DAN LACEY - DŮLEŽITOST SEMKNUTÉ PARTYNapsal Tomáš Carda | 24.03.2016

Mít možnost cestovat po světě za peníze od sponzorů je jeden z těch nejlepších darů na světě, ale pokud cestujete s někým s nímž si uplně nerozumíte nemusí to být zas taková pohoda. Dan Lacey je ostřílený cestovatel a také si zakládá na tom, aby se obklopoval jen lidmi se kterými si rozumí. V průběhu Danovo pobytu v Chicagu na jedné ze zastávek The Street Series a DUB tripu se Fred Murray Dana zeptal na jeho názor o důležitosti správných přátel a dobré party, když si na tripu přes půl zeměkoule.

Zdroj: DIGBMX.COM
Otázky: Fred Murray
Fotky: Rob Dolecki, Fred MurrayDokážeš odhadnout s kolika různými ridery si cestoval v průběhu roku 2015?

Rok 2015 byl pro mě trošku zvláštní, protože jsem necestoval tolik jako předchozí rok, když jsme natáčeli pro Above Below a byl jsem obklopený spoustou rozdílných skupinek riderů. V roce 2015 jsem se dostal do Chicaga, tam byl nějakou dobu sám a pak společně s DUB crew, se kterou jsem nebyl na tripu dlouho. S Above Below partou jsme vyrazili na pár tripů na začátku roku a zbytek času jsem felil s Chasem Hawkem v Austinu.

Jaký je cestování s DUB crew?

Je to o hodně produktivnější než by sis dokázal pomyslet. Upřímně je to fakt úlet a spousta lidí by si myslelo, že všechno bude hodně vychillovaný a ono taky je, ale tenhle chill vibe se pak odráží v ježdění kdy do toho všichni jdou naplno a tahle uvolněná atmosféra taky dělá skvělou morálku v celé partě. Nikdo nestresuje, nikdo není nasranej.. Všechny tyhle aspekty dějí tyhle trpy strašně pohodový.Potom co si strávil tolik času cestováním se stejnými ridery pro natáčení Above Below, řekl bys, že některé z nich znáš lépe jak některé členy rodiny?

Jo, teda já jsem hodně semknutej se svojí rodinou ale za tu dobu na cestách jsem si s hodně lidma vybudoval vztah jako bráchové. Předtím jsem moc nesetoval s Nathanem Williamsem - byl jsem s ním na pár tripech v roce 2007 nebo tak nějak, ale potom jsme moc neměli příležitost spolu vyrazit na trip. Různě jsme se potkávali ale od té doby jsme spolu nebyli nikdy na pořádném tripu a teď za poslední roky jsem ho poznal opravdu dobře. Uplně stejně je to s Dakotou… To jsou lidi se kterýma mě předtím nenapadlo, že budu mít takový přátelství. Když s někým strávíš spoustu času na cestách tak si vybuduješ silný pouto. To je skvělá stránka BMX.

Nějaké hororové historky při cestování s náhodnými lidmi?

Nee…. Kdyby mi někdo řekl: „Pojedeš na trip s tímhle týpkem“ a já nebyl přesvědčenej o tom, že to s ním bude v pohodě, tak bych odpovědě: „Neee, hele já nikam nejedu“. Musíš dával lidem šanci, ale nepojedu na trip, když nejsem přesvědčenej, že tam bude pohodová atmosféra. Takže jsem nezažil nikdy nic špatnýho s partama se kterýma cestuju. Jsem rád, že všichni, se kterýma felim jsou „cool as fuck“. Ale existuje i pár lidí, se kterýma bych nikdy na trip nejel.Jaký bylo prozkoumávat Chicago s týpkama co znáš jen chvíli, Němcema a lokálama jako je Brian Kachinsky?

Byl to fakt úlet - všichni lokálové jako BK, Trent, Brady ale všichni ostatní nám fakt pomohli a ukázali nám ulice, spoty a udělali ten trip takový jaký byl. Vážím si toho. Prozkoumávat Chicago bylo super, protože jsem do té doby neměl příležitost navšívit tohle město mimo zimu. A všichni víme jak moc tuhá zima v Chicagu je! No a teď nám svítilo sluníčko a po spotech nás provázel sám Brian Kachinsky. Nemohl jsem si přát lepší trip, doopravdy.

Jak moc zneřáděnej je apartmán po týdnu pobytu s DUB crew?

Nebylo to tak zlý. Upřímně mě bordel docela vytáčí. Když třeba jedu na trip s Richem Fornem, tak on si v mžiku rozháže svoje věci všude po pokoji a já jsem pak z toho strašně nasranej. Cítím, že jsem tak nějak „senior“ v DUB partě a tak to tam šéfuju a dávám čočku Carlovi (Hoffmannovi) nebo Joe Jarvisovi, aby uklízeli. Je to docela v klidu haha.

Kdo je největší bordelář se kterým si cestoval? Rich Forne?

Jo asi to bude on. Ale on neni největší prase, jenom je se svýma věcma všude kolem strašně otravnej. Je to neskutečný haha.

Kdo je nejvíc vzornej a čistotnej?

Možná Dakota? Byl jsem s ním a pokoji jenom jednou ale bylo to docela vtipný. Když jsem na tripu tak si většinou vybalím všechny věci z báglu a dám si je do skříněk a tak jako kdybych tam bydlel. Všichni ostatní si ale většinou roztahaj svoje věci všude možně…a to mě strašně vytáčí!

Související produkty: federalbikes
Související články: federal bikes dan lacey


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X