LEGENDY XCUPU - VONDRÁČEK, KOHOUT, PLASNapsal TBB-BIKE | 12.05.2019

Stránka byla spuštěna, jména Team Leaderů byla odhalena a příprava XCUP FOREVER  pokračuje na plné obrátky. Právě teď přišel ten pravý čas na lehké představení prvních tří legend českého freestyle BMX, které přijali naše pozvání a nebudou tedy na Kladně 8.6. chybět. Legend? Ano, pro nás 100% ano! 

 

zdroj fotografií: archiv 4elements

 

 

Jirka Karlík: "První co mi napadalo u Vondrase je Backflip na prvním dirtu v Letech u Prahy. Myslím někdy 2003/4. Z toho jsem byl úplně hotovej. No a taky velkej Party Boy. Kalby po závodech byly vydatný :)" 

Alex Rovný: "Toho kluka nejde nemít rád! Nikdy nezapomenu když dorazil do prvního TBB-BIKE krámku někdy v roce 1997 pro své první BMX kolo a věnoval mi triko. Nebo jak rozstřelil auto na závodech v Brně Slatině. Nebo jak jsem na půl cesty do Německa pro zboží jezdil k Tomkovi chillovat na byt. Nebo kolik srandy jsme užili u ohně v kempu na Worlds ... Je toho moc a nikdy nezapomenu!" 


 

Kdy jsi začal jezdit na BMX? 

asi 1997


Co si vybavíš, když se řekne XCUP?

Bmx v Čechách, závody


Co pro tebe znamená BMX?

Krásná část života


Dokážeš vybrat jeden XCUP, který se ti nesmazatelně zapsal do paměti? Kdy, kde a proč?

Lety u Prahy Dirt! A večer na baru BigCakez/DeaterBolen!!


Jak to máš s BMX dnes? Jezdíš ještě?

“Občas” si vyrazím prohnat vlasy vzduchem. S dcerkou pumptrack a bikroska...


Těšíš se na Kladno? Jako za starejch? 

Vidět zase všechny ty “čerty” a “divočaky” Supeer!?!

 

 

Alex Rovný: "Pavla znám snad tisíc let z dob bikrosu, jeho tátu jak ho vozil všude nemožně legendárním Trabíkem po závodech. Rám, kterej jsem mu objednával z ACE, to už je neuvěřitelně dlouho. Tenhle kluk má BMX opravdu, ale opravdu hluboko v srdci ve své ryzí podobě. Vážím si ho pro jeho upřímnost, kritiku, kterou nevědomky posouvá hranice všech dál a dál. Obdivuji jeho práci okolo legendárního L.E.S. spotu a schopnost udržet Jičínskou partu funkční i v těch nejhorších časech. Drž to kámo! a to v plnejch!"
 

Kdy jsi začal jezdit na BMX?

1988 první kola na jičínský bikrosce, od 1989 závodně. K dirtu to začalo přecházet v roce 2001, kdy nám město bikrosku zbouralo.


Co si vybavíš, když se řekne XCUP?

Český pohár ve FBMX a zlatá éra, která už se nikdy nevrátí. Je v tom hodně vzpomínek a emocí.


Co pro tebe znamená BMX?

Bmx ze mě udělalo to, kým jsem. Ať už to jsou Vansky na nohách, neposrat se z vypjatějších situací, nadhled, cestování, tvrdá fyzická práce, punk a revolta, nekonečné množství zážitků a vzpomínek, všechno to má společného jmenovatele a to BMX. Pro mě je bmx celoživotní postoj, vnitřní nastavení člověka.


Dokážeš vybrat jeden XCUP, který se ti nesmazatelně zapsal do paměti? Kdy, kde a proč?

Ty krávo, jeden... Asi ne, každý byl specifický a něčím výjimečný. Vybavuje se mi třeba HK v roce 2003, kde dával Johny Martínek naprosto specifickýho trucka do transferu a Jeny Valenta si chtěl vzít život superman seatgrabem přes něco, co nešlo dát. Samozřejmě se vypnul. A taky funboxy v Roxy mě bavily, byl to X-Cup?


Jak to máš s BMX dnes? Jezdíš ještě?

Pořád stejný, chycen do pasti. Jo, jezdím jak se jen dá a naštěstí se pořád ještě držím v módu, kdy tak nějak proskáču co potkám, aniž by mě to stresovalo více, než je člověku milé. Pak tě to baví. Je to ale hodně spojený s lesem a trailsy obecně, kde se to dá dělat dlouho a bolí to málo. Na druhou stranu, les se sám nepostavil a nepostaví.


Těšíš se na Kladno? Jako za starejch?

Těším se nejvíc a děkuju Sašovi za super nápad. Škoda, že tam nebude taky dirt :-)

 


 

Honza Janečka: "Viktor to byl takový otec BMX scény ,jezdil srdcem , jako porota byl vždy přísný a zodpovědný ke všemu .."

Alex Rovný: "Jedno z prvních jmen, které mě ve spojení pojmem "Legenda českého freestyle BMX" bezpochyby napadlo. Člověk, který položil základy nejen pražské street scény. Dirtař a rider se srdíčkem na pravém místě. BMX ambasador jež dal ve své době BMX vše, co mohl. Fungoval také dlouhá léta v pozici rozhodčího všech možných i nemožných Jamů a závodů. Člověk, kterého BMX potřebuje mít zpět ve svém zákulisí!!!" 

Kdy jsi začal jezdit na BMX?

Na rok už si asi nevzpomenu, ale bylo to někdy na konci základky. (doufám, že se nepletu, je to fakt dávno :-) 
Kolo jsem dostal za vysvědčení. Bylo to GT Performer z Red Frogu od Prokše. 
Scéna v tý době stála za starou belu, tak jsme se s klukama na ulici posbírali a začali se hecovat. Pak už to jen rostlo :-D


Co si vybavíš, když se řekne XCUP?

Super počin Honzy a Toma ve spolupráci s hromadou dalších lidí (Wenca, Tomek, Láčnej, atd..). Seriál skvělých závodů, který opravdu posunul českou scénu na světovou úroveň. Bez XCUPu by u nás nikdy nebylo BMX sportem! Tý věci je strašná škoda!!! 


Co pro tebe znamená BMX?

Byl to pro mě lifestyle! Žil jsem tím naplno a BMX bylo pro mě vším! Kámoši z BMX byli jak rodina..
Teď je pro mě BMX skvělá vzpomínka na parádní časy. Občas ještě kouknu na nějaký video, když mi ho někdo strčí pod nos, ale abych se přiznal, kolem už moc nežiju ;-)
Třeba se to po letošním XCUPu změní :-D 


Dokážeš vybrat jeden XCUP, který se ti nesmazatelně zapsal do paměti? Kdy, kde a proč?

Těžko říct, byl jsem snad na všech, takže se mi to trochu slejvá, navíc ty afterparty se většinou postarali o to, že si zapomněl i nezapomenutelný zážitky :-D Ale určitě si pamatuju, že jsem měl hroznou radost, když se mi povedla 360° transfer na XCUPu v Hradci, která je nahraná na první Dai Aiře, bral jsem za to tuším druhej flek.
Bylo toho samozřejmě víc, ale jestli si můžu vybrat jen jeden, tak dirtovej XCUP v Hvozdnici, který jsem celý organizoval s Frenkem. Tehdy jsem pochopil, jak bylo celou tu dobu těžký pro Honzu a Toma táhnout tu XCUPí káru! 


Jak to máš s BMX dnes? Jezdíš ještě?

Jak už jsem napsal o pár řádků vejš, BMXem už v tuhle dobu nežiju. Mám doma rodinu a prcka, tak už nechci riskovat podobný zranění, jako bylo to v Letech u Prahy. To mě prakticky vyléčilo z celýho BMX :-) Přeci jen 3 roky na berlích tě už docela proberou.. 
Ale abych jen nepyskoval.. Hoffmana mám furt ve sklepě a několikrát ročně ho venčím. Občas se pokusím i o nějaký trik, ale co si budeme povídat.. Kde ty loňský sněhy sou :-D 


Těšíš se na Kladno? Jako za starejch?

Trochu se toho bojím a zároveň se těším jak malej jarda! Parta zase pohromadě? NO TY WOLE! Doufám že se nenechám do ničeho hecnout a že to přežijou jak kosti, tak játra ;-)
Sašo díky za tenhle nápad, jak dát zase celou partu dohromady.. Aspoň na jeden den!!!!

 

XCUP FOREVER
8. 6. 2019 - KLADNO


 

 

Související články: xcup forever


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X