Jak vybrat BMX představec

 

 

PŘEDSTAVEC / STEM

Představec spojuje řidítka s vidlicí. Představce se rozdělují do dvou kategorií. TOPLOAD STEMS (upínací systém ve vodorovné poloze) a FRONTLOAD STEMS (uchycení řidítek v přední svislé části představce). Představce se také podílejí na výšce řidítek a tím ovlivňují jezdecké vlastnosti kola. Pro park a trailsy můžeme volit lehčí, odfrézované představce s dutými šrouby. Naopak pro real-street jsou vhodné představce plnějších tvarů bez ostrých hran a hlavně bez dutých šroubů.

 

 

délka představce ovlivňuje ovladatelnost kola. Může Vám lehce pomoci kolo prodloužit. Čím kratší představec, tím se lépe dělají nosewheelie a manuály. Delší představec zase kolo "uklidňuje" a je více stabilní. 

Důležité je také se zaměřit na správný výběr pevnosti představce, lépe řečeno k čemu je představec určen. Zda se hodí do parku, na hlínu nebo je pevný a vydrží i pořádné gapy na real-streetu. 

Pro park a trailsy můžeme volit lehčí, odfrézované představce s dutými šrouby. Naopak pro real-street jsou vhodné představce plnějších tvarů bez ostrých hran a hlavně bez dutých šroubů.

 

 

Pokud vážíte více než 80kg, pak by Váš představec měl být plnější, neměl by obsahovat duté šrouby a v přední části by měl mít co nejvíce styčné plochy pro upnutí řidítek. 


Trocha techniky. Rozhodně nedoporučujeme promazávat tuto styčnou plochu jakýmkoliv mazivem. Pokud vozíte rotor, pak je lepší se zaměřit na představce, které mají součástí balení také gyro-plate. Usnadní Vám to následnou montáž a ušetří peníze i čas. 

A nakonec malá rada závěrem: šrouby v představci je potřeba utahovat do kříže, tedy 1-4-2-3. Tím správně upevníte řidítka a zamezíte prasknutí.


Všechny BMX firmy nabízejí nejrůznější možné tvary, barevné i grafické provedení. Tento aspekt by měl být však až finálním třešničkou, která u výběru rozhodne.

 

ŘEŠÍME S VÁMI


Někdy může mít představec vliv na hlavové složení. Po dotažení představce se netočí hlavové složení.
Řešili jsme již také - jak odmontovat strhlý boční šroub v představci
Vypsali jsme pár důvodů, proč nedoporučujeme jezdit s prasklým představcem.
Využijte naše diskuzní fórum, kde Vám ochotně poradíme nejen my, ale především ostatní rideři - TBB-Bike.cz Diskuzní Fórum.

 Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X