, jo? Záleží na slovu top. Ale srdcař je Márty Svoboudha a celá WDGF, určo taky boss Čendis a abych nezanedbal park, tak musím zmínit technika, mastera a swaggera Erika Figara! Brzo budu Erikovi točit video ze sokolovny, takže stay tuned!

 

 

Top 3 místa, která bys rád navštívil:

Top místa jsou taky dost těžké. Chci se podívat ideálně na všechny hezká místa světa. Co mě napadá takhle nahned, tak jsou státy, Austrálie se Zélandem a třeba jihovýchodní Asie.

Top 3 místa, která už jsi navštívil:

Nejvíc se mi líbilo určitě v Barce! Teď odtud jedu a chci tam jet co nejdřív zase znova, to je jasné, hehe! Další byl super trip do Francie s Frantou Maršálkem tři roky zpátky. Plánuju naše „French fellaz“ navštívit zase co nejdřív. A jako další uvedu Egypt, který jsem navštívil s rodiči. Byl jsem tam tenkrát sice bez kola, ale o to víc bych chtěl do Afriky znovu a samozřejmě s kolem! Ty ulice jsou jiné, hodně drsné ze všech úhlů pohledu.

 

 

Pecka, krásná práce, Pablito. Dej slovo závěrem, vzkaž něco světu, poděkuj, pohejtuj, prostě cokoli, co máš na srdci!

Závěrem chci hlavně poděkovat Sašovi za podporu v ježdění. Byla ta dobrá zkušenost! Dík moc všem, kdo se mnou točili video, hlavně Cardičovi, Hozičovi, WDGF partičce a všem dalším homies. Moc díky tobě Hozey za snahu s videem a rozhovorem. Na závěr taky velký props všem Brňákům, kteří mi pomohli nedávno složit bike!

Jezděte na čemkoliv a užívejte, peace a love!Fotky: EMET, Milan Diška, VSA, Pavel Tenčík, homies

Související články: vsa extreme pavel tencik interview


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X