BIKE CHECK - PAVEL HOLÍK - CULT DAKNapsal Šimon Čechura | 18.07.2018

Palo Holík je člověkem, z kterého přímo srší nadšení pro BMX. Byl prvním, kdo mi nadšeně psal že do Barcelony určitě chce a taky jedním z těch, kteří tahali pomalejší část každé ráno z postele. Hned mi bylo taky jasný, co je jeho oblíbenou značkou a že jeho kolo si žádá zvěčnit. Objektiv Milana Tykala zachytil kolo jako vyplaveninu z moře a bike check má tak své osobité kouzlo. Milana jsem v Barceloně natlačil do nafocení několika bike checků a o tomhle se smíchem prohlásil, že to bude nejlepší bike check v Evropě. Samozřejmě šlo o vtip, ale nezvyklé fotky mají své kouzlo. A jestli nejsou vidět detaily? No a co?Jak už víte nebo Vám došlo, Palo byl součástí BCN VCTN. V Barceloně si natočil skvělý záběry, nafotil fotky, zažili jsme spoustu srandy a vznikly i fotky k tomuto bike checku. Jsem rád, že jsem mohl Pavla poznat a těšim se, až společně zase někde poshredíme. 

Já odpovědi z části znám, ale čtenáři ne, tak se rozepiš, hehe. Na první pohled je jasný, co je tvou nejoblíbenější značkou. Tak jak to je?

Zdárek, tak nejvíc mám rád značku CULT. Mám snad všechno co tahle značka vyrábí, hehe. Baví mě i oblečení a v jiných hadrech mě na kole uvidíš jen málo kdy. Je to hodně stylová značka a od začatku co mám bike to byla moje number one. I proto, že za ní jezdí můj oblibený jezdec Dak Roche. Sem tam kouknu i po jiné značce komponentů např: Eclat, nebo BSD. Hodně mě baví taky Alex Donnachie a BSD brand a asi i díky němu jsem začal nosit na kole helmu. 

 

Na čem jsi začínal? Měl jsi nějaký komplet a postupně měnil komponenty? Nebo jak jsi dostal kolo do podoby v jaký je teď?

Hááá začínal jsem jezdit před 5lety na černo zeleným bmxku značky NORCO. Do dnes nevím co to je za značku ale bike na začátek to byl neskutečnej. Od týpka za 1500 jsem ho měl. Dnes už z toho kola nemam ani jeden díl, takže jsem postupně kupoval různé díly a skládal si kolo dle svých představ.

 

Vím že od jara jsi už pár věcí vyměnil, o co šlo? A je něco co by sneslo výměnu?

Od jara jsem musel koupit nový zadní náboj jelikož FC Ezra co jsem měl už řekl sbohem, haha. Tak jsem si koupil freecoaster BSD. Dál jsem si koupil new řidla CULT crew. Jinak většinu dílu na kole mám od vánoc, ale už teď jsou ve strašném stavu, prostě na streetu to kolo dostava mooc zabrat, uuf.

 

Nějaká rada pro ostatní, čím se řídíš při výběru? A stalo se ti někdy, že jsi se při výběru zklamal? 

Komponenty beru hlavně od vás TBB-BIKE, nejlepší shop! Dřív jsem si vybíral komponenty podle ceny, protože prachy nebyly, ale teď když si kupuju díly, tak to co se mi libí, to beru (hlavně teda CULT). I kdybych pak neměl měsíc co jíst, tak ta radost z určitého dílu na kolo je nejvíc, hehhh. Jinak dost mě zklamala značka Stranger, měl jsem kdysi od nich představec a praskl mi. Saša (Alex Rovný, TBB owner pozn. red.) mi poslal druhý ten samý od Stranger a v den co jsem ho dal na bike, tak praskl ve stejným místě (smích), ale tak to si nevybereš, každá značka má svoje pro a proti)))

 

Řidítka Stereo? Co to je? Heheh.

Joo Stereo řídla sem si koupil od Luďka (Luděk Sedlář pozn. red.), když jsem začínal jezdit. On měl dřív celé kolo od Stereo bikes, ale všechno rozprodal a tak nějak se dostaly řidítka ke mně. Ale řeknu ti, že jsou to držáky! 5 let vydržely a teď už jsou doma na zdi hehe. 

 

Vím, že jezdíš celkem dost. S kým a kde? 

Snažím se jezdit co nejvíc to jde, ale mám přítelkyni, takže se musím věnovat i jí. A taky nějaká ta práce, někdy zranění, ale jinak se snažím jezdit co to jde)) Nejvíc jezdím ve Zlině na našem super skateparku s naší partou ALOHA_BIKES.

BMX pro mě znamená životní styl! Prostě žít tohle naplno je nejvíc!! BMX mi dělá hlavně radost a když jezdím, cítím se úplně v jiným světě. Myslím, že v tomhle světě nikdy nevyrostu a budu pořád, dokud to zdraví dovolí, jezdit na dětským kole, hehe.

 

Nějaký ten BMX sen jsi si splnil teď na jaře. Ono je to ale většinou tak, že chceš víc, nebo aspoň já to tak mám. Máš nějaký úmysly s životem ve spojení s kolem? Co vůbec děláš a co plánuješ? Díky za opdovědi a ať to shredí!!!

Yooo BMX sen jsem si teď splnil a to Barcelonu! Nejlepší trip co jsem kdy zažil))) Další sny mám, hehe, taky kdo nemá.. Příští rok bych chtěl asi Austrálii a pak někdy i USA ale uvidíme co život přinese. Díky moc za bike check. PEACE a jezděte pořádně na kole! Čuus 
Rám: Cult Dak 20,75" 
Řídítka: Stereo
Vidlice: Cult Sect v3
Představec: Cult Salvation Forged TL
Gripy: Éclat Zap
Sedlo: Cult Dak  
Kliky: United Nathan Nash 
Pedály: Odyssey Twisted PC
Převodník: BSD Guard
Řetěz: BSD 1991 
Zadní ráfek: BSD NASA
Zadní náboj: FC Ezra
Přední ráfek: Éclat Polar
Přední náboj: Éclat Simplex
Pláště: Cult Dehart Slick 2,4"
Pegy: 2x Cult Butter 2X BSD Rude Tube 

 

Související produkty: thebikebros cult crew


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X