BMX VIDEO PODCAST 8 - SHADOW CHRANICE, LOTEK 2012, MEANING BATTLE

Osmičku jsem vzal protentokrát hopem. Podíváme se společně na nové chrániče The Shadow Conspiracy, které mohou být vhodnou alternativou pro ridery, kteří chrániče moc nemusí, ale zranění už je nutí přemýšlet trochu jinak. Taky koukneme na nové modely bot Lotek. Ty mají novou vložku zaměřenou na patu. V úvodu jako obvykle pár novinek a info o zajímavé ceně pro prvního vítěze Meaning Battlu. V článku pak doplňující info + foto→


SHADOW SLICKER SLEEVES A KOMPATIBILITA?
Zaznamenal jsem dva dotazy týkající se kompatibility těchto PVC obalů. Zkoušel jsem většinu možných pegů s průměrem 34mm které máme skladem a bohužel kromě pasujících TSC Little Ones Peg, se mi nepodařilo žádný peg dostat úplně na konec. A to z toho důvodu, že PVC obal je v zadní části uvnitř (viz foto s šipkou) ještě o něco zesílen - tedy v místě, kde má zase TSC peg menší průměr. Díky tomu tato dvojice do sebe hezky zapadne, ale nedovolí tak jinou kombinaci.

 

 

Každopádně, PVC obaly TSC Slicker Sleeves budou k otestování na dalších zastávkách Wax The Ledge. Pokud máte podobné pegy, určitě se zastavte, můžeme vyzkoušet. Třeba se nám podaří najít společně další kombinaci. Ještě připomínám hezky zpracovaný článek od >Šimona<, který TSC pegy i obaly vozí a má s nimi zkušenosti. Článek zde.

 

 


ČERVNOVÉ STŘEDY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

V měsíci červnu bude TBB Showroom otevřen každou středu od 8:00 do 18:00h. Zastavte se za námi probrat cokoliv, co Vás zajímá. Aktuálně jsme dokládali řadu komplet kol Subrosa 2013, k vyzkoušení jsou připraveny nové boty Lotek i chrániče Shadow apod.. Připraveno k ohmatání, potěžkání, vyzkoušení, porovnání. Pokud na kole začínáte a něco Vás zlobí, zastavte se taky. Společně na to koukneme, třeba se nám podaří problém vyřešit. Takže ve středu 12.6. se na Vás těším. Jo a je připraven ještě workshop - Jak seřídit brzdu/rotor. Od 16:00h. To bude srandy kopec. Dorazíte?

 
 

LOTEK 2012
PWK i Čenda dostali obratem několik párů. Dle jejich prvních reakcí jde vidět změna v podrážce, vložce i povrchovém materiálu. Jak proběhlo testování modelu Lotek Fader si můžete přečíst na webu Diversity BMX.


Popis: My Vans Old Schools (left) and Lotek Fader's (right). Both of which have endured the same amount of riding. Foto: www.diversitybmx.net

 
 

ŠÍŘE ZADNÍ STAVBY VS ŠÍŘE PLÁŠTĚ
Poměrně nedávno jsem se snažil zodpovědět otázku, jaký je rozdíl mezi pláštěm 2.20" a 2.35". Dva-dvojku vzadu měla většina z nás na kole (téměř většina komplet kol se osazuje tímto rozměrem) a je to taková zlatá střední cesta.Chtěl bych poděkovat Václavovi Feidlerovi, který si dal práci a nafotil pro ověření, že rám Federal Bruno Hoffmann má dostatečně širokou zadní stavbu pro plášť 2.35". Trošičku místa zde ještě zbývá. Uričtě je však potřeba mít kolo řádně vycentrováno i rovnoměrně usazeno v patkách.


Kdysi jsem měl možnost vyzkoušet dozadu KHE Mac 1.5". Kolo s ním bylo "rychlejší a lehčí". Taky o dost točivější v tailtapových točkách. Velkou nevýhodou však bylo, že kolo vůbec netlumilo (plášť musel být opravdu "našutrován"), ráfek dostával dost zabrat. 

Takže naproti tomu druhý extrém, plášť o šířce 2.35" by měl opravdu dost tlumit, což ocení zejména streetoví jezdci. A to nejen při samotných točkách na placku, ale také u učení se toček z grindů. Dost často se totiž při učení dopadává o 90° rovnou na zadní kolo. V tomto okamžiku je super, když je plášť co nejširší a utlumí co nejvíce. Kolo s tímto pláštěm je o něco těžší a trošičku méně točivější. Rail ride ale půjde určitě zase o něco lépe. Jaké máte zkušenosti/pohled Vy?  

 

Bez Vašich názorů a postřehů by to nešlo. Proto pokud Vás cokoliv napadá, využijte komentářů. Za všechno budu moc rád. Přijde mi totiž, že díky společnému předávání informací si můžeme mnohem rychleji a přesněji vyladit kolo a tím v parku nebo na streetu urychlit svůj progress. 

 12. 06. 2012, napsal: Jakub Skupin


« zpět na seznam všech článků

+ Přidat komentář Komentáře ke článku

26. 06. 2012 #5 Jakub Fox Skupin
Ahoj kluci, všem moc díky za komenty.
12. 06. 2012 #4 Lukyn
Moc pěkný Foxi:)
12. 06. 2012 #3 Shawi
Ty lokty vypadaj zajímavě :-) btw. Foxi respekt, mluvit 9 minut v kuse bez střihnu a nezasekat se je pěknej výkon :-)
12. 06. 2012 #2 Olej
Vydarenej podcast a urco budu uvazovat o tech chranicich na kolena vipadaj fajn :)
12. 06. 2012 #1 pavel
pěknej podcast foxi ! ;)