YOUNG CREW - SHORT WINTER SESSIONNapsal Jakub Hán | 06.01.2016

Venku pořádně přituhlo a napadnul sníh a v těhle chvílích všichni bikeři hledají místa, kam se před tímto počasím ukrýt. Kluci ze soběšické Sokolovny jsou na tyhle podmínky dobře připravený a svojí halu si vymazlujou do posledního detailu. Tento rok má celá hala nový povrch a to z ní dělá opravdu parádní místo na zimní session. Tohle ví i Young Crew partička a tak Franta Maršálek, Pavel Tenčík a Kuba Hanák dali společně s Kubou Hánem dohromady tohle skvělý video! A aby toho nebylo málo Franta Maršálek navíc vyzpovídal Kubu Hána a tak je video doplněné o pár řádků z filmařské backstage.

Čus Kubo, známe se už delší dobu, ale dlouho jsme spolu nic nevytvořili, přiznávám i mojí vinou. Jsem rád, že ses za náma stavil na Sokolovnu, co tě k tomu vedlo? 

Čau, je pravda, že jsme spolu delší dobu nic netočili. Určitě je to i tím, že už nebydlím v ČR, hehe. Taky jsem se od letošního jara začal naplno věnovat videu a musím se otáčet, abych se tím uživil. Proto mi nezbývá moc času na točení BMX. Bike videa jsou moje srdcovka, protože jsem na tom začínal, ale v současnosti je pro mě důležitější dělat na rozumně zaplacených zakázkách z jiných oblastí videa. Když jsem ale přijel na vánoce do Brna, dostal jsem chuť udělat zase jeden menší BMX projekt a tak jsem se ozval. Sokolovnu nemám daleko a tak bylo jasný, že to bude tam. Byl jsem tam po delší době a musím uznat, že park je tam v super stavu. Je vidět, že se o to kluci starají. Klobouk dolů!

Kde vlastně teď felíš a jaký to je se v podstatě na trvalo přestěhovat z rodné země?

Už skoro tři roky žiju ve Vídni. Původně jsem se přestěhoval za prací, ale teď teda už dělám naplno sám na sebe. Ze začátku jsem trochu bojoval s jazykem. I když jsem se německy učil ve škole, tak praxe je vždycky trochu jiná. Naštěstí si cizí jazyky osvojuju celkem rychle, tak jsem to brzy vyladil. Vídeň je sice zahraničí, ale je to do Brna například blíž, než z Prahy, takže není to úplně jako kdybych se odstěhoval třeba do USA. Kdykoliv chci, tak si do rodnýho města zajedu. Jinak rozhodně bych doporučil všem zkusit si nějakou dobu žít v cizí zemi (ať už studovat nebo pracovat) - hodně to rozšiřuje obzory a člověk získá nad určitýma věcma nadhled. A jestli je to u mě natrvalo, to nevím. Čas ukáže, hehe.

Jasný. Nikdy nevíš, co život přinese. Když se chceš v dnešní době uživit točením, tak čistě jen BMX určitě nestačí. Viděl jsem na tvém FB nějaký fotky z koncertů, jaký to je točit akce tohodle typu? 

Na koncertě je to dost hektický, protože nechceš (nemůžeš) promeškat žádnej dobrej záběr a všechno se tam děje docela rychle. Záleží jakej výstup z koncertu bude, ale většinou je to tak, že má člověk kameru zapnutou pořád, protože je potřeba mít z čeho vybírat. Na druhou stranu máš všechno z první ruky a pokud se Ti hudba té kapely třeba líbí, tak si to svým způsobem i užiješ.

Vrátím se trošku k našemu videu. Určitě máš pravdu, kluci si teď se Sokolovnou celkem vyhráli, hlavně nasadili novej povrch, kterej ježdění na Sokecu zase o kousek posunul. Jak se ti točilo? Přece jenom jde o menší prostor kde se angly vybíraj hůř.

Sokolovna je menší prostor a právě proto jsem se rozhodl točit hodně širokoúhlým objektivem. Drtivá většina záběrů je točená se steadycamem na 7mm ohniskovou vzdálenost (což je 14mm po přepočtu na fullframe). Je to v podstatě jak rybí oko, ale bez zaoblených krajů. Výjimečně jsem měl i druhou kameru na stativu na druhý úhly. Takže celkově vzato se mi točilo dobře.

Nám taky vždyť jsme to natočili tak za dvě hodiny haha. A co máš v plánu do budoucna? Máš v hlavě nějaký další BMX projekt?

Pár věcí v hlavě mám a mezi nimi je i jeden BMX projekt, ale víc zatím prozrazovat nechci. Zatím se musím bohužel podřizovat i finanční stránce video projektů, takže ne vždycky mi zbude čas na projekty, který bych chtěl dělat jen z čistýho nadšení, hehe.

To chápu, žít se musí, jsem rád, že sis na nás našel čas a natočil nám vidko u kterýho jsme si užili nejvíc srandy. Na závěr, vím že jsi jezdil na kole, projedeš se ještě?

Projedu, ale bohužel jen občas. Dřív jsme hodně jezdili street, park a dirtjump na MTB, jenže už na to nemám tolik času. Navíc teď mám i XC kolo, tak jdu kolikrát v létě spíš na něj a jedu někam 50km výlet. Dirtjump mě ale pořád bere. Nedělám triky, jen si tak lítám, to mě baví. Takže času na to moc není, ale snažím se si ho udělat. Vám dík za to, že jste se tak vyndali a doufám, že se bude čtenářům blogu TBB-bike.cz video líbit!

CREDITS: JAKUBHAN.COM



Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X