BIKE CHECK - MICHAL ŠMELKO - FEDERAL PERRIN ICSNapsal Šimon Čechura | 10.07.2018

Po menším náhledu do Čendova života, tu mám bike check jeho kola na rámu Federal Perrin ICS. Jak víte, Michal je součástí Federal rodiny a před nedávnem mu přišel nový rám a další komponenty. Na kole má tak většinu novinek pro rok 2018, které nám před nedávnem dorazili do TBB-BIKE house. Jestli jste četli o životě na vesnici, víte že Čenda jezdí na BMX kole i na ryby. A na čem to jezdí?Během dopoledne stráveného na zahradě, jsme stihli nafotit Čendovo kolo, které zrovna dostalo lehký refresh a obsahuje novinky od Federal. Nový rám Perrin ICS vypadá fakt skvěle a jak zjišťuju při zkoumání kola, je dost vychytaný a obsahuje řadu pěkných detailů. Jen škoda, že pod tím blátem nejsou vidět, hehe. "Si to měl aspoň umejt" říká Lukáš Šrůma. "Vubec vole" směje se Čenda a shodujeme se na tom, že to takhle má být - přirozený. Zaujala mě nálepka na hlavovce "Tu mám od feláka jednoho, by měly být nějak síly a energie, popravdě už nevím přesně, haha".

V loňském roce Čenda testoval ještě kratší prototyp rámu Perrin, ale výsledná délka zadní stavby 12,9" je krátká ažaž. I tak se rám řadí mezi nejkratší v nabídce a hodí se tak na technické streetové ježdění. Nové řešení můstku zadní stavby pomocí Investment Cast metody, zajišťuje dostatek prostoru pro široké pláště.

Když jedeme na ryby a jediný co je v lese vidět, jsou bílý pláště, dodává Čenda, že přemýšlel o černých "ať je to víc maskovaný, hehe". Ptám se, jakou šířku vozí, protože pláště na jeho kole jsou fakt balony. Odpovídá, že širší variantu plášťů Response od Federal - 2,5 palce. "Říkal jsem si, že bych si teď vzal ty 2,35, ale docela mi to takhle vyhovuje, hodně to tlumí bumpy a takový věci. Celkově to tlumí víc."Na první pohled rozhodně zaujme taky sedlo, které bylo navrženo ve spolupráci s bristolským street umělcem přezdívaným Copyright. Kromě hodně zajímavého designu s oldschoolovými motivy, zaujme také Pivotal Stealth systém uchycení. Ten funguje stejně jako dobře známý Pivotal s tím rozdílem, že se dotahuje zespodu skrz sedlovku. Odpadá tak známá kasička na vrchní části sedla a zůstává možnost nastavit si sklon sedla podle vlastního uvážení. 

Koukám na nové gripy Command, které si Čenda seřízl a následně na řidítkách natáhnul. Říkám, že jsou fakt dost tlustý, což se tak často nevidí. "Jsou fakt bůčky, ale jak jsem je natáhl, tak je to v pohodě." 

Hodně dobře vypadají nové pedály Command, které jsem si hned musel dát na kolo taky. "Jo, ty jsou fakt dobrý, takový macatý, jak byly třeba Éclat Plaza. Ty jsem dřív hodně vozil." 

Kolo Michal nějak přehnaně neřeší, což je jen důkaz toho, že komponenty Federal nedávají moc prostoru k výtkám. Jeho set-up je kompletně složený z komponentů Federal a všechno vypadá fakt skvěle!! Jedinou vyjímku tvoří řetěz Shadow Interlock v2. "Řetěz bych celkem potřeboval novej, asi se budu muset stavit za váma v Brně, hehe" dodává Čenda. 

Vyzývám Čendu ať ke kolu něco dodá. "Celkový pocity z kola mám víc než dobrý. Finalní verze 12,9" je podle mě ideálka. Prototyp předtím byl až moc divočina. haha." Jestli Vás zajímá něco víc, využijte komentářů pod článkem. 
 

PART LIST:
Rám:
Federal Perrin ICS 20,75"
Vidlice: Federal 22
Řidítka: Federal Bruno 9,25"
Gripy: Federal Command
Představec: Federal Element
Kliky: Federal Vice 165mm
Pedály: Federal Command
Převodník: Federal Impact
Řetěz: Shadow Interlock v2
Sedlo: Federal x Copyright v2 stealth Pivotal
Sedlovka: Federal Pivotal stealth
Ráfky: Federal Stance XL
Přední náboj: Federal Stance
Zadní náboj: Federal Motion freecoaster
Pláště: Federal Response 2,5"
Pegy: Federal PVC/CrMo 4,5"

 

PROKLIKEJTE SE FEDERAL PRODUKTY V NAŠEM E-SHOPU

Související produkty: federalbikes
Související články: michal šmelko federal bikes bikecheck


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X