TROCHA HISTORIE: MUTINY BIKES SPRING 08 WEB VIDEONapsal Šimon Čechura | 20.07.2018

Někdy v dobách kdy jsem začínal s BMX, vyšlo tohle web video. Alespoň pro mě naprosto převratné web video. Výrazně z řady vystupující svou kvalitou, atmosférou i ježděním. Snad i nyní, 10 let po vydání videa je jasně vidět, že všechno ve videu i video samotné kypí autenticitou. Každý z riderů byl představitelem svého osobitého stylu a právě to udělalo z Mutiny kult. A kult je tady na vždy. Dovolím si citovat Kubu Najmana. "Poslední mohykán toho, co dřív byl standard... originalita, osobitost atd."

Ve videu se promítají různé jezdecké styly a to v ulicích, na betonu, dřevě i na trailsech. Značka má kořeny v Austinu v Texasu, městě BMX zaslíbenému. Austin je sídlem legendárního Empire BMX shopu, několika kvalitních trailsových spotů a celkově silné BMX scény. Video vznikalo právě na spotech v Austinu, což jen přidává na atmosféře. Ve videu se objeví i legendární Terrible One backyard rampa.

Kdo ví, ví že jména ve videu mají sílu. Brandon Hoerres, Justin Simpson, Matt Roe, nebo Randy Taylor jsou hodně silná jména v různém kontextu. Každý z riderů byl svého času zastáncem jedinečného jezdeckého stylu a představitelem BMX takového, jaké ve skutečnosti je. Různorodé. Poslední zmíněné jméno, Randy Taylor byl dost zásadní postavou při definování současného streetového ježdění. Jeho nezaměnitelná osobnost, styl nebo technické triky tou dobou ještě považované za flatland. To je jen pár příkladů toho, jak velkým jménem Randy Taylor byl. Ano byl.

Nepodařilo se mi to najít černé na bílém, ale jsem si téměř jistý, že za tímhle videem stojí Joe Simon. Jeden z nejtalentovanějších film makerů, které BMX odchovalo. Joe Simon stojí za ikonickým Mutiny "Let's get mystical" DVD a spoustou dalších videí ze zlaté éry Mutiny. 


PRODUKTY MUTINY U NÁS

Související produkty: mutinybikes
Související články: trocha historie mutiny bikes


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X