SPOTCHECK - LOUČNÁ NAD DESNOUNapsal Tomáš Carda | 06.05.2015

Před týdnem jsem vyrazil na dva dny do Jeseníků, načerpat trošku horského vzduchu. Jeseníky jsou známé především vysokými kopci a zimními sporty a to je také hlavním lákadlem většiny turistů. I přesto exustují i jiné důvody, proč se do Jeseníků vydat, a jedním z nich je skatepark v Loučné nad Desnou, na který se dneska společně podíváme zblízka.

V malé vesničce v podhůří Pradědu se nachází moc povedený betonový skatepark a pokud byste Loučnou jen projížděli, určitě by Vás ani nenapadlo se po nějakém parku rozhlížet. Plaza je zastrčená za dětským hřištěm a v blízkosti je i menší parkoviště, takže s parkováním blízko parku není problém. Plaza není bůhvíjak velká, ale hned na první pohled působí hodně zábavně. V parku najedte celkem klasické složení překážek, jako různé druhy bedniček a railů, banky, hipy a samozřejmě bazén, který nechybí ve většině moderních betoňácích.Po vkročení brankou do parku máte po pravé ruce nízkou rovnou bednu, která je pro začátečníky uplně ideální na trénování základních grindů jako například feeble. Zkušenější se na ní ale určitě také vyblbnou náskoky z nolie nebo složitějšími komby. Nejzajímavěji vypadá prostřední pyramida, která tvoří nejspíš nezábavnější překážku parku. Pyramida má jednu kratší a jednu delší a prudší stranu a na jejím vrcholu je bedna slušných rozměrů. Vedle pyramidy pokračuje větší bank s hranatým railem, který je nejprudší v parku. Zespodu i zeshora má příjemně vysoký náskok a dá se tedy parádně využít oběma směry a třeba i napojit do sérky na výše zmiňovanou nižší bednu. Bank je poté na druhé straně ukončen vyšší lámanou bednou, která by neměla chybět v žádném parku.

V pravém zadním rohu se nachází další zajímavá část parku. V samotném rohu je trojúhleníkový bank, ze kterého se můžete spustit na další lámanou bednu,která je o trošku menší a tentokrát na levou stranu, takže tuhle překážku si v parku můžou zajezdit opravdu všichni. Vedle se nachází manuál box, který ocení spíš skejťáci, ale i tak se na něm dá něco vymyslet. Vedle manuál boxu je pak kulatý lámaný rail s celkem poctivými rozměry, který je hodně zábavný a jelikož není tak prudký úplně vybízí k učení nových triků, jak nahoru tak dolu.Na první pohled tvoří dominantu parku bazén, který se táhne po celé levé straně parku. Bazén má celkem zajímavý tvar a i několik hipů, takže se v něm dá i pěkně prolítnout. Nabízí mělkou a technickou část a také hlubší jámu kruhového tvaru. V mělké části najdete dokonce i subbox, který navazuje rádiusem zpět do parku. 

Na to jaké má tento park rozměry, je hodně zábavný a určitě se v něm na pár dní vyřádíte. Krásné prostředí Jeseniků navíc uplně svádí, zůstat v okolí pár dní a užít si pohodový víkend. No a pokud Vás tahle plaza omrzí, můžete vyrazit do nedelekého Vrbna pod Pradědem, kde se nachází v krásné přírodě další betonový skvost. Ale o něm až zase někdy příště.

ADRESA A MAPA PARKU:

Loučná nad Desnou
- vedle minigolfového a dětského hřiště
- otevírací doba: denně 8 - 21 hodin, dle počasí a domluvy
- večerní osvětlení chybí

Související články: spotcheck


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X