STREETLIFE CREW CZ TOUR - NA SKOK V BRNĚNapsal Šimon Čechura | 09.08.2019Píše mi Ludis Toth, že jsou s partou na tour po ČR a jednou ze zastávek je Brno. Jasně, že vás ubytuju a jasně, že půjdu jezdit. Začínám se těšit. To už je tu středa, den kdy se má partička dostavit. Utrhávám se z pracovního koloběhu a čekám kluky. Český silnice, co si budeme... přijíždějí s asi dvou hodinovým zpožděním Ludisovým autobusem a vezou poklad. Vezou pohodu! Pět feláků, dva psy, když vidím jak vyfelení jsou, padám na záda a směju se. Složení následující - Ludis, Kiko Kmeť, Gabson, Ondra Valent a Tristan. 

Okamžitě se ladím na jejich vlnu a bavíme se o všem možným, když král Ludis překvapivě pražskou češtinou říká "ještě jezdit nepůjdeme, nebo jo?". Kluci mají ráno, ikdyž jsou už 4 odpoledne a taky mají hlad. Všichni jsou fakt hodně v pohodě a zdá se mi, že Ludis by nejradši jezdil spoty v okruhu 200m. Trochu to chápu, když vidím jeho výbavu na točení, ale nakonec to popoháním, tahám kluky směr Královo Pole a jídlo odkládám.

Po rychlý zastávce v obchodě se zastavujeme po 50 metrech na příjemným, ničím nezajímavým handrailu. Kluci to hned okukují a je vidět, že jsou na misi. Jednoduše je vidět, že celá parta pod vedením Luboše, teda Ludise žije BMX na 100%. V průběhu své "dovolené" totiž natáčí pro už třetí Streetlife full-lenght video. Tristan moc dlouho neváhá a na spotu posílá fifty před Onderovým telefonem jen tak na Instagram. "Behind the stack", tak říká Ondis leftover záběrům prohnaným přes VX filtr jeho telefonu. 

Známe to všichni a moc mě to tady ani nepřekvapilo. Zpoza balkonu se sápe klasický zabedněnec a padají mu hovna z pusy, "tak to bylo naposled mladeej! toto je soukromý pozemek". Nejsme ničím překvapení, což asi dotyčnýho překvapuje a naskakuje mu žíla na čele. Chvíli něco hlásí a vyhrožuje policií. Stop snitchin' vole, Řasa ze Zlína ho totálně vyhlašuje "máme jít radši někam fetovat??!" a přijde mi, že si to vyloženě užívá, zatímco dotyčný je v nervu. Chvíli tu ještě zůstáváme, ale celá situace nemá moc dobrý vibe a tak to balíme. Posouváme se asi o 100 metrů, když Tristan opět zastavuje zbytek. Ničím nezajímavý spot, ale 180 přes rail si zaslouží. Baam, je to tam a jedeme dál. 
Po několika rychlých zastávkách a taky klipech se blížíme do pásma, kam chci kluky na misi zavést. Chvíli se ještě sekáme na zelených handrailech pod kopcem, když už se dostáváme na parkoviště u VUT, známý to spot skýtající snad nekonečno možností. V průběhu toho všeho jsem ještě stihl prorazit duši při pokusu jezdit haha, takže se na chvíli trhám a nahoru přijíždím o něco později. To už vidím Tristana se soustředěným pohledem před pro něj typickým set-upem. Několikrát čistě odjíždí over do grindu a klip má, ale na mysli má ještě něco víc. Ne jednou těsně uniká smrti když při overu škrtá předním zadním a při jednom z pokusů ohýbá osu zadního náboje. Den pro něj tím končí.

To už je partička dost unavená životem a král Ludis naléhá, že má hlad. Po chvíli se ale zvedá Ondik a napadá ho velká věc. Onder, ten menší z bratrů Valentových roste každým dnem a to jak jako jezdec, tak taky jako člověk. Neustále se směje a jeho připomínky rozesmívají celou crew, nebo minimálně mě. Všichni snad už víte, jak moc technickým riderem je a přesně to se teď chystá dokázat. Na spotu se motá Gabsonův pes, čímž se ale Onder nenechává rozhodit a po chvíli trik odjíždí. Bystřejší možná z fotky pochopí, vocotadygou. Vypůjčím si - "čistý boh".


The stoke is real, jedeme na jídlo. Trochu váhám kam a co, ale vidím hlad krále Ludise a na fastfood to dnes nebude. Po cestě ještě procházíme kolem několika spotů a na jednom z nich to vypadá na zásek. V šeru Onder posílá další banger a to ne jednou, rád by něco přidal. Nakonec se ale spokojuje s už tak dost tučným klipem a my konečně míříme na jídlo.

Celou cestu z kopce, všichni vřískají a pálí boty, tohle jsme si dost užili a to kluci ještě neví, co je čeká. Kuchyně se závanem orientu, kde celá nabídka vypadá tak chutně, že Ludis málem snědl jídelní lístek. Všichni až na Tristana dostáváme nálož jídla a do maxima užíváme středeční večer na zahrádce podniku s názvem Klub Cestovatelů, který doporučuje deset Lubošů z pěti. Po pár pivkách nás už čeká jen cesta domů a ikdyž jedeme v dešti, šťastnější partičku bys v Brně toho večera hledal marně.

Peace'n'love.

 

Související články: streetlife crew street foto


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X