JAK NA TO: SDS NÁBOJENapsal Tomáš Carda | 09.07.2014

V naší nabídce je v tuto chvíli několik různých typů nábojů s tímto systémem a tak je určitě z čeho vybírat. Ve skutečnosti ale většina z těchto nábojů využívá naprosto stejný systém s výjimkou náboje WTP Supreme, který má svůj vlastní. Nejdříve se tedy podíváme na nejčastější postup při výměně a nakonec se koukneme i na specifický systém od Wethepeople. 

Následující postup je obdobný pro náboje Salt Plus Trapez, Éclat Pulse v provedení Regular i Female a Subrosa Posi Trac. K výměně budete potřebovat především speciální kleště na odcvaknutí pojistného kroužku - ségrovky. S těmito kleštěmi půjde celá výmena o dost rychleji, ale určitě si chytré hlavy najdou jiný způsob jak kroužek vycvaknout - nás napadají nůžtičky na nehty. U náboje Salt Plus Trapez budete potřebovat navíc plochý klíč 23 a imbus 6 pro povolení kontra-matky u driveru.

 

 

KROK 1. 

Sundejte matku a podložku na straně driveru.

 

 

KROK 2.

Klíčem povolte kontra-matku u driveru. Z druhé strany náboje použijte imbus, aby se vám osa neprotáčela. Tento krok platí pouze u náboje Salt Plus Trapez. U ostatních nábojů tento krok přeskočte.

 

 

KROK 3.

Vyndejte driver z těla náboje. Driver stačí jednoduše vysunout.

 

 

KROK 4.

Pomocí kleští vycvakněte pojistný kroužek v těle náboje.

 

 

KROK 5.

Z těla náboje vyndejte ozubený kroužek. Při otočení nábej směrem dolů by měl kroužek samovolně vyklouznout. Pokud nevyklouzne, na náboj lehce poklepejte. Následně kroužek otočte a usaďtě zpět. Nakonec znovu pomocí kleští vložte pojistný kroužek zpět.

 

 

KROK 6.

Z driveru vyndejte první praporek a následně první pružinku. Poté pružinku usaďtě opačným směrem a následně volžte zpět opačným směrem i praporek. Takto postupujte pro všechny zbylé praporky.

 

 

KROK 7.

Driver natlačte zpět do těla náboje. Driver většinou nebude chtít zapadnout, protože praporky jsou moc napnuté. proto musíte postupně zatlačit na všechny praporky - například pomocí kleštiček nebo šroubováku a zároveň tllačit na driver, aby zaskočil do drážek. Tento krok, ačkoliv se tak zpočátku nemusí jevit, je nejzáludnější částí výměny.

 

 

KROK 8.

U náboje Salt Plus Trapez natočte zpět pojistnou kontra-matku a pořádně dotáhněte pomocí imbusu a klíče. Poté stačí nasadit na osu podložky a matky. A je hotovo!

 
 
1
Související články: wethepeople salt jak opravit how to


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X