DOMINIK POSPÍŠIL - WELCOME TO TBB-BIKENapsal Šimon Čechura | 30.04.2020

Jméno Dominik Pospíšil by už mělo být většině z vás povědomé. Na české BMX scéně se pohybuje slušnou chvíli a pokud stejně jako Dominik žijete BMX, určitě jste ho už někde potkali. Nikdy nejde jen o ježdění a Dominik je především super člověk nadšený pro život.  S velkým nadšením ho vítáme do party! 
 


Dominik se v poslední době často objevoval v Brně, díky čemu jsme se nejednou domluvili na ježdění. A i protože si Dominik teď z jara hodně poladil kolo, nabídlo se dát dohromady bike check a k tomu krátké video. První, druhá, třetí session a tady je výsledek. Dominikovo ježdění mluví za vše a dohromady s vybranými spoty podle mě tvoří skvělou podívanou. Byla by škoda to jen tak hodit k bike checku. Welcome to the Family!

 


Vítej Dominiku!!

Možná si to ani nepamatuješ, poprvé jsme se potkali na Sokolovně tak někdy před 5ti lety. Pamatuju si v pohodě feloše, co jezdí rychle a dělá paťavý 54, hehe. To bylo někdy v čase, kdy jsem se přestěhoval do Brna. Je mi jasný že na malým kole jezdíš mnohem dýl. Kdy a kde jsi začínal?

Ahoj... 
Když o tom mluvíš.. Sokolovnu si vybavuji... dokonce si myslím že to byl vánoční jamík 2015.. Super akcička a fajn lidi. 

Jezdit jsem začal u nás ve Svitavách asi ve 14ti letech na plechovém parku, který tam máme dodnes, hehe. Do skateparku jsem chodil koukat na kluky jak jezdí a snil o tom, že budu taky. Už jako malej kluk jsem rozbil každý kolo co mi přišlo pod ruku. Když jsem objevil BMX, byla to jasná volba. Můj děda věděl, že po tom toužím a jednoho dne jsem přišel ze školy, Děda mi udělal překvapeni a vzal mne do obchodu kde jsem si vybral kolo... 

Moje první kolo byl Mongoose, 15 kilo oceli v barvě baby blue za 6000 korun. Pamatuju si, že jsem strašně spěchal do skateparku a těšil se až se ukážu na novém kole. Ještě ten den jsem sjel U rampu a naučil se skákat funbox. Můj kamarad Ondra Karpíšek mi ukázal jak na to. A každej nepovedenej pokus trestal pěstí do helmy. :-D Krásný časy... 

 
Pořád tě to teda nepustilo. Co tě drží v BMX a kde bereš to nadšení?

Nepustilo. BMX mám na prvním místě, jak říká Kuba. Byla chvíle, kdy jsem neměl s kým jezdit a říkal si, že je to nuda. Pak jsem ale vždycky našel někoho, kdo mi pomohl zase najít nadšení. Je hodně důležitý jezdit s lidma, co jsou na stejné vlně...

 


Hodně jste v posledních letech taky jezdili s Pejdou. Nejednou jsem viděl, že se spolu hodně hecujete. Jak často se domluvíte na ježdění?

Ano. Právě Pejdovi musím poděkovat za moje ježdění v současnosti. Začal jsem s nim jezdit v době, kdy už moji kamarádi dělaj peníze a nebo rodiny. :-D Někdo spadl do drog a tak. Myslím, že Pejda na tom byl stejně jako já a bydlíme od sebe jen 20km, takže nás to svedlo k sobě. Je strašně super s ním jezdit a vidět ho jezdit. Dává mi to motivaci a hodně jsem se toho od něj naučil. Každý den si voláme kdy a kam půjdeme jezdit.

 

Co vlastně děláš když nejsi na kole? 

Ve svém volném čase se snažím hlavně pořád něco dělat. Nemám rád nudu. Takže chodím za kamarádama, třeba házet si talířem a nebo vymýšlet blbosti, hehe... 

 


Video se nám povedlo dotáhnout a tady je výsledek. Co máš v plánu dál? Co v létě? Se závody a akcemi obecně to tento rok nevypadá úplně nejlíp.

Anoo vidko se povedlo. Tento rok to bude s akcema trochu horší a za hranice nás asi taky nepustí, ale určitě se nenechám odradit od ježdění. Budeme cestovat po ČR a užívat si pojezdy a lehké party s kámošema, hehe... Ještě mám určitě v plánu jedno vidko, tak uvidíme.

 


Díky za důvěru a spolupráci na videu. Z výsledku mám radost. Jestli chceš něco vzkázat, tady máš prostor.

Na konec bych chtěl poděkovat tobě za práci, kterou si odvedl. Chci poděkovat Sašovi za to, co pro komunitu dělá a za to že mi dopřál jezdit na super kole za podpory TBB-BIKE. Chci poděkovat dědovi a mé rodině, že díky nim můžu jezdit na kole a za všechno kolem. A ještě děkuji Pejdovi a všem co chcou jezdit a podporovat BMX. Děkuji moc.


 

 

Související produkty: thebikebros flybikes
Související články: video thebikebros flybikes dominik pospisil


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X