JAKÉ PLÁŠTĚ? POMŮŽE SHADOW TIRE GUIDENapsal TBB-BIKE | 28.03.2019

Nabídka Shadow se každým rokem rozrůsá a to i v sekci plášťů. Modely Strada, Contender i Valor se těší velké oblibě, ale znáte model Serpent? A na co se hodí ten, nebo onen plášť? Pláště dokáží významně ovlivnit charakter kola a jejich výběr by se rozhodně neměl podceňovat. S pomalými plášti jen těžko vyskočíš vysoko, vhodným výběrem plášťů lze sundat dost stovek gramů, ale parkový plášť tě zase moc na streetu nepodrží. Shadow zpracovali hodně podařenou tabulku, která vysvětlí jaké jsou silné a slabé stránky jednotlivých modelů.

Tabulka nabízí hned několik možností pro orientaci. Směrodatným je jezdecké zaměření - street? park? dirt? Určení pláště je jasně dané jeho chrakteristikou. Hledáš odolný plášť? Rychlý? Záleží ti na váze? Hlavně ať nebrzdí grindy! Na všechny tyto požadavky mají v Shadow odpověď. Věříme, že orientace v tabulce je snadná, případně pomůže překladač.

 

Shadow Valor

Pevný, stabilní a hlavně odolný. Valor se nejvíc hodí pro Street, kde vynikne schopností tlumit nárazy a také svou odolností. Možnost foukat plášť až na 110psi (cca 7.5bar) ale nasvědčuje tomu, že po natlakování se hodí také pro jízdu v bazénu, nebo kdekoliv jinde. Valor patří mezi těžší pláště, což ale oplatí dlouhou výdrží. Shadow Strada

Simone Barraco. Za pláštěm Strada stojí právě tento jezdec a to nasvědčuje i určení pláště. Plášť se nejvíce hodí pro technické streetové ježdění, kde vynikne dobrými vlastnostmi v kombinaci s nízkým tlakem, nebo hladkou stěnou pro plynulejší grindování. Horní hranice 60psi (cca 4bar) nasvědčuje tomu, že plášť není příliš univerzální a nehodí se tam, kde je potřeba rychlost. Pláště Strada vozí s oblibou také Jiří Blábol.

 


Shadow Contender

Charakteristika, ani určení pláště ti nic neříká, protože chceš jezdit prostě všude? Na to je tady Contender. Rychlý, ne příliš těžký a se vzorkem, který si stejně dobře rozumí s hladkým pevným povrchem, jako hlínou na trailsech. Plášť je dostatečně rychlý tam, kde je potřeba a zároveň se dá bez problému použít na street, kde pobere potřebné nárazy.

 


Shadow Serpent

Nejnovější přírůstek v nabídce plášťů Shadow nese název Serpent a zaplňuje mezeru v nabídce plášťů Shadow. Serpent je lehký, rychlý plášť určený především pro všechny parkové jezdce. Právě rotující váha na kolech je nejvíce znát a s použitím plášťů Serpent shodíte až 300 gramů na každém kole (v porovnání např. s modelem Valor). Plášť má velmi nízký valivý odpor, což přispívá rychlosti. Příležitostně si poradí i s technickým pojetím streetu, nebo s hladkým povrchem dirtů / trailsů.

 

 

Související produkty: the shadow conspiracy


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X