STORY Z NATÁČENÍ - ADAM HODEK - STREET 2018Napsal Šimon Čechura | 31.10.2018

Jeden víkend uprostřed léta jsem se vydal směr Praha za partičkou Adam Hodek, Martin Šiman a Honza Novák. Kluci měli velký plány a chtěli celý víkend natáčet v ulicích. No můžeme to svédst na nesnesitelný vedro, prostě jsme to vyzevlili ve skateparku a.. tak nějak z toho nic nebylo. A hlavně není nabíječka na gimbal, haha.

Úvod se mi moc nepovedl, ale hned vysvětlím. Tahle partička pocházející z plzeňska už roky produkuje videa z českých ulic a to v hodně solidní kvalitě. Už několik let v řadě byl schopný každý z téhle trojice přijít s plnohodnotným videem pouze ze streetu. Za tím je vidět velké množství úsilí a taky důraz na kvalitu. Žádný šméčka. 

Celý tenhle víkend byl pro mě vážně zážitek. Už nějakou dobu se pohybuju v BMX, poznal jsem dost lidí a jejich okruhy. Každá komunita měla svůj vlastní vibe, ale tohle? O vzájemným porozumění a respektu tady vážně nemůže být řeč. Neúcta jednoho k druhýmu, neskutečný množství narážek, nadávek a neustálá snaha dostat toho druhýho do kolen. Tak přesně takhle tahle parta funguje. Spolupráce maximálně ve významu, jak toho druhýho nasrat, hehe. Dlouho jsem se nenasmál tak jako tenhle víkend.

Už od pátku Adam neustále naléhá, že musí Honza sehnat nabíječku na gimbal. Sobota ráno - úkol dne dojet pro nabíječku do nejbližší Alzy. Teda aspoň podle Adama. Honza ale moc nespolupracuje a hlavně je hrozná prdel, jak se Adam vysírá. Vyrážíme ven, přidává se k nám Martin Habada a za neustálých hádek a mojeho smíchu se po krátké session na Vyšehradě přesouváme do nového skateparku na Babě. 

Sobota je pryč, Adam na nervy, protože si přijel do Prahy pro záběr a na ten potřebuje už zmíněnou nabíječku a funkční Gimbal. Kluci si neustále podráží nohy a hrotí se za nesmysly. Každá druhá věta začíná slovy “jooo ty dementee? jak si mi dva roky zpátky blablabla…”. Nešlo ale o nic vážnýho, kolem a kolem bylo hodně smíchu a pohoda.

Jak moc chce Adam svůj záběr jsem ale pochopil až v neděli. Hádka, hrot hned po ránu, nevím jak, ale Honza jede pro nabíječku. Po obědě konečně jdeme na spot na Pankráci, kde má Adam namyšlený klip. Adam konečně dosáhl svýho, gimbal ready ale.. spot není úplně ready. Na konci railu je přišroubovaná cedule BAUHAUS, což tak trochu znemožňuje ježdění. Adam se nebojí nic, bere kleště a jde ceduli odmontovat. Po asi 20 minutách zkoušení railridu nás hrotí vyhazovač z přilehlý budovy a volá Policii. Konec session. Konec mise. Přišroubovat ceduli zpátky a domů. Tuším, že za to Adam ještě dostal od kluků bídu. Směju se obrovsky.

Adam dodává ještě jeho pohled na tenhle víkend. 

"Haaha, jeli jsme do Prg na 3 dny a chtěl jsem si natočit alespoň ten rail ride do sw bára. První den jsme čekali na tebe a felili v parku (Michle), další den jsme byli v parku (na Bábě) a Honza pořád neměl vyřešenou baterku do kamery, tak už jsem ho začínal hrotit, ať ji sežene, a k tomu ty jsi  chtěl jet na Troják a nebo jet zas felit na Michli, a to už jsem nechtěl, hah. Tak poslední den pro ni sjel a my zatim felili na streetu, když už byla připravená kamera, tak jsme to šli natočit, neměl jsem moc najetý sw bára, tak mi to nešlo udělat, k tomu ty vyhrocený týpci, a když řekli, že nám daj ješte 15min, tak zavolali policajty a řešili jsme další nesmysly, a ty se jich ptáš: “On vás někdo volal?” Nee kamo, přijeli jen tak na kukačku, hahaa."


Tak co vole? Musel jsi na ten spot znovu, co? Ale padlo to, hehe. Sundaval jsi ceduli znova?

Zdárek. Yes, najel jsem si switch bára v parku a padlo to na hned, cedule už tam nebyla a už to bylo bez vyhrocených týpků z finančáku a policajtů, haaha.

 

Už několikátý rok po sobě jsi dal dohromady dost slušný video ze streetu. Co tě k tomu motivuje? Že se radši nenaučíš salto.

Je to druhý vidko ze streetu, hlavní je si užívat celkově bmx, a když pak k tomu vyhrotíš video a máš v něm věci, co jsi chtěl odject, tak z toho máš prostě radost.

Haaha, jezdíš na malým kole a neumíš saltíčko? Ty flipy mě zas tolik neberou, ale když pak vidíš ve videu týpka, co pošle fróňo ze střechy, tak je to úlet a flairy se mi dost líbí, to je jinačí točka přes hlavu, hahaa.Kde a kdo natáčel?

Klipy jsou z Barcelony, Plzně a Prahy. Většinu točil Honza Novák s jeho legendary gimbalem, haha, a další klipy točil Martin Šiman a Martin Svoboda.


Z jakýho klipu máš největší radost?

První klip, který jsem natočil, byl 50-50 hard-bar, z toho jsem měl mega radost, když jsem to odjel, ale ten smith-ice-hard jsem chtěl mega udělat, vědel jsem o jedný bedně, kde to dát, ale na tu dali nějakej plech, takže se nedala shredit, už jsem ani nevěděl, kde to udělat, a hlavně jsem nevěděl, co dát na konec videa, jestli to někde neudělám, ale pak mi Šíma řekl o týhle bedně, na který to uplně nešlo, ale když jsem ji trochu rozjezdil, tak už mi to šlo dobře. Dal jsem to asi 5krát, aby se vybral ten v největším steezzzu, haaha.


Příští rok zase?! 

Příští rok asi ne, možná zas za 2 roky, ale je jasný, že bych chtěl zas něco natočit.


Díky za odpovědi a big up za video. Ať se daří.

Ať se taky daří, díky tobě za rozhovor a Honzovi, že měl u některých klipů trpělivost, protože některý triky trvaly dýl a běhat pořád za mnou s kamerou je asi dost otravný, hahaa. Užívejte bmx a všeho, co vás baví! ČAOOO

 

 

Související články: video street adam hodek


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X