BIKE CHECK - MARTIN POŘÁDEK - FLYBIKES MONTANANapsal Šimon Čechura | 29.03.2019

Martin Pořádek je dalším hodně zapáleným riderem, který si rád ladí své kolo. I z několika jednoduchých odpovědí na otázky snad každému dojde, co pro Pořiho BMX znamená, a že to vážně není jenom kolo. Už dávno mu není náct, ale vášeň pro BMX se ho pořád drží. Pro tuto sezonu si poladil nové kolo a tak trochu splnil sen. Sen mít kolo na rámu Flybikes Montana.

Když kolo postavil, psal jsem mu, jestli by měl zájem dát dohromady bike check na náš blog. Že kolo bude střela, to jsem totiž věděl už když se Martinovi posílala kola s ráfky v barvě Dark Gold a náboji Tall Order. Výsledek se podle mě hoooooodně povedl!! Tady to je.



 

Ze sociálních sítí jsem pochopil, že sis tak trochu splnil sen. Řekni nám k tomu něco...

Vždycky jsem říkal, že si na starý kolena postavim komplet od Flybikes až budu vydělávat.
Slintal jsem u PC, když jsem koukal na Lantschnera, Kevina Portera a Rubena, tak jsem k nim chtěl nějak patřit a tento dětský sen mi zůstal do dnes. Nedávno jsem oslavil 25let a už něco vydělávám, tak bylo rozhodnuto, že to bude teď, přelom 2018/2019 bude komplet bike od Fly. Říkal jsem, že komplet od Flybikes bude poslední, ale ... 

 

Co všechno jsi už jezdil a co tě vedlo při výběru u tohoto kola?

Chtěl jsem vždycky žít život PRO ridera a mít kolo na sezonu. Tak jsem si ho žil za "své" a hodně lidí mě nechápalo, tak teď snad už pochopí. Takže jsem si každý rok stavěl nové kolo, nebo jsem většinu aspoň vyměnil a co jsem nevyměnil, tak jsem lakoval a pod rukama mi prošla dá se říct většina značek. Jediné co jsem nikdy na kole 100% neměl je Animal. Pak vyšlo video: STEFAN LANTSCHNER CARHARTT VIDEO a od tý doby jsem si chtěl složit komplet zelenou Montanu, jako měl Stefan na videu a sledoval jsem většinou právě Lantschnera a Flybikes team. Jejich kola byly perfektní vždycky a prostě jsem ho musel jednou mít jako oni :D. Takže když jsem u vás složil kompletní nový kola a dočkal jsem se ráfků od Flybikes, začal jsem to sládat celé. 

 

Jak jsi postupoval při stavbě? Obměňoval si starý kolo, nebo skládal nový?


Jak jsem psal, když mi dorazily kola domu, byl jsem nadšený. To víš že jsem si je chtěl dát hned na kolo, ale mám zlatý rám CULT Hawk s chrom dílama a neladilo by to , hehe. Kolo jsem na ježdění měl, tak byl aspoň čas něco ušetřit na to nové. Kola dorazily někdy v září, blížila se zima a tím pádem konec sezony, tak jsem kola nechal v krabici a postupně šetřil na nový díly. Co přišlo před 24.12., tak jsem si dal pod stromeček, hehe.



Proč Flybikes?

Především jsem chtěl změnu. Děsně mě baví Flybikes team a Cult crew. Od Cultu jsem složil základ kola 3 roky zpět, říkal jsem mu Bowlmachine a teď tak říkám Montaně :-D Největším důvodem bude asi to, že řídítka, ráfky, sedlo, gripy a hlavně Alu pedaly od Flybikes jsem vozil dá se říct na každém kole a nejvíc spokojenost. Když jsem to zničil/prodal, stejnak jsem se k těmto dílům vrátil. Takže Flybikes především, že mi děsně sedí geometrii rámu i řídítek a že předešlé komponenty nezklamaly !!!


Máme radost, že se konečně mezi lidi dostávají náboje Tall Order. Co říkáš na zvuk kazetovky Drone?

Když jsem skládal kola, ráfky byly jasný a tak jsem chtěl náboje od jedné značky. Tall Order byla novinka, dá se říct, že za rozumný peníze a líbilo se mi spojení barev co nabízeli. Zvuk je parádní, klucí říkaj, že řve až moc a že to zní jako včelí úl, ale aspoň jsem slyšet a já jsem spokojenej. :-D Když to porovnám s nábojem od Shadow B.T.R. co mám X let, tak je to nebe a dudy. Náboje Tall Order můžu po zkušenosti jen doporučit! Až když je lidi vidí a kazetu slyší na živo, tak vidí co je to za povedený kousky!


Co tě na kole nejvíc baví?

Bezdebat to je rám a detaily, jako jsou mikro patky a metalická barva. Geometrie je hravá (možná až moc) a celkově kolo si hodně sedlo. Po 3 letech jsem vyměnil 2,5 pláště za 2,35. To mi přišlo jako šílená změna, ale na druhou stranu vozim nafutrovaný pláště, tak to aspoň v bowlu na vlně pořádně jede.



Fakt by jsi na kole teď nic neměnil? 

Momentálně šetřím na kliky od Flybikes, to je jediný komponent co jsem nevyměnil a po dlouhé době znovu vozim plastové pedály Flybikes. Celou dobu jsem vozil Flybikes Alu, ale ty mi po 8 letech praskly, takže už měly nárok. Ještě předtím je vozil Projektyl, tak vlastně ani nevím jak byly starý, ale ty pořídím co nejdříve znovu. Pokud někdo shání Alu pedály, tak todle je nelepší volba, Ruben ví co je dobrý! :-D


Potrpíš si na váhu kola? Máš tušení kolik kolo váží? Kde jsi šetřil gramy?

Váhu kola jsem řešil dřív, ale příjde mi, že ta doba mega lehkých kol je pryč. Když vidim dnešní streeťáky co dělají, nedivim se, že rám se blíží s váhou kolem 2,5kg. Montana je model 2013, má 2,1kg a to o proti těm dnešním je ultralight. :-D U předešlého kola jsem to neřešil a u tohodle kola také ne. Když jsem ale s kolem vlezl na váhu, koukal jsem jak puk, přibral jsem necelých 10kg. Tipuju váhu lehce pod 10kg. :-) Gramy jsem řešil jen seřízlou sedlovkou a hned vždycky krátim i krk vidlice.


Co teď? Kolo vyladěný... nějaký plány? Díky moc za fotky a odpovědi! Užívej kolo!!!

Kolo vyladěný, momentálně se domlouvám s Filipem Vaňkem, který dělal fotky (velký dík kamaráde!) na natáčení editu.

Mám v hlavě myšlenku na edit, který jsem na CZ scéně neviděl, tak snad to vyjde vše podle plánů a až to natočíme, tak snad se to bude líbit!

Chtěl bych se jet podívat do Stuttgartu, nevim zda jen na čumendu nebo závodit, ale proč ne, uvidíme. :) (Letošní Vans BMX Pro Cup má svou evropskou zastávu právě ve Stuttgartu pozn. red.)

V létě jedem s partou buď jen do Itálie nebo Chorvatska, tak jsem zvědavej co po cestě tam najdeme za místa.

Díky ti moc za zájem o kolo, Filipovi ještě jednou dík za fotky a Časoprostoru za možnost focení!




PARTLIST

Rám: Flybikes Montana 20,8"
Řidítka: Flybikes Montana 9,25"
Vidlice: Flybikes Agua 32mm
Představec: Flybikes Matt Roe
Gripy: Flybikes Devon 
Hl. složení: Flybikes Rotar
Střed: Demolition
Kliky: Demolition
Pedály: Flybikes Ruben
Převodník: Flybikes Tractor 28t
Řetěz: Flybikes Tractor
Sedlo: Flybikes Sierra Tripod
Sedlovka: Demolition
Pláště: Flybikes Rampera 2 2,35"
Ráfky: Flybikes Lunar 
Přední náboj: Tall Order Glide
Zadní náboj: Tall Order Drone
Pegy: Cult Butter, ale obaly nevozim, líbí se mi jak jsou úzký, hehe

 

Související produkty: flybikes
Související články: bikecheck


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X