JAN HOŘELKA 2018 + PÁR OTÁZEKNapsal Šimon Čechura | 17.01.2019

Před pár dny létal po sítích nový edit Honzy Hořelky  a protože to, co se v něm děje jen málokdo z nás pochopil, zdálo se na místě zeptat se Honzy na pár jednoduchých otázek. My s Honzou jsme se totiž pokud se nemýlím nikdy nepotkali. Video si určitě zaslouží ještě jedno zhlédnutí a v krátkém rozhovoru se dozvíte mimo jiné i to, kde bere inspiraci a co bylo prvním impulzem k natočení tohoto editu.


 

Zdravím tě a smekám. Šílená technika!! Možná je to jen tím že se pohybujeme v jiných poměrech, ale nejspíš jsme se nikdy nestřetli. Začněme klasicky odkud jsi a hlavně mě zajímá, jak dlouho jezdíš? Takový skill asi nenajezdíš za rok, hehe. 

Takže čau zdravím všechny čtenáře moje jméno je Jan Hořelka je mi 20 let jsem z Mělníka a na kole jezdim 6 let.


Jezdíš celkem odlišně od zbytku parkové scény a je vidět, že se vyžíváš v ježdění těch nejtechničtějších triků. Co tě inspiruje? Nebo ti to jde prostě samo? Trochu to tak vypadá.  

Je tomu tak, protože asi po týdnu co jsem začal jezdit, jsem si jen tak brouzdal po internetu a sledoval různý BMX videa, až jsem narazil na Australskýho ridera jménem Alex Hiam. Hrozně mě fascinavala jeho technika a hlavně footjam tailwhipy který má naprosto v malíku a od tý doby sem hned věděl jak chci jezdit, hehe.


Jak video vznikalo? Název videa zavání profilem z roku 2018, ale působí to na mě spíš jako několik sessions.

Vzniklo tak, že jsem v květnu odjel tailwhip do double footjam tailwhipu a ten trik mi přišel moc dobrej na to, ho jen tak hodit na Instagram, tak jsem si řek, že udělám edit. Bohužel jsem potom přes půl roku neměl formu a těžký věci mi prostě nešly, takže jsem nic nenatočil. Až začátkem listopadu mi to zase začalo jít a na kole jsem se cítil skvěle. Od tý doby jsem jednou za čas natočil něco, co ostatní nechápali. Tak jsem narychlo dotáčel klipy do editu. Takže máš pravdu celé video je asi ze 7 pojezdů.


Kde a s kým nejčastěji jezdíš?

Přes léto nejčastěji jezdím s Radkem Rýdlem a Lubošem Daňkem v našem domácím parku v Dolních Beřkovicích kousek od Mělníka. A v zimě jezdíme společně do Stráže pod Ralskem kde s domácím Kubou Bendou dáme vždy dobrou a vyhrocenou session. Z čeho ve videu máš největší radost? A je něco co jsi ve videu chtěl mít, ale nepadlo to?

Největší radost mám jednoznačně z triku triple footjam tailwhip to fekie oppo whip, protože to je kombo který sem ještě nikdy od nikoho neviděl. Když mám zmínit trik co nepadnul,tak je to z injamu oppo down whip,kterej jsem asi po 60 pokusech vzdal..


Plány na rok 2019?

V roce 2019 bych chtěl rozhodně objet víc závodů než minulej rok a hlavně natočit ještě lepší, delší a šílenější video 


Díky moc za tvůj čas a za tak našláplý video! Ať se daří.

Já děkuju tobě za rozhovor, peace

 

Související články: interview park video


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X