SPOTCHECK - ČESKÉ BUDĚJOVICENapsal Tomáš Carda | 08.04.2015

Jak už název napovídá, v této rubrice se s Vámi budeme dělit o zajímavé lokality v Čechách, které naše parta navštívila a kam můžete vyrazit za ježděním. O víkendu jsem se byl konečně podívat do relativně nového parku v Českých Budějovicích. Tahle plaza byla dá se říci těžce vymodlená, protože se na nový park čekalo opravdu dlouho a České Budějovice měly pouze starý plecháč, který se nakonec musel dokonce přesunout na novou lokalitu a po přesunu z něj zbylo pouze pár zbytkových překážek. 

Jak to tak bývá, když není kde jezdit, scéna upadá. V Budějovicích tomu nebylo jinak a v letech, kdy v tomto krajském městě bylo pouze pár směšných plechových překážek skoro o nikom z Budějovic nebylo slyšet. S výstavbou nového parku se ale všechno obrátilo o 180 stupňů, park vídám na fotkách věčně narvaný a videií z této plazy taky není za tu krátkou dobu málo. Například partička Record Me Man - David Brothánek, Martin Kašpárek a ostatní nebo budějovický rodák Milan Pouzar natáčejí v tomhle parku ostošet.Teď už k samotnému parku. Tahle betonová džungle se rozrůstá na poměrně velké ploše a tak na sebe překážky nejsou nijak namačkané, všude je dostatek prostoru a park působí už na první pohled velmi dobře. Všechno má od pohledu hlavu a patu a rázem začnou v hlavě šrotovat nápady na lajny. Jak se dá od betonové plazy čekat, na své si přijdou hlavně streetaři. V parku je velké množství různě velkých beden a railů a po této stránce to vypadá, že se dá vyřádit velmi dobře. Chybí snad už jen nějaký pořádný kulatý rail z velkých schodů a slušných rozměrů, ale zas nemůžete mít všude všechno.

Co beru jako velké plus je přítomnost pyramidového rohu, který chybí vě většině parků. Roh osobně považuju za jednu z těch zábavnějších překážek, které se dají do parku zakomponovat a která nabízí nepřeberné možnosti. Možná je to ale tím, že jsem na pyramidě s podobným rohem vyrostl a tak nějak mi tahle překážka přirostla k srdci. Tenhle růžek má dost slušné rozměry a určitě to přes něj poletí hodně vysoko!Na své si přijdou ale i parkověji založení rideři. Ve "spodní části" parku se v rohu nachází hodně poctivý rádius, který má po obou stranách banky, takže se dají trénovat triky jak na plošinku tak v transferu. Rádius má dokonce i "corner", což se v nových parcích také moc nevidí. A u rádiusů ještě zůstanu, protože rozhodně nesmím zapomenout na bazén, který se nachází uprostřed celého parku. Tahle betonová parádička vypadá opravdu dobře, má slušné rozměry a není dokonce ani nijak zku*vená, jak spousta betonových bowlů bývá. Určitě bude chvíli trvat tenhle bazén nalítat, ale pak to může být kvalitní svezení.

Ještě se vrátím zpět ke streetovým překážkám. U těhle věcí je vždycky složité najít kompromis pro skate i bike, takže i v budějovicích jsou raily v parku dost nízké. To ale může vyhovovat začínajícím streetařům, kteří se alespoň nebudou bát na zábradlí naskočit. Naštěstí se v parku nachází i větší hranatý rail, na kterém se bude dát určitě něco vymyslet. K bednám v parku nemám moc výhrad až na áčkovou bednu, která mi přijde že má zbytečně nízký náskok a je z ní tedy spíš takový manual box. I tenhle sklon ale otvírá jiné možnosti a jde hezky využít.

Takže sečteno a podtrženo tenhle park působí velmi kvalitně a určitě vás bude bavit i delší dobu. Kéž by takových parků v Čechách přibývalo a scéna mohla rozkvétat stejně tak, jako v Budějovicích, kde je uplně krásně vidět, že rideři chytli druhý dech.

ADRESA A MAPA PARKU:

Evžena Rošického 16, České Budějovice
- vedle hokojového centra Pouzar
- neomezená otevírací doba
- večerní osvětlení chybí

Související články: spotcheck


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X