LOST IN HAMBURGNapsal Tomáš Carda | 09.05.2018

Je to už více než 3 roky, kdy poprvé parta vyrazila do neznáma s cílem ztratit se v některým z evropských měst. Na začátku asi nikdo nečekal, že tento projekt bude s postupem času tak vydatně zrát a nabírat na obrátkách. S každým dalším tripem se zvyšovala úroveň ježdění, zpracování a mediální sledovanosti. Tento rok navíc Lost in Series oficiálně zaštítil DIGbmx a tím se stal celosvětově sledovaným. 

První epizoda ve spolupráci s DIG se uskutečnila již na podzim minulého roku a zavedla nás do německého Hamburku. Města červených cihel, vodních kanálů a hypermoderních budov. Parta ve složení Michal Šmelko, Jiří Blábol, Raul Jula, Jason E a Greg Layden značila záruku, že budou padat bangery. No a jak to v Hamburku dopadlo? To už uvidíte přímo ve videu z hamburských ulic a fotoreportu od Freda Murrayho.Text a fotografie: Fred Murray // DIG BMX
Překlad: Šimon Čechura


Co si budeme, ztratit se v dnešní době je dost složitý. Když máš navíc nějaký mobilní zařízení, je to možná dokonce nemožný. Ať je to ale jakkoliv, neznamená to, že by se vzrušení z dobrodružství nadobro vytratilo. Když se vydáváš na výlet s BMX, můžeš si zvolit tu jednodušší cestu a v telefonu vyhledat někoho, kdo tě tebou zvolenou destinací provede a ukáže ti spoty. Nebo, tak jak by to udělal opravdový cestovatel dnešní doby, jednoduše napsat na sociální síť otázku co potřebuješ a máš to bez vynaložení snahy najít něco sám.

Tentokrát jsme ale nechali vše náhodě a spolehli se na tradiční podobu hledání spotů. Právě tak za sebou zanecháš stopy a navíc tě to donutí poznat místní kraj. První věcí, co bychom obvykle hledali, je kopec - kde jsou kopce, tam jsou přece i spoty. Jestli jsi ale někdy byl v Hamburgu, nebo aspoň víš kde se město nachází, víš taky, že je to tu plochý jako hruď nevyzrálý slečny. V téhle situaci by asi ti víc racionálně založení otevřeli mapu města, zaměřili se na několik faktorů a vymysleli smysluplnou trasu. My se ale radši rozhodli být spontánní a vzali jsme název téhle série pod záštitou Monster Energy a DIG trochu víc doslova. 

 Bar-Ice-Hard dal Jirkovi chvíli zabrat, ztrácel nervy a házel kolem. Nakonec ale trik odjel čistě.
Jestli nejsi fanouškem bitek ze srandy, nehraj si s Jiřím!! Myslím ale, že je ve výsledku neškodnej...


 Jiří je jako dělová koule plná energie - doslova. Celý den se ani nezastaví a pak se vybije během vteřiny.
Tenhle bankový spot jsme míjeli po cestě, než asi po 20 metrech Šmelko zase píchnul.


 


Poslední den tripu byl pro Šmelka noční můrou. Defekt za defektem.
Hodně záplat, nějaký to hledání bike shopů a můžeme jet dál. Vyznat se v Hamburgu není snadné ani pokud máte dost dobrý smysl pro orientaci. Masové bombardování v průběhu druhé světové války mělo svůj vrchol v roce 1943 a zanechalo Hamburg značně zdemolovaný. Od té doby byla většina budov vystavěna znovu a rozhodně se tu nebáli použít cihlu dvě navíc. Je to svým způsobem zajímavý, ale může to taky vyvolat dojem, že každá budova co tu je, je klonem té další za rohem. Když k tomu přidáš víc mostů než v Benátkách, Amsterdamu a Londýně dohromady, máš před sebou jízdu plnou zmatení hned po tom, co se odchýlíš od pobřeží. My si navíc naložili velkou dávku bezcílnýho šlapání a přišli jsme si taky na slušný množství dešťových přeháněk. A nemám na mysli nějakou malou večerní přeháňku. Když prší v Hamburgu, prší fakt hodně. Štěstí bylo, že se nám podařilo zabookovat bydlení s výhledem na zastřešený skatepark, který se ukázal být dost užitečným během nudných děštivých dní.

Co se týká party prvního dílu Lost In série pro rok 2018, vzali jsme s sebou TBB-BIKE senzaci v podobě barspin & tailwhip Instagram legendy Jiřího Blábola, další mladou TBB pušku Raula Julu, Monster reprezentujícího Jasona Eustathiou, spojence DIG a kámoše z Glasgow Greg Laydena a taky zkušeného technika z TBB rodinky Michala Šmelka. Dalo by se říct - tým snů.
 
Z fotografického hlediska byl Hamburg úžasný. Vypadá trochu jako kombinace New Yorku a Benátek ve spojení s nějakým německým městem.
V roce 1943 zažil Hamburg bombardování a to zničilo velkou část města. Pořád se tu dají najít stopy po těchto dobách.
Na fotce se Raul rozjíždí na perfektní bednu pod jedním z velkých mostů v centru.

Takhle to chodí vždycky… celý den hledáš a když se potom se zapadajícím sluncem vracíš na apartmán, najdeš najednou ten nejlepší spot.
Jason to nemohl opominout a potykal si s tímhle railhopem do rychlé 540. Stejně by nás odsud za světla vyhodili…


 Šmelko má na zádech velký těžký batoh plný technických skills a tohle byl ten perfektní setup na to, shodit nějaká kila dolů.
Ice, manual, feeble, backwards smith to indian.

Už jsem tu byl na jednom tripu a věděl jsem, že tu hodně vyhazují.
Když jsme sem toho večera dojeli, slunce už zapadalo a Raul chtěl udělat Barspin přes rail do mírného banku. Hned jsem si dokázal představit, co bude následovat.
Už je tam nahoře připravený se rozjet, když vychází securiťák s hlavou démona. Táhne se k nám s křupáním kloubů a jde klasicky přímo za tím týpkem s kamerou - za mnou.
Zamumlal jsem něco o tom, že toho týpka s kolem ani neznám, ale blesky napravo i nalevo mě prozradili.
I přes pokus zabránit mi ve focení, se mi díky pár krokům stranou s trochou photoshopu podařilo odstranit toho tupce z fotky.Video z produkce Tomáše Cardy Vám příběh dopoví.#lostinbmx

 Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X