SPOTCHECK - DŘEVĚNÝ BAZÉN V KOLÍNĚNapsal Šimon Čechura | 28.05.2019

Mnozí si už asi všimli, že na místě starého parku pod mostem v Kolíně vyrostl park nový. Nebo jste možná jen u někoho ve videu viděli bazén, který si říká o návštěvu. Kdo nevěděl, kde se tahle chuťovka nachází, teď už ví. Kolín leží na řece Labi asi 60km na východ od Prahy a dostanete se sem jednoduše i vlakem, protože přes Kolín jezdí většina vlaků mířících na východ z naší metropole. Bazén vypadá hodně lákavě a já se hodně těšil, až se sem podívám. A teď, teď se zase těším, až tu znovu zajezdím!!

Na tomhle místě stál i park starý, který si už roky říkal o náhradu. Novému parku dominuje na místní poměry dost rozsáhlý dřevěný bazén a o poznání skromnější streetová část. Park se nachází hned u břehu Labe v úrovni Horního ostrova, přesněji tady a je navíc situovaný pod konstrukcí mostu. Konstrukce mostu nachází využití jako umělá lezecká stěna, ale co zajímá nás je, že most chrání park před nepřízní počasí (přiblíží Jirka Koláč dál..) a v létě zase drží park v příjemném stínu.

Za streetovou částí sem asi nikdo nepojede a nemám v úmyslu se jí příliš věnovat. Upozorňuju jenom, že některé bedny a raily jsou výškově pod úrovní pegů a jejich využití je tak dost omezené. 

Bazén je naproti tomu dost lákavý, přitáhl už nejednoho zvědavce a věřím, že i splnil očekávání. Moje rozhodně! Nejsem zrovna letec, ale pár bazénů jsem už jezdil a tady se mi líbilo!! Tvar bazénu není jak to v ČR bývá příliš překombinovaný a nabízí dost cest. Všechno je věřím vidět z fotek a k tomu přidávám pár dojmů od Zdendy Peška, Martina Habady a lokála Jirky Koláče.
Zdenda Pešek - "Největší škoda je, že bazén neni uzavřenej, ale v jedný části vede za roh do starý rampy. Radiusy jsou na transfery dost nakoplý, ale na lítání top! Taky ty radiusy co pokračujou do zdi jsou trochu překopaný a párkrát mě už vytrestaly, hehe. :-D Za návštěvu to tu rozhodně stojí."

Martin Habada - "Tak je na pohodu, je dobře postavenej, ale změnil bych místo a postavil si něco jinýho."

Jirka Koláč - "Hele když nechčije nějak extra nebo nefouká, tak to je uplně v pohodě. Horší je když to fouká špatnym směrem to může bejt pak potopa všude no.. názor na park, no hele nechci bejt sprostej, ale nadruhou stranu bowl je zabitej. Sice těžkej neodpustí nic, ale řekl bych jeden z nejlepších v ČR. O streetu nemluvím, to je jedno velký zklamání, ale aspoň jsem se naučil nějaký tricky na skejtu :-D pro malý děti na naučení dobrý.."

Místní No Future Bikes partička tady 17. srpna chystá třetí ročník jamu, slibují Wallride Contest, BestTrick ve streetové části, klobásky a pivo, vše zakončené afterparty. Kdo si říká, že tohle místo stojí za návštěvu a že rozhodně stojí, může si návštěvu naplánovat právě na tenhle datum. Já doufám, že mi to vyjde!! NFB BMX BowlJam III.
 

POLOHA SKATEPARKU NA MAPĚ

 

FB EVENT NFB BMX BOWL JAM
  
 

Související články: spotcheck


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X