SPOTCHECK - ŠURANYNapsal David Husárik | 10.06.2015

Dnes bych Vám rád představil nově vybudovanou halu, která se nachází v Šuranech. Asi si říkáte proč zrovna nová, když už tam hala dříve byla, ale kluci z Junkride crew měli problémy s pronájmem starých prostorů, tak se rozhodli, že zařídí nové prostory a podařilo se. Takže pokuď budete chtít jít na kolo a venku nebude zrovna příznivé počasí, tak doporučuji si udělat výlet na Slovensko. Hala se nachází ve stejném areálu, což je skvělé a podařilo se jim vybudovat opravdu skvělý indoor park. Jde vidět, že kluci se opravdu snažili a nechali na tom svoje ruce, nervy a spoustu času.Park je velice kreativní, protože se dá bezvadně napojovat na různé lajny a celkově je park velice příjemný. Začíná se na rozjezdu, ze kterého se dostanete na menší funbox, otáčíte se na wall radiusu a dupete na další funbox, který je o něco vyšší, otočíte se v rádiusu a je před vámi spina s širší plošinkou, takže na techniku určitě  super, dále se opět otáčíte na radiusu a dostanete se na trasfér z rádiusu do rádisu, který má i wallride stěnu a na proti je rádius, který má zábradlíčko, takže další skvělá věc pro příznivce technického ježdění. Tímto je park projetý a navazuje street zona. Určitě si tam každý najde to, co ho baví! Street zona je taky zajímavá avšak není v konečné verzi a jsem zvědavý, co kluci vymyslí dál. Hodně mě zaujala Shadow "rakev" bedna, kterou si sami postavili. Jediné co bych hale vytknul je to, že strop není moc vysoký, ale s tím už bohužel nikdo nic neudělá.Co jsem se dozvěděl od kluků, tak ještě chystají spoustu zajímavých věcí, na které jsem já sám opravdu zvědavý, protože tato hala má velkou budoucnost na vysoké úrovni! Sami si přečtěte, co mi kluci napsali o tom jak to vše probíhalo:

Boris Chrenko:

"V Šuranoch bola vybudovaná nová bikehala, po tom čo stará hala ktorá bola otvorenácca od roku 2010 až do októbra 2014. V októbri sme sa museli vystahovať zo starej haly a všetky prekážky sme rozobrali a začalo sa postupne prenášať do druhej budovy v tom istom areali cca 100m od starej haly. Časti prekážok sa prenášali po úzkomschodisku s velmi malými dverami čo nám dalo riadne zabrat. Po prenose haly sa v decembri začala výstavba konštrukcíi. Hala bola otvorena 16.5 2015 na akcii sa zučastnilo cca 70 jazdcov. V pláne je aj dobudovanie skate a street zony."

Veľká vďaka patrí:

Marek Maker Konkoly - ktorý celú výstavbu parku organizoval

Tomáš Tommy Habaj - navrhol park a celý ho z veľkej časti budoval

Lukáš Simsi Holubec - výstavba a dodávanie materialu

a celej Junkride Crew a  OZ Šuriansky jazdci.

      

Tommy Habaj:

"Sťahovanie starej haly do novej bol riadny masaker pretože bolo treba překážky rozobrať na šrot a všetko vyniesť na prvé poschodie v inej budove. Bike hala na poschodí? Všetko sa dá keď sa chce!!! Ale teraz pár slov do budúcnosti. Momentálne máme postavenúcentrálnu časť kde prevládajú parkové překážky ale aj street lajna. Ďalej by sme do konca leta radi dokončili čisto streetovú zónu a zónu pre skate a korčule. Takistochceme pracovať na roznych detalioch ako zásobovanie jazdcov nápoji a občestrvením. Čoskoro  budú prebiehať aj víkendové premietania roznych BMX a MTB filmov. Ja osobne chcem aby sa jazdci ktorí sem prídu cítili ako doma a užili si deň plný skvelého pojazdu. Máte sa ešte načo tešiť. Všetci ste vítaní. S pozdravom Tommy."

Za mě patří klukům obrovská poklona, protože když jsem šel do těch strmých schodů a procházel nízkými a úzkými dveřmi, tak jsem si nedokázal představit, jak to všechno dokázali dostat nahorů. Každopádně to zvládnuli a vytvořili skvělou halu! Myslím si, že tohle posune slovenskou scénu o velký kus vpřed. Přeju klukům, ať se jim v budování dále daří!

Související články: spotcheck


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X