SPOTCHECK - POHOŘELICENapsal Jakub Vodička | 30.04.2015

V dalším díle naší rubriky spotcheck se podíváme na jižní Moravu do Pohořelic. Malá vinařská obec ležící asi 25 km jižně od Brna na řece Jihlavě. Normálně by vás ani nenapadlo hledat zde nějaké spoty na ježdění, natož parádní bike park. Opak je ale pravdou! Už pár let zde úspěšně funguje Army dirt park, který letos na jaře prošel výraznou přestavbou. Práce měla na starosti firma dirty-parks a to už samo o sobě znamená kvalitní poježdění.
 
 
Minulou sobotu měli kluci první oficiální otvíračku, a tak jsme to hned vyrazili omrknout natěšení na fajn pojezdy. Park je navrhnutý jak pro úplné začátečníky, tak pro zkušené dirtaře. Pro mě, jelikož mám po zranění kolene, je to ideální místo zase se trochu rozjezdit. Pumptrack je zábavný a dá se jezdit všemi směry. Určitě prověří vaši fyzičku hehe. Na prohopsání jsou nachystány 3 malé lavice. Kdo si chce zalítat, má na výběr ze dvou lajn. Levá menší trailsovější je hodně zábavná a díky transferům na obě strany vás jen tak neomrzí. Dominantou parku je pak velká lajna o třech skocích. Tuhle lajnu jsem nejezdil, ale jinak se na ní lítalo ostošest. Malinký mínus je rozjezd, kde se musí hodně dupat. Jinak není parku co vytknout a určitě stojí za to se sem zajet podívat. Doufejme, že si tuhle formu udrží co nejdéle. 


Za vší touhle parádou stojí nemalé úsilí místní party a to hlavně Zdendy Weitra, kterému se podařilo vyběhat na radnici dotace a už od začátku je zde hlavním tahounem. Zeptal jsem se ho tedy na pár otázek, abychom se o dirt parku a jeho fungování dozvěděli trochu víc.
 
Čau Zdenále, jak dlouho už Army dirt park vlastně funguje, a kde jsi vzal motivaci pustit se do další přestavby?
 
Ahoj, tak Army dirt park tento rok zahájil třetí sezónu. Přestavbu jsem ani tak úplně neměl v plánu, ale bohužel je nás rok od roku míň co jezdíme a tím pádem to zasáhlo aji dirty, kdy už nebyl takový zájem o dění a práci na dirtech. Proto jsme společně s Alešem Hemalem vypracovali celkem obsáhlý projekt pro město. Motivace byla jasná, mít kvalitní zázemí pro ježdění!
 
Bylo náročný zajistit finanční prostředky? Přece jenom je to spousta práce za počítačem.
 
Náročný to celkem bylo, ale baví mě to a přece jenom tě to zase posunulo o kousek dál. Vlastně projekt jsme začali dělat na začátku prosince 2014 a hotový jsem to měl mít myslím nějak do 29.12.2014. Bylo to spousta volání, e-mailů a práce se sketchupem. 
 
Kolik je vás v partě? Existuje vlastně nějaká army crew ?
 
Tak takhle co se staráme o dirty je nás všeho všudy 4. Hele army crew byla hned na počátku dirtů, to nás bylo fakt hodně, ale jak jsem psal, dost lidí přestalo jezdit a vlastně si troufnu říct, že to byl takovej nesmysl a výstřel do tmy. Půlka z té naší "army crew" neměla ani zájem o dirty.


Do budoucna bude určitě náročný park udržovat. Z vlastní zkušenosti vím, že to stojí spousty času a peněz. Pozemek máte oplocený, jak to budete řešit s otvíračkou? 
 
Náročný to bude, ale teď mám kolem sebe kluky, kterým můžu důvěřovat, a snad to bude v pohodě. Mě osobně tá práce s hlínou hrozně baví a uklidňuje mě to, takže to beru jako takovej relax hehe. Otvíračka bude řešená domluvou, buď zavolat na čísla co máme na FB stránkách nebo napsat zprávu na FB Army dirt parku. Přes letní prázdniny bude už klasická otvíračka. Stačí sledovat FB dirtparku a určo se dozvíte, jak to bude.
 
Co  plány do budoucna? Budou letos nějaké závody? 
 
Plány do budoucna jsou jasný. Máme super zázemí, takže to chceme pořád posouvat dál a jednou snad dosáhneme stejného zázemí, jako mají ve Stráži. Letos závody budou v srpnu, datum ještě není, ale na konci května snad budu mít vše ready na to, abych mohl vypustit datum závodů. Na příští rok mám už jasný plán, a to pokusit se o MČR Dirtu právě u nás na Army dirt parku.
 
Díky za rozhovor, máš ještě něco, co by si chtěl jezdcům vzkázat? 
 
Já taky děkuji za rozhovor, jezdcům a komunitě BMX a MTB bych rád vzkázal, že u nás mají otevřený dveře, tak se nebojte ozvat a pojezdit. Rád bych ještě poděkoval městu Pohořelice, že nám umožnili v Pohořelicích rozvíjet další super sport! A taky děkuji všem co nám s dirty jakkoliv pomohli. Mějte se a jezděte!
Související články: spotcheck


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X