BMX WEEKEND JAM 2019 - FOTOREPORTNapsal Tomáš Tydlačka | 10.02.2019

Rok se s rokem sešel a my se s Pepou pustili do plánování už třetího ročníku Weekend jamu. Tentokrát padl datum na poslední lednový víkend, konkrétně na 26.1.  Ani jsme se pořádně nestačili rozkoukat z vánočních svátků a je tu pátek večer. To se s prvními nadšenci scházíme v hale v Ústí nad Orlicí, kde to už za pár hodin všechno vypukne. Vytíráme halu, ladíme muziku a užíváme si privátní sesh až do pozdních hodin. Takhle bych si to přál denně... haha

Je to tady! Sobota ráno. Probouzím se v hale a rovnou otvíráme pro prvním nedočkavcům . Zapínáme topení, pouštíme muziku a vše se dostává do tempa. Pivo teče, guláš voní, hala se pomalu, ale jistě plní. Až se to dostává do fáze, že jediné co nám chybí ke štěstí je větší hala. Letos navíc souběžně s bmx jamem probíhal venku také graffiti jam. Takže bylo na co koukat i v prostoru před halou.Hodiny ukazují 13:00 a my spouštíme první jam, kterým je vybíhání rádiusu s Monster nálepkou jak nejvýš to jen půjde! Tahle sranda je určena úplně pro všechny a vypadá to, že se záměr povedl. O nejvýš nalepenou stickersku a spidermana dne spolu bojují Cardič s Víťou. Nakonec asi o půl centimetru vítězí Víťa Kácha a zaslouženě si odnáší karton Monsterů!

Další na řadě je bunnyhop. Jak dobře známo, tak na Weekend jamu chceme dělat věci trochu jinak. Laťka tedy nebude na zemi, ale bude se skákat rovnou do největšího bengu v parku. Po urputném boji vyhrává Martin Habada s výškou 105 cm. Předáváme botky od Vansu a gratulujeme. Jako bonus ještě dostává cenu Tom Carda za bunny přes laťku do pegů.Jsou zhruba dvě hodiny a můžeme se vrhnout na závod. Do něj se pro mě záhadou přihlásilo jen 45 jezdců, i když v parku jich jezdilo mnohem více. Ale to se nedá nic dělat... Závod byl rozdělen do devíti skupin po pěti jezdcích. Se systémem jedna minutová jízda +last trick. Po čtyřech odjetých skupinkách následoval další jam, který se jel na největší grindbox bedně v parku.  Zde padali neuvěřitelné věci! Například Ondra Valent dal dolů z bedny Luce do hard 180 a hned na to i Un- luce grind do hard 180! Víťa Kácha to zabil kombem 50-50 manuál railride barspin. Kuba Jůza přidal například manuál do 180 z bedny dolů! Robiš hrotil smith do nose manualu přes celou bednu, ale nakonec to o kousek nevyšlo ...Tak příště Robe:)

Ihned po tomhle pekle následoval jam na zadním wallridu, kde se to rozjelo neuvěřitelným způsobem. Kuba Najman dával wallride ze zadní stěny na boční a ještě se snažil o 180 ven. Zdenda Pešek zajel technickou kombinaci zakončenou nose pressem do 270. Podobné kombinace předváděl i Pavel Tenčík a další riders. Kdo se p*sral úplně nejvíc to byl Dominik Pospíšil. Ten si vymyslel alley oop flair z vertového rádiusu do menšího rádiusu pod wallridem. Totální šílenost!!! 

Po tom všem už následovalo "jen" to nejlepší, tedy finále. Tam postoupilo 10 riders ze všech heatů + jedna divoká karta, tu bral právě Dominik Pospíšil, který zároveň spustil finálové jízdy.
Dominik začal pěkně od podlahy. Transfery s kondory, turndowny či one foot table. To vše doplněné o whipy a flairy. Asi nejvíc mě  zaujal 540 lookback v rádiusu . To se nevidí každý den! Další jízdy popíšu trochu bodovitě, ať to nečtete celý večer. 
Luděk Sedlář zajel pěknou jízdu s grindy a barspiny, ale nejvíc to zabil až nakonec, když všem vyrazil dech trikem 180 to railride to 180 ven na pyramidě! Wow!
Mladej místňák Tom Tuček jel hodně dobře a na závěr své jízdy si přichystal oppo whip přes pyradimu a hned na to si dal flair v rádiusu. 
Pablo Tenčík začal gapem s barspinem do ice, k tomu přiložil 540 fastplant v rádiusu a další kousky. Na last trick si přichystal g-turn z rádiusu do minirampy a odjel to takovým stylem, že to prostě líp nešlo! 
Martin Šiman jel barspinové  kombinace s grindy v klasickém Garrett stylu a jako třešničku na dortu ukázal railride to 180 whip! 
Miky Hovorka se proháněl po parku s vysokými polety a vše zakončil wallridem z minirampy ven nad dřevěnou stěnu nad bengem. 
A teď už jdeme na stupně vítězů...páté místo bral Tom Beran. Se svou strojově přesnou jízdou plnou whipů a barspinů, okořeněnou flair variacemi. Velká budoucnost českého bmx! 
Dvojnásobný vítěz Weekend jamu Zdenda Pešek se vrátil kráte po zranění zpět na kolo a ihned útočil na první příčky. Vysoké polety, tailwhipy na obě strany nebo barelroll ven z minirampy. To je jen výčet Pejdovo nabité jízdy! 
Třetí Dan Mlejnek měl za mě asi nejlepší jízdu ve finále. Kombinoval spousty triků v transferech skrze celý park. Za zmínku určitě stojí vysoký icepick na wallridu, flair nebo technické kombinace na rádiusu.
Druhé místo bral Kuba Jůza za grind komba všeho druhu. Do toho přidal barspiny na všechny strany a celé to zakončil gapem s double barspinem do icepicku přes pyramidu!! Nemám slov... 
Vítězem se stal Martin Habada! A to především za jeho brutální last trick. Rozhodnutím, že poletí přes půl haly do wallridu překvapil asi úplně všechny. Martin odjíždí na čtvrtý pokus a hale je atmosféra jak když jsme vyhráli Nagano!

Neuvěřitelný...přesně kvůli tomu tenhle jam děláme! Díky!!...

Po finále následoval pro pár statečných dojezd v parku do pozdních hodin a pro všechny ostatní začala párty. Kdo nevydržel nápor drinků a odpadl, ten byl náležitě potrestán, stejně jako všechno v hale... ale to už je na jiné vyprávění. Kdo byl ví, kdo nebyl, ten snad dorazí příště!
Všem co dorazili mockrát děkujeme a budeme se opět těšit zase za rok! A nebo možná o něco dřív... takže buď na příjmu.
Velké díky patří všem co nám pomohli uskutečnit tuhle akci! Díky Milanu Tykalovi za super fotky, Pepovi Horáčkovi, Ludisovi a Hozičovi za sweet klipy. Na video z akce se můžete těšit již brzy!

A v neposlední řade díky všem sponzorům akce!
TBB-BIKE
Vans
Monster Energy
Streetlife
Parkpilot
 FOTO: EM ET - kompletní galerie ke stažení zde
 Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X