Slovníček BMX pojmů
Slovníček pojmů obsahuje abecedně seřazený seznam používaných pojmů ve Freestyle BMX. Pro rychlejší vyhledání Vašeho pojmu použijte klávesovou zkratku Ctrl+F (Najít) a zadejte hledaný pojem do vyhledávacího pole.

ČÍSLA

9T - označení počtu zubů (tooth) na driveru. Nejčastěji je to právě 9 zubů.

13T, 14T, 15T - označení počtu zubů (tooth) volnoběžky, která pasuje na flip-flop nábu (menší vnitřní závit).

16T a více - označení počtu zubů (tooth) klasické volnoběžky. Nedoporučujeme nákup komplet kol s volnoběžkou.

25T - označení počtu zubů (tooth) na převodníku. Nejčastěji je to právě 25 zubů.

36H - označení počtu děr/otvorů (holes) v ráfku pro dráty. Toto číslo také souvisí s nábami, které taktéž musí mít stený počet děr jako ráfek.

1-pc - označení jednodílných klik, které rozhodně nedoporučujeme z důvodu jejich minimální životnosti. Občas se toto označení používá také u vidlice (jednodílný krk vidlice, jednodílné patky vidlice)

2-pc - označení dvoudílných klik, kde je středová osa pevně spojena s jednou klikou. Na opačném konci středové osy se pak nachází stahovací šroub. Použito např. u klik Éclat Onyx, Subrosa Bitchin a jiné. Toto označení se používá také u dvoudílných řidítek - tento typ řidítek je nejpoužívanější.

3-pc - označení trojdílných kliky, které se skládají ze samostatné středové osy, levé a pravá kliky.

9/16" (14.2875mm) - pedály obsahující osu s tímto závitem jsou kompatibilní pro multi-dílné kliky (2-pc, 2.5-pc, 3-pc).

1⁄2" (12.7mm) - naproti tomu pedály obsahující osu s tímto závitem jsou kompatibilní pouze pro 1-pc kliky (tzv. průvlaky).

16" - šestnácti palcový průměr zapletených kol. Pro jezdce s výškou od cca 90cm do cca 110cm.

18" - osmnácti palcový průměr zapletených kol. Pro jezdce s výškou od cca 115cm do cca 140cm.

20" - dvaceti palcový průměr zapletených kol. Standard ve Freestyle BMX.

20.5"TT - označení velikosti rámu (přesněji velikosti vrchní rámové trubky, která se pohybuje od 20.0"TT po 22"TT).

4130 CrMo - typ materiálu (slitina kovů Chrom a Molybden), který se převážně používá pro výrobu kvalitních BMX rámů, vidlic a řidítek.


A

Aheadset - hlavové složení složeno z kovových misek, které se musí vlisovat do rámu (hlavové trubky/head tube). Kdysi označováno také jako Standard Headset. Set následně obsahuje 2x věnečková ložiska, misku pro ložisko na vidlici, vrchní upínací šroub (většinou ježek), prachovky. Tento sytém je použit u starých BMX rámů nebo levných BMX kol. V dnešní době se již používá minimálně a to kvůli své obtížné instalaci/demontáži (převládá integrované hlavové složení).

Aero Wall (Aero Rim) - zaoblená hrana (celá) ráfku. Tedy chybí brzdová plocha ráfku. Tento typ ráfku se používá pro přední kolo nebo brakeless styl.

 

B

Bank - jakákoliv šikmá plocha v parku nebo na streetu. Liší se úhlem (mírný, prudký).

Bowl - uměle vytvořený bazén pomocí rádiusů. Na rozdíl od u-rampy je bowl uzavřen (např. ve tvaru mísy, trojlístku apod.). Nejčastěji používaným materiálem je beton, vyjímkou však není ani dřevo nebo speciální plast (Skatelite).

Brakeless - je to neustále se vyvíjející jezdecký styl, ve kterém rider vůbec nepoužívá brzdy (ani přední, ani zadní) a ani je nemá na kole namontovány. Brakeless vyplynulo z nedostatku financí tehdejších riderů, pro které bylo udržování brzdy nejen finančně, ale také technicky náročné (Edwin Delarosa, Vic Ayala). Pro některé to bylo zase příjemné oživení a vybočení z řady (Troy McMurray) nebo nová výzva (Mat Hoffman). Dnes zejména ve streetu brakeless převažuje (Garrett Reynolds), dostal se však také mezi trailsové ridery (Chase Hawk). Brakeless styl nutí jezdce mít kolo mnohem více pod kontrolou, proto by k němu měl rider spíše "dozrát". Na čem záleží je bezpečnost - brakeless styl vyžaduje větší předvídavost možné srážky v parku s dalšími jezdci. Některé triky díky sundání brzd jsou snazší (barspin, no-hander), jiné obtížnější (tailtap, tailwhip). Brakeless styl je také náročnější na výběr vhodné obuvi. 

BB - Ball Bearing (Loose Ball Bearings) - kuličkové věnečkové nezapouzdřené ložisko. Je náročnější na údržbu, méně kvalitní (vůči SB - zapozdřenému ložisku). Nejčastěji je použito v nábách, hl. a střed. složení základních variant komplet BMX kol. 

BB - Bottom Bracket (BB Set) - všeobecné označení středového složení.

Bottom Bracket Height (BB Height) - výška středového složení od země.

Brake Mounts Removable - kompletně odjímatelný brzdový hardware (po odstranění snížíte váhu kola o cca 30 gramů).

Backsweep - udává úhel zahnutí řidítek směrem k jezdci.

Bash Guard - chránič těla převodníku, zubů převodníku i řetězu (v dnešní době se již nepoužívá).

Butted Tubing (Butted, Multiple Butted) - lišící se tloušťka stěn trubek (rámu, řidítek apod.). V některém místě je stěna slabší (pro snížení přebytečné váhy), v místě spoje silnější (pro zvýšení pevnosti).

 

C

Contest - závod.

Coping - kruhová ocelová trubka (průměr cca 60mm) vedoucí podél horní hrany rampy. Tvoří přechod mezi rádiusem a plošinou. Zapuštěný coping je příjemnější pro lip-triky (techniku), vylezlý coping usnadňuje grindování.

Crank Arm - označení jedné kliky. 

CS – Chain Stay – zadní rámová stavba.

Chain - řetěz.

Chain Ring (Sprocket) - převodník.

Clamp design (Hinged) - upínací systém brzdové páčky pomocí pantu (při instalaci brzdové páky není potřeba sundávat grip).

Combo Seat - sedlo se sedlovkou je pevně spojenou v jeden kus. Díky tomu je snížená váha o upínací systém.

 

D

Dropouts - označení patek rámu nebo vidlice.

Driver - zadní ozubené kolečko kazetové náby s ložisky a pevnějšími praporky (oproti volnoběžce).

Drop - seskok z vysoké překážky.

Double Wall (Rim)- dvoustěnný ráfek. Pevnější než single wall.

 

E

Easy - typ rotace při odskočení z grindu, který je snazší na provedení (oproti Hard). Rotace typu easy směřují zadním kolem vždy od railu nebo bedny, tedy zadní kolo se nemá možnost o bednu zaseknout a tím zastavit rotaci.

Euro Size (Euro Size Bottom Bracket) - nejmenší ložiska v hliníkovém pouzdře se závitem.

EBS (Easy Brake System) - od roku 2011 firma Flybikes používá speciální upínací systém brzdových navářek v rámu.

 

F

Female Axle -  "samičí" osa má větší průměr takový, aby bylo možno do ní zašroubovat dva šrouby (z levé a pravé strany), které nábu upevní v patkách rámu nebo vidlice. Většinou je female osa 14mm silná, šrouby pak 10mm (nově přichází na trh také provedení 17mm se 14mm šrouby). Dejte si prosím pozor při výběru náb s touto osou zejména tehdy, jestliže vozíte pegy nebo hub guard - řešíme v tomto podcastu.

Fork - vidlice.

Fakie - odjezd triku pozadu (couváním). Pokud jezdec nemá freecoaster, pak je nucen klást co nejmenší odpor protáčejícím se klikám (povolenými nohami) směrem dozadu, což je způsobeno zaháknutými praporky driveru. Mylně tak vzniká dojem, že rider šlape dozadu a tím kolo udává do pohybu - toto je pouze polopravda.

Freecoaster - zadní nába obsahující speciální mechanizmus (na zcela odlišném principu driveru) umožňující mít kliky ve stále vodorovné poloze i při fakie. Freecoaster používají zejména flatlandiské, silnější verzi pak využijí také někteří streetoví jezdci. U streetového freecoasteru je potřeba mít možnost štelování gapu (průšlapu). Menší průšlap totiž usnadňuje odšlápnutí triku při otočení fakie. 

Front Load Stem - typ představce, u kterého se uchycení řidítek nachází v přední svislé části představce (na rozdíl od Top Load Stem, kde se upínací systém nachází ve vodorovné poloze).

Freewheel - volnoběžka (dnes se už téměř nepoužívá, neunese velké zatížení).

Funbox - obdoba hliněného skoku (lavice). Překážka se skládá z odrazu (rádiusu), následné vodorovné plošiny a dopadu v podobě banku. Novodobější funbox používá dopad s mírným rádiusem, což je pro BMX mnohem vhodnější.

Foam pit - široká a hluboká jáma naplněná molitanovými kostkami, která slouží jako dopad (doskočiště). Do foam pitu vede příjemným rádiusový odraz tak, aby se jezdec mohl pohodlně učit rotace přes hlavu a další obtížné triky, které by bylo velice nebezpečné učit se na standardních překážkách. Foam pit využívají především parkoví jezdci. Foam pit se nachází v: Skatepark Pardubice (venkovní, jezditelný pouze jaro/podzim), hala Telč, Zbrojovka Půl Indoor Brno, hala Proseč u Skutče. Foampit k vertikální rampě také v Skatepark Pardubice.

Flangeless - v překladu znamená "bez příruby/obruby". Pojem se používá zejména u gripů a náb. Gripy bez příruby jsou vhodnější pro jezdce dělající barspin (obruba nepřekáží při chytání řidítek). Známou nábou bez příruby je např. Primo N4 Flangeless.


G

Goofy - postoj jezdce, který se točí na stejnou stranu, na kterou grinduje (v základní poloze má rider zadní nohu vždy u zadního pegu). Goofy rider je např. Aaron Ross. Dále pracujeme na upřesnění pojmu.

Grind - je, jestliže se některá část kola "klouže" po jiném objektu (pohybuje se). Může to být zábradlí, římsa, coping rampy a bezpočet dalších objektů či překážek. Grinduje se nejčastěji pegy nebo pedály. Pegless rideři grindují po patkách nebo osičkách.

Gyro Plate - je podélná podložka pod představcem (volně odjímatelná) nasazená na krku vidlice obsahující 2x závit pro aretační šrouby. Slouží k ukončení vrchních rozdvojených bowdenů a lanek vedoucích od brzdové páky k rotoru.

Gyro Tabs - odjímatelné ukončovače bowdenů u rotoru v rámu.

Gloves - rukavice na kolo.

Gap - přeskok.


H

Hard - typ rotace při odskočení z grindu, který by měl být těžší (oproti Easy). Rotace typu hard směřují zadním kolem přes rail či bednu, tedy je těžké rotaci provést tak, aby se zadní kolo o bednu nezaseklo.

Headset - obecný pojem označující hlavové složení (je potřeba dále specifikovat na Integrated, Aheadset apod.).

Handlebars (Bars) - řidítka.

HT – Head Tube – hlavová trubka rámu.

Heat Treated - tepelné zpracování dílů, díky němuž se docílí požadované změny (fyzických/chemických) vlastností materiálu. U rámů, řidítek a vidlic se jedná především o zesílení po svařování.

Hub Guard - slouží k ochraně náby (přední/zadní), drátů případně driveru.

Half Links - půlčlánkový řetěz napomáhá lepšímu vymezení zadního kola v patkách rámu a nejlépe funguje v kombinaci 25T/9T (odstranění jednoho celočlánku posune zadní kolo dopředu o cca 12.7mm. U půlčlánku pouze o cca 6.3mm).

Hydro Formed (Hydroforming) - metoda umožňující tvarovat trubky a optimalizovat jejich tuhost a pevnost v klíčových oblastech (možnost vytvoření hranatých ploch dle formy pod tlakem). 


I

Integrated Headset - integrované hlavové složení obsahuje speciální SB zapouzdřená ložiska s úkosem 45°x 45°, které stačí pouze vložit do rámu (pokud je pro toto hl.složení uzpůsoben). V současnosti tento typ hl.složení převažuje. Pozor - integrované ložisko má rozměr 41.8mm (x8x45°/ MH-P08F), nezaměňovat s verzí 41mm.

Invest cast - je bezsvárová technologie, kde daný komponent je vyrobený z jednoho kusu materiálu. (nejvíce se používá u patek vidlic a rámů).


J

Judge - rozhodčí/porotce na jamu nebo závodu.

Jam - označení akce, kde převládá pohodová atmosféra a nejde tolik o vítězství, pořadí nebo body. Méně "sportovní" akce.

 

K

Knee Pads - chrániče na kolena.

 

L

Lip Tricks - technický styl ježdění, kde převažuje kombinace triků na copingu, plošince rampy či jakékoliv jiné hraně překážek.

Locals - lokální jezdci (lokálové). Měly by být těmi prvními, které oslovíte (týká se zejména možnosti ježdění na jejich trailsech).

Left Side Drive (LSD) - Left Hand Drive (LHD) - označení zadní kazetové náby s driverem na levé straně. Méně časté provedení oproti RSD/RHD.

L&R Switch Drive - kazetová nába i driver umožňuje přehození západek a praporků tak, aby bylo možno nábu instalovat na levou (L) nebo pravou (R) stranu kola. Návod jak postupovat při změně strany pro náby s SDS systémem (Éclat, Salt, Subrosa). V případě použití náby na levou stranu je potřeba mít taktéž kompatibilní kliky (oznacěné LHD kompatibilní).

Linear Brake Cable - lineární konstrukce bowdenu (směr jednotlivých ocelových lanek těla bowdenu) Vám umožní protočit řidítka při zachování stejných brzdných vlastností - chodu brzdového lanka v bowdenu. 

Laser Cut - přesně řezaný materiál laserem (patky rámu).

 

M

Mini Ramp - minirampa, u-rampa. Dva proti sobě ležící rádiusy s výškou kolem 1.5m - 2m (nižší oproti vertikální rampě).

Mid Size (Mid Size Bottom Bracket) - nejpoužívanější rozměr středového ložiska.

 

N

Nipple - ukotvení drátů v ráfku se závitem, díky kterému pootáčením docílíte vycentrování kola.

Nosedive - (padat střemhlav) přední kolo je u prováděných triků níž, než zadní (přikrčené nohy, protažené ruce).

Nano Sprocket Bolt - šroub určen pro upevnění převodníku s menším počtem zubů (23T, 22T atd.) ke klice . Rozměr šroubu je většinou 8 x 1.25mm. 

 

O

Opposite - triky prováděné na opačnou stranu, než je jezdec zvyklý (týká se grindů, rotací, wallridů apod.).

Offset - určuje vzdálenost osy náby od noh vidlice, čímž ovlivňuje výslednou geometrii kola.

Over (grind) - naskočení do grindu z opačné strany railu - tedy najíždíte si k railu non-pegovou stranou, rail přeskakujete a dopadáte na pegy. Příklad: jestliže vozíte pegy na levé straně, pak k railu přijíždíte zprava. Někdy se tento trik označuje také jako ""Hop Over To …". Stejně tak overem můžete grind zakončit. Např.: ice pick grind to hop over - rail z ice picku přeskočíte na druhou stranu.

 

P

Peg - kus trubky (většinou dlouhé okolo 10.5 cm), kterou je možno pevně přimontovat na přední a zadní osu náb a k patkám vidlice a rámu. Pegy umožňují grindování. Je několik druhů pegů - hliníkové (pro park), ocelové (pro street), plastové (park/street). Speciální pegy s vroubkováním pak používají flatlandisté. Díky pegům kolo dostává další rozměr a nabízí nepřeberné množství triků. Základem jsou pegy dva, následně zejména streetoví jezdci postupně pegy přidávají a tím si rozšiřují triky i na svou opposite stranu.

Pegless - jezdecký styl, kde jezdec grinduje bez použití pegů (po patkách vidlice a rámu). Výraz také může označovat rámy (většinou trailsové) nebo vidlice, které nejsou konstruovány pro pegy.

Pivotal Seat & Pivotal Post - patentovaný upínací systém sedlovky a sedla pomocí jediného šroubu. Pivotal sedla i sedlovky jsou plně kompatibilní napříč značkami.

Picnic Table - oblíbená streetová překážka v podobě stolu s pevnou lavicí na levé i pravé straně.

Press Fit - pouhé označení faktu, že se jedná o středové složení, které je do středové mufny rámu vlisováno (není tedy namontováno pomocí závitu jako je tomu u Euro size).

 

Q

Quarterpipe - jeden rádius (polovina u-rampy).

 

R

Radius - zakřivená část překážky pod určitým rádiusem.

Rail (Handrail) - zábradlí ke grindování (v parku i na streetu).

Rise (Height) - označuje výšku řidítek.

Run - jizda v závodě, která je vymezená časem a určená pro předvedení triků, za které je jezdec bodován (kvalifikační, finálová).

Right Side Drive (RSD) - Right Hand Drive (RHD) - označení zadní kazetové náby s driverem na pravé straně.

Resi - polo-měkká gumová rohož (ve spodní části silný kus molitanu, vrchní část tvoří gumová pásovina) položená na dopadu překážek (většinou dopad funboxu nebo plytší rádius vedle rampy) sloužící k bezpečnějšímu učení se nebezpečných triků. Trik lze po dokončení a dopadu na resi odjet (oproti foampitu).

 

S

SB - Sealed Bearing - kvalitní zapouzdřená ložiska. Doporučujeme vždy dát přednost těmto ložiskům.

Shin Pads - chrániče holení.

Sub Box - bedna o různé výšce, která je umístěna na plošině rádiusu. Musí být také vzdálená od copingu. Většinou slouží jako nadstavba rampy, která umožňuje jezdcům další level v lip tricích.

Spine - dva rádiusy stojící k sobě zády. Spojuje je pouze plošinka nebo dva copingy.


Spline Drive Sprocket (SD) - upínací systém převodníku díky speciální vložce (kalená ocel) v těle převodníku. Speciální kovová vložka je vlisována do těla převodníku a je uzpůsobena pro 19mm nebo 22mm (dle výrobce) osu se 48-mi drážkami (tisícihran). Spline Drive převodník je potřeba vlisovat na středovou osu klik. Převodník nemá upínací pozici pro šroub ke klice. Tento typ upnutí začínají BMX značky používat odhadem od roku 2012. Profile Racing, United Bike Co (Metro & Nash Cranks pro 22mm), Mutiny (Octad & Cinch Cranks pro 19mm), Wethepeople (Turmoil) a další.

Seat Tube Height (Standover) - výška sedlové trubky rámu měřená od středu BB po střed TT.

Stem - představec.

Spot - jakékoliv místo, které je vhodné pro ježdění.

Switch (Switch Footed) - prohození nohou přední za zadní způsobem protočením klik o 180°. Tím se zvýší náročnost prováděného triku (např. switch footed tailwhip nebo switch footed nose manual).

Stall - (stání) dovětek k názvu triku, který označuje chvilkové zastavení, vyvážení a balancování na některé z části kola, jako jsou pegy nebo pedály. Jezdec musí na chvíli získat plnou kontrolu nad trikem tím, že při balancování neupadne nebo nedá nohu na překážku (např. icepick stall, pedal stall). Stall je opakem grindu.

Skatepark - množství multifunkčních překážek (betonových, dřevěných, plechových) na jednom ohraničeném prostoru pro skateboard, inline i BMX kola. V České republice je bohužel pouze omezené množství parků uzpůsobených pouze pro BMX.

Straight Wall (Rim) - rovná stěna ráfku určená jako brzdná plocha pro brzdové špalky.

Single Wall (Rim) - jednostěnný ráfek (základní verze ráfku). Pevnostně ke měkčí než double wall.

Semi Sealed Cassete Hub - provedení kazetové náby, kde pouze driver obsahuje SB - zapouzdřené ložisko. Boční ložiska náby jsou BB - věněcková ložiska. 

Spanish Size (Spanish Size Bottom Bracket) - ložiska jsou větší než Euro, ale menší než Mid.

 

T

Top Load Stem - typ představce, u kterého se uchycení řidítek nachází ve vodorovné poloze (na rozdíl od Front Load Stem, kde se upínací systém nachází v přední svislé části představce).

TT – Top Tube – vrchní rámová trubka udává velikost rámu.

Trails - řada hliněných skoků s prudkým odrazem i dopadem.

Top Bolt - vrchní upínací šroub vidlice, stahující hlavové složení. Před povolováním šroubu je potřeba nejprve povolit boční šrouby v představci a tím tak předcházet poškození hlavice vrchního šroubu.

Twister (Rotor) - dvě protichůdné misky s ložiskem uprostřed umožňují rozdělení lanek a bowdenů tak, aby bylo možno protáčení řidítek o 360° a přitom se zachovala stejná brzdící síla (lanka a bowdeny se díky twisteru nikdy nezamotají).

Transfer - polet z jedné překážky do druhé (např. z odrazu funboxu do rádiusu spiny). Vybočení ze standartního směru.

Tubes - duše.

Tires/Tyre - pláště.

Tri-Moli - hlavní části rámu (přesněji down tube, top tube & chain stays) jsou vyrobeny z 4130 CrMo. Zbytek trubek rámu je z Hi ten (jako např. head tube, seat tube, BB shell, dropouts).

U

U-brake - brzda ve tvaru U používaná převážně ve freestyle BMX. U-brake brzda má specifický tvar a nelze nahradit jiným typem brzdy.

Upsweep - udává úhel zahnutí řidítek směrem nahoru od 1°.

 

V

Vert Ramp - vertikální rampa, velká u-rampa. Výška rádiusů se pohybuje kolem 3.5m - 4.5 metrů. Poslední část rádiusu je vertikální (90°). Ve vertikální rampě jezdci předvádí především triky v poletech nad copingem, nikoliv lip triky na copingu.

Vimeo - oblíbený video hostingový kanál, kam lze snadno nahrát BMX edit nebo video.

 

W

Width - označení šířky řidítek.

Wallride - kolmá stěna v parku nebo na streetu, která lze využít jako překážka.

X

Y

Z
 

Slovníček pojmů není v žádném případě úplný. Na jeho doplnění můžeme pracovat společně a to tak, že stačí napsat dolů do komentářů chybějící pojem. Následně pak dohledáme jeho význam a doplníme do seznamu. Můžete také přidat k jakémukoliv pojmu doplňující informaci (opět prostřednictvím komentářů). Vše budeme průběžně upravovat. Děkujeme. 

KAM DÁL

Facebook - potřebujete-li řešit dotaz okamžitě, využijte zprávy.

Fórum - máte-li jakýkoliv specifický dotaz, můžeme se mu společně věnovat v diskuzním fóru. 

Návody - detailní návody "jak vybrat".

Blog - články, videa, reporty, fotogalerie apod. 

 Zpět
 
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Cookies Cookies
Potřebujeme Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.
Souhlas můžete odmítnout zde.
Zde máte možnost přizpůsobit soubory cookie podle kategorií, v souladu s vlastními preferencemi.
Technické cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Jsou odpovědné mj. za uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků (schránka), působení filtrů, nákupní proces a ukládání nastavení soukromí. Nepožadujeme Váš souhlas s využitím technických cookies na našem webu. Z tohoto důvodu technické cookies nemohou být individuálně deaktivovány nebo aktivovány.
Reklamní cookies
Reklamní cookies používáme my nebo naši partneři, abychom Vám mohli zobrazit vhodné obsahy nebo reklamy jak na našich stránkách, tak na stránkách třetích subjektů. Díky tomu můžeme vytvářet profily založené na Vašich zájmech, tak zvané pseudonymizované profily. Na základě těchto informací není zpravidla možná bezprostřední identifikace Vaší osoby, protože jsou používány pouze pseudonymizované údaje. Pokud nevyjádříte souhlas, nebudete příjemcem obsahů a reklam přizpůsobených Vašim zájmům.
Analytické cookies
Analytické cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu, komunikaci přes náš chat a také měření výkonu našich reklamních kampaní. Jejich pomocí určujeme počet návštěv a zdroje návštěv našich internetových stránek. Data získaná pomocí těchto cookies zpracováváme souhrnně, bez použití identifikátorů, které ukazují na konkrétní uživatelé našeho webu. Pokud vypnete používání analytických cookies ve vztahu k Vaší návštěvě, ztrácíme možnost analýzy výkonu a optimalizace našich opatření.
Personalizované soubory cookie
Používáme rovněž soubory cookie a další technologie, abychom přizpůsobili náš obchod potřebám a zájmům našich zákazníků a připravili tak pro Vás výjimečné nákupní zkušenosti. Díky použití personalizovaných souborů cookie se můžeme vyvarovat vysvětlování nežádoucích informací, jako jsou neodpovídající doporučení výrobků nebo neužitečné mimořádné nabídky. Navíc nám používání personalizovaných souborů cookie umožňuje nabízet Vám dodatečné funkce, jako například doporučení výrobků přizpůsobených Vašim potřebám.