BMX WEEKEND JAM 2020 - FOTOREPORTNapsal Tomáš Tydlačka | 29.01.2020

Tak a je to tady! Další weekend jam - sobota ráno 18.1.2020. Hned od devíti ráno se začínají sjíždět první nadšenci a pomalu se to začíná rozjíždět. Bar je ready, pivo teče, langoše se smaží, vše se dostává do tempa...Kolem dvanácté začínáme první soutěž, která byla snad ještě vtipnější než loni. Opět se jednalo o vybíhačku vertového rádiusu se samolepkou. Kdo dá nejvýš vyhrává. Letos nám však stěna byla malá a začalo se lepit na strop haly. Nejdál umístěnou samolepku měl Tomáš Jirsa a zaslouženě si za svůj kaskadérský výkon odnáší balení pivních speciálů z pivovaru Clock.                                                                                                                            První "disciplínou" byl long jump z áčkové pyramidy co nejdál směrem do parku. Kluci se mezi sebou dlouho předháněli, ale nakonec si nejdelší pokus připsal Miki Hovorka. Ihned po skončení long jumpu se rozjel hlavní jam, do kterého se letos přihlásilo pouze 32 jezdců. Jelo se ve skupinkách po čtyřech, z nichž ti nejlepší mohli postoupit do finále. Vždy po pár heatech následoval jam na některé z překážek.

Jako první přišel na řadu grind box jam, který ovládl Ondra Valent, především za naprosto čistý double peg hard 360 dolů z bedny. A nesmím zapomenout na Pepkův opo feebs do g-turnu dolů z bednu!

Po pár odjetých skupinách opět následoval další jam, tentokrát big air v rádiusu. Zde se svou výškou a jedinečným stylem zvítězil Ondra Čadský. Následován Pejdou a Mikim.

Další jam byl na "áčku, kde zvítězil David Brotánek s ridem přes celou zídku do 360.


 


 

Poté, co se dojezdily všechny jamy a všichni si odjeli své jízdy, vybrali jsme 6 nejlepších jezdců do finále, kde si to rozdali mezi sebou systémem lepší jízda + last trick vyhrává. Ale teď už k samotným výsledkům.

Šesté místo bral Pavel Tenčík, který mega zabil last trick barspinem do g-turnu.

Pětku bral Miki Hovorka za své polety a především sérku s flairem do fakie, odrazem o plot a s bárspinem zpět do mini rampy.

Čtvrté místo si vyjezdil Dan Mlejnek za technické jízdy a komba jako icepick na subboxu to footjam to footjam whip...

První tři jezdci zajeli naprosto čisté jízdy a bodově nám vyšli úplně nastejno a bylo dost těžké rozhodnout, kdo se jak umístí... Nakonec jsme se rozhodli takto: 

Třetí místo: Tomáš Beran - jízda plná s triků jako double whip do mini, flair kombinace a techniku jako například whip to footjam whip na rádiusu.

Druhé místo: Zdenda Pešek -  transfery, polety ve výšce a stylu, whipy, flairy, frontflip přes pyramidu nebo fullcab whip v rádiusu a další triky

První místo: Ondra Valent - Ondra jezdil technické grind komba společně s grindy do toček, zmíním například feeble over smith to 180 na pyramidě nebo up 50-50 to hanger 180 a následně hned luc-e grind to hard 180 dolů na velké bedně.Po tomhle pekle následovalo lehké občerstvení na baru a vrhli jsme se na promítání. Jako první na řadě bylo moje video, které jsme natočili s Martinem Hozou. (největší díky bro!) A hned poté následovala CZ premiéra Kink dvd s názvem Champagne. Po promítání pak probíhala klasická večerní zábava v podobě demolice haly...haha

Díky moc všem, kdo se zúčastnil a podpořil naší akci. Díky Pepovi Šulcovi za super fotky a všem, kdo nám nějakým způsobem pomohl. A osobně bych chtěl ještě poděkovat všem za pozitivní reakce na moje video, moc si toho cením :)

Doufám, že jste si to všichni užili a uvidíme se zase příští rok v Ústí nad Orlicí na Weekend Bmx Jamu! Čau. 

A nakonec největší poděkování patří sponzorům akce:
TBB-BIKE
Clock
Streetlife Crew
Spotten Clothing
WeLivin
Parkpilot

 

 

 

 Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X