BIKE CHECK - ZDENDA PEŠEK - TALL ORDER 215Napsal Šimon Čechura | 17.05.2018

Pejdovo kolo vypadalo po více než roce ježdění spíš dobře zajeté, než zničené (brzy ho najdete v sekci Bazar v našem e-shopu). Za svoje úspěchy si ale rozhodně zasloužil nový povoz a tak jsme počkali na nové barvy rámů od Tall Order, aby si Zdenda vyskládal tuhle nádheru. Společně s Pepou Šulcem kolo nafotili a přidali dokonce i krátké video. No vypadá to víc než skvěle!!

Při výběru komponentů to měl Pejda zdá se jednoduchý. Kombinace rámového setu Tall Order s komponenty Éclat mu na minulém kole vyhovovala a tak po ní sáhl i tentokrát. Přemlouvali jsme ho do kazetovky Drone od Tall Order, která má dost netradiční zvuk, ale to se nám nepodařilo. Pejda se už dost dlouho vozí na Freecoasteru a nehodlá to měnit. Červená barva se může zdát na první pohled obyčejná, ale po chvíli Vás rozhodně zaujme a tón, který Bas Keep s partou vybral se dost povedl. Další novou barvou mimo černé a bílé je dost dobře vypadající modrá. Sedlo Emoji jsme si dost dobře nedokázali představit na kole, ale ve výsledku vypadá až překvapivě dobře!!  Zdar Pejdo, tak co nám ke svýmu novýmu kolu řekneš? Je téměř stejný jako to,  co jsi jezdil minulou sezonu. Zjistil jsi snad už, co ti vyhovuje?

Čau všichni, své nové kolo mam rád a jsem s nim moc spokojenej. Velikost rámu 21“ společně s TopLoad představcem (který jsem zvolil kratší než loni a to 48mm) a 9kama řidítky dělá kolo větší a tím pádem stabilnější na větší polety. Set up mi moooooc vyhovuje!!!


Už nějakou dobu vozíš na kole Freecoaster a někdy jsi taky koketoval s pegy. Jaký je tvůj současný set-up? Experimentuješ někdy? A proč jezdíš s brzdou?

Freecoaster stále vozím a ani se nechystám se vrátit zpět ke kazetě. Pegy sem tam nasadím, ale kolo mi s nima přijde míň hrávé, takže spíš jen přes zimu do haly v Ústí je na chvíli nasadim, jinak radši bez. Bez brzdy už jsem párkrát zkoušel jezdit, baví mě to i bez ní, ale bojim se dělat třeba frontflipy přes velkej skok a celkově se s brzdou cítím bezpečněji.


Všichni víme, že dokážeš zabít na streetu, stejně jako nalítat pořádný hovada. Máš kolo, který je na 100% univerzální? Změnil by jsi něco, kdyby jsi třeba jezdil víc dirt nebo street?

Když bych jezdil převážně street, tak bych klidně jezdil brakeless, protože barspiny bez brzdy jdou prostě mnohem líp. Jinak nevím, jestli bych něco měnil... Asi bych si nasadil pegy, abych negrindoval jen po pedálech (smích).


Co tě na tomhle kole baví nejvíc?

Na novém kole mě hodně baví nový sedlo Tall Order, kde jsou asi ty top smajlíci z instagramu, hehe. Stejně jako na předchozím kole mám celou brzdu 34R, která fakt funguje a páčka nemá nic, o co bych se bouchal do palce. A hrozně jsem si oblíbil gripy VANS/CULT, které jsou docela úzké, takže se mi líp drží řidítka.


Většina parkových riderů vozí kevlarové pláště. Ty máš ale na kole klasiku s drátovou patkou v podobě plášťů Tall Order Wallride. Jaký jsou? 

Mam už druhý set plášťů Tall Order Wallride světlé s černým bokem. Jsou dobrý a rychlý v parku, drží jak na hlíně tak v parku a hlavně to nejsou žádný úžovky (smích). Když jsme byli s Jurajem a Tomem v Malaze, tak dostali nějaký ty smyky na silnici a to jim dalo docela dost pokouřit, hehe. Ale to by nepřežili asi žádný pláště.
 


 

Teď o víkendu jste se bez většího plánování sebrali a vyrazili s Jurajem (Jirka Blábol pozn. red.) do Berlína na HighwayToHill. Jak bylo? A nestyď se pochlubit, haha.

Volali jsme si s Jurajem asi týden před odjezdem a Juraj se ptá, jestli nepojedeme na Fise do Francie. Na to jsem mu řekl, že jelikož nemám licenci, tak bych tam stejně závodit nemohl, ale jel bych do Berlína na H2H. Takže jsme ve čtvrtek vyrazili a hned ve čtvrtek jsme si fakt dobře zajezdili. Pak přišel menší fail, který se nám stal po tom, co jsme dojeli na pokoj a zjistili, že tam nemáme ani jeden tašky. Šli jsme na recepci, kde po mě chtěli ať zaplatim znovu ubytováni i přesto, že jsem ho platil předem na bookingu a ukazoval jsem jim platbu. Nakonec vše dobře dopadlo a tašky nám ty posraný Turci vrátili (smích). 

Jinak celej prodlouženej víkend v Berlíně byl super!!! Ježdění v Mellow parku mě bavilo, i když se mi ze začátku nikdy moc nechtělo, než jsem to rozjezdil. Dobře to dopadlo a nemůžu být víc spokojenej. V sobotu večer jel Juraj finále, kam postoupil z 1.místa, ale ve finále bohužel spadnul při prvním triku (smith nose double bar). Jinak ale hrozně nasypal a dalo mu to nakonec 2.místo a 2basičky Plzní pro Plzeňáka, haha. V neděli jsem jel nejdřív kvaldu mini, pak se hned jelo finále dirt, kde jsem jel v teamu s Danielem Juchatzem (DE). První jízdu jsem dal hranu na třetím skoku, tak jsem to jen tak nějak došmrdlal ke konci, ale ještě čekaly 2 další jízdy a počítaly se jen 2 nejlepší ze 3. Následujcí dvě se mně i Danieloj povedly a bylo z toho 1.místo !!! Hned po tom, co se dojel dirt se jelo finále spineminirampy, kde se mi jízdy povedly na čistotu, ale nedal jsem uplně čistě last trick a to 180nohand fakie 360whip. V jízdě jsem ale odjel barrel přes spinu, whip fakie 360, atd... Což mi taky dalo první místo. Jako poslední se jel park a to už jsem myslel že umřu, jelikož bylo asi 30stupňů a moc jsem toho nesnědl. V parku jsem opět zajel čisté jízdy a hlavně jsem dal last trick na prváka, z kterýho jsem měl radost a to 180doublewhip !!!

Na koho mě fakt bavilo se dívat je malej desetiletej Lennox Zimmermann, kterej dělal backflip barspin, 360whipy, 360 bar to bar, a další nesmysly a hlavně lítá hroznou!! Pak bylo vyhlášení, kde jsem teda pobral tříkrát 1.místo (park, mini, dirt) a jeli jsme Jurajovou károu domů. Takže 100% spokojenost s tímto výletem, díky Juraj. Foto: Freedombmx
 

Nějaký plány, nebo to máš radši spontánní? Máš nějakej list toho, co bys tenhle rok rád stihl?

Teď mam v hlavě hlavně Off The Wall jam vol V., kam máte všichni povinnost 4.8.2018 dorazit do Bikepark Litomyšl!! Jinak kam se chystám a moc těšim, tak je Eindhoven, kam mě pozvali na závody 040 invitational spineramp contest, kde jsem byl i loni. Je to závod, který se jede na E-Moves festivalu, je tam mrtě lidí a hlavně asi 20 pozvaných TOP jezdců z různých zemí. Spoustu dalších akcí se dozvím až v průběhu roku, takže to moc neplánuju. Pak bych chtěl jet zase do Malagy na VANS BMX PRO CUP, kde se to letos jede jako Místrovství světa a je to asi nejlepší závod, co jsem kdy viděl a jel.

 

Je něco na co jsem se nezeptal a měl jsem? (smích)  Díky za spolupráci!!! Ať to lítá!

Díky Vám všem, co jste přečetli a podívali se na můj Tall Order bikecheck!!!

Díky moc TBB-BIKE, Sašovi atd... za tuhle novou raketu!!

Mějte se a brzy se potkáme někde na kole, díky čau.
Rám: Tall Order 215 21"
Vidlice: Tall Order Ramp
Představec: Éclat Domain Top 48mm
Řidítka: Tall Order Ramp 9"
Gripy: Cult x Vans Waffle
Hl. složení: Éclat Wave
Stř. složení: Éclat MID BB
Kliky: Éclat Onyx 24mm 175mm 
Pedály: Éclat Slash ALU
Převodník: Éclat RS 28T
Řetěz: Shadow Interlock Supreme 
Brzda: 34R
Zadní náboj: Éclat Cortex 2018 LHD
Přední náboj: Tall Order Glide
Ráfky: Éclat Mercury V2
Pláště: Tall Order Wallride 

 

Související produkty: éclat tall order


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X