VÁPENKA JAM 2019 - REPORT + GALERIE OD EM ETNapsal Michal Kolář | 07.08.2019

Tak jo, je to tady - report z Vápenka jamu 2019. Již 6tý ročník svátku na jednom z nejznámější trails/dirt plácků v ČR i ve střední Evropě. Legendární to spot, který se po generace předává. Za jeho cca 20ti letou histori pamatuje legendární jezdce, jak z řad domácích, tak zahraničních. V pátek se sjela Jičínská parta včele s Houtem, Pankáčové s Rubenem, dirty Suchdol parta. Na večer se pomalu rozježďovali na Baby lajně, po té se přesunuli na pravou lajnu. Polety ukazovaly, že v sobotu budou lítat bomby. Hned v pátek Suchdolský lokál Martin Křen, dává 360 mezi kozy na posledním skoku pravé lajny a totálně odrovnává vidli a přední kolo, kdo ten skok zná tak samozřejmě ví, že na něm hranit nechceš, naštěstí je po ruce jeho kámoš Tadeáš Vakl, který ochotně půjčuje obě věci, což je dobře, páč o Martinovi ještě bude řeč. Naražíme pivko, doděláváme poslední drobnosti na baru a lehká kalba, zítra je ten den.

Je tu sobota 27.7. a předpověď počasí nevypadá zrovna 2x dobře, pro celý den, ale nenecháváme se rozhodit a s vidinou super dne začíná kolem 11tý plynout první várka návštěvníků a riderů. Na 14:00 je vyhlášen Baby lajna contest, jede se Best style, Best rider, Best crash. Těsně před contestem se odehrává první a také jediné zranění dne, kdy při najíždění Baby lajny Tom Havlík přetahuje první jump a přes řídítka trefuje druhý nájezd ramenem!! Ajaj prasklá klička.

Baby lajna contest se jel formou jamu, kdy se hodnotili prakticky poslední 2 skoky lajny. Porota ve složení Hout, Mates, Mlaďák? rozhodla takto. Padaly slušný  comba. Best style bral Kunžacký zabiják Robin Plug, který motal např. 360 condor to tabletop. Best rider bral Martin Křen, který po celou dobu jamu jel pěkný čistý štýl a nakonec namotal 720 na poslední skoku zatím jen na Bejby. Best crash bral Mára Valečko, který se pokoušel odjet bikeflip, ale nepovedlo se. Jinak odjel krásný downside tailwhip, po celou dobu jamu jel pěkně a čistě.

Během dne se také konali divácké soutěže, přetahování lanem pro chlapy, exování malého piva a slalom na kole pro buchty. Sranda veliká vám povím. :)

Na závěr dne byl na pravé lajně plánovaný  jam “Cash for trick “ za nějaký to kilčo předveď co umíš!

Od kluků byly vidět fakt pecky triky, vyjmenuju jen ty nejlepší. Martin Gabara tripple tailwhip, Superman seatgrab, double tailwhip, Ondra Mladý heelclicker, Rendy 360, backflip a největší nálož obstaral Martin Křen z dirty Suchdol, který namotal  na 4 pokus 720 na posledním skoku pravý lajny, nehorázná to točka, která byla na tomhle skoku namotaná poprvé a tím pádem bral Martin Jim Beam whiskey a posledních 200kč, co zbyly!! Počasí bylo na Vápně asi zaplacené, páč všude okolo pršelo jen v Milevsku né!

Po té se ještě rozjela podvečerní sesion na Milf lajně, za zvuku první kapely a všichni se těšily na hřeb večera, který měla na starosti parta kolem Evil production a tím byl Mc Gey, nálož kvalitního rapu s trochou nadsázky!

Závěrem chceme poděkovat všem sponzorům akce Evil production, Excelent, Flipshop, RideBikeTeam za super spolupráci a profesionální přístup. Za celou Vápenka trails partu musím říct, že my jsme si tenhle ročník opravdu užili!!! Kdo byl ten ví, kdo ne, bude mít možnost třeba zas za rok, kdo ví. Užijte si galerku od Emeta a oficiální video od Bob Naish.
 

Související články: milan tykal foto dirt bmx lifestyle


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X