SAVING THE ROSE - PART 3Napsal TBB-BIKE | 11.04.2019

Když jsme ponořili rám naší záchrany do matné černé, byla okamžitě na snadě otázka - co dál? Někdy na sebe nápady ale nenechají dlouho čekat a nahrála nám jedna lichotivá okolnost. V té samé době zrovna probíhala artová výmalba prostoru naší minirampy v režii Lukáše a Aleše. A právě pod jejich taktovkou se měnil prostor naší rampy v masterpiece. 

Alexe hned napadlo, že tohle by mohlo kluky bavit. Ve Freestyle BMX se k tomu totiž moc nikdo nemá, ale třeba v bikrosu, kde má Alex kořeny je ladění kol i helem pomocí Airbrush a jiných metod poměrně běžnou záležitostí.

"Joo dřív jsem měl asi dvě helmy udělaný... v té době to ještě moc nikdo nedělal a nebylo lehký někoho najít. Výsledek stál ale vždycky za to, mít helmu ve vlastním designu." - Alex Rovný

Výzvu nějakým způsobem zkrášlit tenhle rám si Lukáš vzal okamžitě za svou a postaral se o návrh i výslednou podobu laku naší růženky. Na to se hodí zeptat se Lukáše na pár otázek.

Už před devíti lety založil Lukáš Veselý s kamarádem Alešem Veselým atelier s názvem "Malujemejinak" a společně pracují na různorodých projektech, ať už jde o stěny, obrazy nebo ilustrace. A tentokrát to byl rám BMX kola.
 

Jak jsi se dostal k tomu co děláš a co vlastně děláš?

K malbám na stěnu jsem se dostal přes graffiti, na kterém jsem odkojený. Chodil jsem i do škol, kde jsem se přiučil různým technikám, ale vždycky v mé tvorbě převládá grafika vycházejíci z mého graffiti stylu.

 

Předpokládám, že většinou jde asi o větší plochy a exteriéry, ale měl jsi už zkušenost s něčím podobným? 

Snažíme se zaměřovat hlavně na stěny a velké plochy jak v exteriéru, tak interiéru, ale máme rádi různé výzvy a jiná média. Teď například děláme malby na asfaltové povrchy pro ZOO Brno, nebo zase úplně jiný svět jsou etikety na víno, které malujeme. To jsou pak takové miniatury.

 

Jak se s rámem pracuje? Přece jenom pracovat se zaoblenou plochou není žádnej med.

Rám kola byla opět velká výzva a vždycky jsem si to chtěl zkusit. Už i proto, že nejobyčenější výmluva policajtům když někoho lapli se sprejem byla na co máš ten sprej? Chcu si přemalovat kolo!:) Tak už proto jsem si chtěl zkusit malovat na rám kola. Díky TBB-BIKE to vyšlo a dost mě to bavilo.
 

 

Máš nějaký bližší vztah ke kolům? Říkal jsi, že se chystáš pustit do dalšího kola?

Kola mám rád a od mala jezdím. Klasický starý BMX bylo pro mě v dětsví víc něž želvy ninja a Michael Night. :) Jinak dnes spíš cyklostezka, nasadit děti do sedaček a jedem k první hospodě.  

Kolo, který chci pomalovat je  BMX starý asi 10let, takže v dnešním světe freestyle kol uplnej šrot. Já jsem si ho nechal u Vás v TBB-Bike rozebrat do šroubku a chci ten rám nějak pojednat. Zatím leží v atelieru na skříni a kouká se na mě. :)Jakým způsobem jsi postupoval? Můžeš přiblížit proces návrhu i výsledné realizace.

Postup při malbě rámu byl asi takovej. Dostal jsem informaci, že jde o kolo Subrosa, takže jsem se dost ispiroval jejich designem a přidal pár svých věcí. 

Subrosa používá prvky jako hada, růže a dost craze fonty, což se mně líbilo a já tam přidával svoje příšerky, mouchy, pavouky a svůj barevnej bordel design.

 

Kolik hodin si nad rámem strávil? Jakou technikou jsi pracoval?

Malba toho rámu byla celkem rychlá. I s lakem cca 6h. Před tím byla nějaká připrava, pár šablon atd. Celkem třeba den…

Používal jsem spray, kterej jsem lil do Airbrush pistole a posléze kombinoval s fixama MOLOTOW...

 

A na závěr asi to nejtěžší - jsi s výsledkem spokojený? My jo!! Ještě jednou díky moc!

S výsledkem té malby na repas rámu jsem dost spokojenej a bavilo mě to tunit… Víc takových rámů, víc takových projektů, za mě super. Díky Sašo a TBB-BIKE.


A takhle nějak to zatím vypadá. Kdyby to snad někoho napadlo, na rámu opravdu nejsou samolepky. Barvy jsme se záměrně rozhodnuli zatajit, aby bylo ještě co odkrývat. Pomalu se totiž blížíme do pomyslného cíle a začínáme se hodně těšit na výsledek!

#SAVINGTHEROSE

 

SAVING THE ROSE PART 1 & PART 2
 

 Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X