FINGERSCROSSEDBMX CZECH EDITIONNapsal Vojta Pánek | 07.10.2020


Moje část tohohle příběhu začala ve Španělsku v Malaze minulou zimu. S Rubenem jsem se párkrát potkal v bowlu, ale neměl jsem ani tušení, že jezdí i na něčem takovým.  Vlastně úplně poprvý mi to Rubenovo kolo ukázal kámoš Honza Faistaver aka Fašoun, kterej jezdil kousek za Malagou na horalistickejch trailíkách. Tam totiž Ruben často jezdil (má to kousek za barákem) a tam mi i poprvý půjčil tohle odpružený bmx. Upřímně, když jsem to viděl poprvý, jen na fotce, řekl jsem si: co to sakra je?!?! I když jsem to viděl poprvý naživo, tahle myšlenka mi zase proběhla hlavou. Ještě k tomuhle spotu. Jsou to takový malý trailsy z kopce, který staví jeden místňák jezdící na horským. Ruben tu jezdí dlouho a vystřídal tady několik kol. Jak k týhle myšlence přišel, jste mohli vidět v jeho videích FingersCrossed. 
Nicméně, když mi nabídl, ať se na tom projedu, neváhal jsem. Prostě mě zajímá, jak se to chová, co to dělá a tak. První jízda byla opatrně, ve vlaku za kámošem. Vlastně opatrně asi tak do půlky, haha. Pak jsem tomu přišel na chuť. Hravý a obratný jako bmx, ale tlumení a dobrý brzdy jako mtb. Nejlepší vlastnosti malýho a velkýho kola v jednom. Když jsem dojel dolu, mě jsem rohlík jak malej o vánocích, haha.
 
Když jsem se ze Španělska na jaře vrátil, vůbec mě nenapadlo, že bych si to taky chtěl postavit. Vrátil jsem se na trailsy, pokračoval v digování a občas se zhoupnul v bowlu. Postupem času, když jsem viděl jak jezdí kámoši na velkých kolech různý bikeparky nebo velký skoky jako ve Vítkovicích, trochu mi mrzelo, že si s nima nezajezdím. Kupovat si zas velký kolo se mi taky nechtělo. Shodou náhod zrovna vyšla poslední epizoda FingersCrossed a měl jsem jasno. Potřebuju to :-D !!!
Napsal jsem Rubenovi, jak se věci mají, dostal jsem pár rad ohledně vidlice, něco málo o rámu a začal kreslit. Na jeho kole jsem jezdil, takže jsem měl představu, co bych chtěl změnit, vylepšit. Menší problém byl, že on neměl přesnej výkres nebo něco takovýho. Prostě od oka, tlumič dáme sem, tady trochu delší a bude to cajk. Vzal jsem to jako přibližnou předlohu, hledal jsem geometrie horskejch kol, vymýšlel, překresloval a znova překresloval. Během toho jsem už sháněl někoho, kdo bude ochotnej mi tuhle věc postavit. Původně jsem to chtěl podobně, jako Ruben. Vzít starý rámy a udělat si to doma. Pak si ale říkám, když už, tak prostě pořádně. Dostal jsem se přes pár kamarádů k Petrovi z Jeseníku. Jemu patří velké díky, za ochotu a trpělivost se mnou. Výsledek je lepší, než jsem vůbec doufal. Bikepark? Určitě! Flowtrail? Taky skvělý! Skoky? Dirty nebo menší trailsy? Přifoukneš tlumení a bez problému!!! A je ti jedno, jestli jedeš po krásně uhlazenejch trailsech nebo v bikeparku na konci sezóny po vybržděnejch klopenkách. Zábava všude a hlavně HRAVOST DĚTSKÝHO KOLA!!!!

Díky za podporu tohohle projektu TBB-BIKE (díky Sašo), pak samozřejmě Rubenovi za možnost účastnit se jeho projektu, Petrovi Zámečníkovi (IG: @askiburg) za trpělivost a stvoření rámu, Milanovi za super fotky (IG: @emetphoto) a klukům z bikeparku Kopřivná (IG: @bikeparkkoprivna) za první testovačku.
 

Související články: tvorba


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X