DAVID BROTHÁNEK STREET MIX 2017/18 + PÁR OTÁZEKNapsal Šimon Čechura | 24.07.2018

Na tohle jsem dlouho čekal a myslím, že určitě nejsem sám. Kdo sleduje Davidovo ježdění ví, že je to nesmysl!! Dejv žije BMX, cestuje a tak jsem jen doufal, že natočí nějaký edit. A tohle je ono! A k mému překvapení navíc neobsahuje žádné už viděné záběry z Instagramu. Aspoň v mých očích je tohle edit, který výrazně vystupuje z řady a zaslouží si tady výraznější zmínku a pár otázek směrem k Davidovi... I já se rád dozvím o Dejvovi něco víc. Vystupuje totiž z řady.
 


Myslím, že jsme se poprvé viděli pár let zpět v Budějicích. Upřímně by mě asi nenapadlo, že budeš za pár let jezdit tak, jak jezdíš. Když nad tím teď přemýšlim, fakt málokdo z CZ scény mě teď baví jako ty. Některý věci co jezdíš jsou fakt absurdní, ahhhh. 

Jak dlouho vůbec jezdíš? Budějice rodný město?

Už to bude osmej rok co jsem dostal svoje první kolo. Nejdřív jsem to měl jen tak pro swag, ale postupně jsem začal poznávat kluky z mýho hoodu a začalo mě to bavit víc a víc. Jo České Budějovice jsou moje rodný město a moc rád se tam vracim.


Čím si tě BMX tak získalo? A co děláš kromě kola?

Získalo si mě určitě mnoha směry.. Baví mě jen tak si jezdit a vymejšlet nový věci co bych mohl zkusit, dále jsou to určitě kámoši bez kterých by to všechno nebylo ono a srandy která při ježdení nesmí nikdy chybět. Kromě kola si rád vezmu baskeťák a jdu si zaházet na koš. 


Máš nějaký oblíbený riders? Kdo tě nejvíc inspiroval v začátcích a kdo teď?

Mám hodně oblíbených riders, jak tady v Česku tak i plno zahraničních. Jako kluk z Budějc jsem tak jako ostatní homies nejvíc sledoval feláka Milana Pouzara. Pamatuju si vždycky když sem přijel do starýho plechovýho parku a koukal jak tam lítá nesmyslný vejšky a odjíždí všechny triky v největším stylu. Po nějáký době jsem začal koukat na videjka jako např. Praha Streetová nebo Always Ready Man a začal jsem poznávat českou scénu a kluky z ní a jejich ježdění, který mě do dnešní doby hodně baví. Ze zahraniční scény mě baví Alex Kennedy a Julian Arteaga. 


S kým nejčastěji jezdíš? Kdo jsou tvý fellas?

These days nejvíc jezdím s Honzou Myslíkem a Matějem Petrovským, se kterýma i momentálně bydlim. Jinak jsem tady v Praze poznal hodně dobrých kámošů, se kterýma taky trávim plno času. Nesmim zapomenout na kluky z ČB jako Martin Friedl, Pavel Lukš, Filip Čížek, Erik Bahula a Pája Prosr, s těmahle fellaz jsem začínal jezdit a vždycky když se sejdem, tak je o zábavu postaráno, hehe.  


Nějaký čas zpět jsi se přestěhoval do Prahy. Baví tě to? 

Jojo.. bydlím tu od září a moc se mi tady líbí. Jak jsem říkal.. poznal jsem tu hodně dobrých feláků.. Praha je hodně hezký město, jsou tu nový možnosti a hlavně nový místa k ježdění. 


No a nový video je skvělý, vážně. Co ten song, jsi vybíral sám? Dodává tomu skvělej vibe. A kdo video stříhal? Taky moc povedený! 

Děkuju, jsem rád, že se líbí. Song do videjka jsem vybral já, ale moc jsem si neuměl představit jak do něho bude pasovat, naštěstí felák z ČB Pavel Lukš věděl a tak jsme to nějak dali dohromady. 


Odkud jsou záběry? Na jaře jsme se potkali v Barceloně… Pak jsi byl ještě někde mimo ČR, je tak?

Záběry jsou z Barcelony, Londýna, Prahy a ČB. Kromě Barcelony jsem teď v červnu byl v Londýně a Hastings, kde sme si to taky dost užili. 


Nějaký plány? Teď máš prázdniny co? Lucky bastard. 

Nějáký plány mám, třeba zase začít sbírat záběry z míst, který chci tenhle a příští rok navštívit a potom z toho zase udělat videjko. 
Jinak prázdniny mám, ale zasahujou do toho brigádky přes tejden takže toho času zase tolik neni jako bejvalo, nicméně snažim trávit na kole co nejvíc mýho volnýho času.

Díky za tvůj čas. Keep it G.

Mějte se všichni dobře a jezděte hlavně pro srandu. Peace
 

@david_brothanek

 

Související články: anglie barcelona interview street trip tvorba video


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X