BMX STYLE BENJAMIN 2020 - REPORTNapsal Mrawenec | 19.06.2020V sobotu 13. června jsme se sešli ve skateparku v Pardubicích na BMX závodě Benjamin. Nikdy osobně jsem na Benjaminu nebyl a co jsem slyšel a četl, vždy zde byla spousta mladých kluků pro které to byla příležitost zazávodit si ve své věkové kategorii i s ostatními vrstevníky. 
 


Pro mě osobně to byla  vzpomínka na doby dávno minulé. Vidět (a dokonce i jezdit v U rampě) Jenyho Valentu, se kterým jsem dělal svůj první rozhovor před cca 18! lety.  K porotcování jsem byl přizván Erikem Figarem, díky mým dlouhodobým zkušenostem v porotě. Sobota začala krásným počasím, které dávalo znát že to jezdcům nedá zadarmo. Jako první startovala skupina benjamínků s osmi jezdci. Nejvíc mě zaujala Tereza Šrámková, která sice dala jen 360 a pár transferů, ale bylo vidět že má kolo v ruce a že jí to určitě půjde. Dál jeli suprově František Bližňák se svým nohandem nebo Matyáš Rola s vysokým poletem či aleyoop 270.
 


Další skupina  se představila Benjamin 13, kde už bylo jak více jezdců, tak i více triků.  Zdě určitě dominoval Adam Hradil, který předvedl čistou jízdu s double barspinem, 540 nebo opo whipem.  Bohužel nebyl tolik kreativní a ve druhé jízdě předvedl to samé (pro příště ☺). Hezky jeli i další jako třeba Ondřej Baranec s pěkně projetým wallridem a backflipem, Jaroslav Ekl s 180 barspinem a tailwhipem, či Roland Janků s 180 barpsinem či no foot can canem. Holky byly jen tři a mohly rovnou do finále, ale rozhodly se pro kvaldu a tak si jí zajely. Nakonec se ukázalo že to bylo dobře. K tomu ale později.  Byl sem trochu zklamanej urovní holek,  čekal jsem aspoň pár triků, ale holky jen lítaly. Doufám že se to do budoucna změní. 
 


V kategorii Elite muži už se bylo na co koukat. Vojta Dvořák začal hezky s backflipem, solidní fufanu nebo 360 whipem, Tomáš Beran dal 360 double whip, flair, downside whip, či handplant. Stálicí našeho BMX je Berry, což dokazuje s triky jako 270 double whip přes roh nebo barellroll handplant přes spinu. Mezi dalšími co se mi líbili byl například Miki Hovorka se supr stylem, Kryštof Odehnal s 360 barem do whipu nebo  Honza Kos se 720. 
 


Finále jsme odjeli Benjaminy a Benjamin 13, ale bohužel pak začala strašná bouřka. Holky a Elita se odjet nemohli což byla určitě škoda, protože se Eliťáci šetřili na finále. Bohužel voda v parku se rozlívala čím dál tím víc a nebylo zbytí než vyhlásit výsledky.


Celkově šlo z mého pohledu o moc povedené odpoledne, triky padaly jak opilci na silvestra, počasí se vydařilo až na ten konec, nikdo se nesnažil porotu uplatit a zdravotníci nemuseli nikoho seškrabávat. Značka ideál. Tak příště čau. 


                                                                                     
                                                                              KOMPLETNÍ VÝSLEDKY                  AKTUÁLNÍ POČET BODŮ DLE VÝBĚROVÉHO SYSTÉMU REPREZENTANTŮ PRO ELITE MEN A WOMEN:Zdroj: Skatepark Pardubice, CFBA

Související články: začátečníci bmx style benjamin


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X