LOST IN KRAKOWNapsal Tomáš Carda | 20.01.2017

Přes všechny komplikace se s Vámi můžeme konečně podělit o poslední díl LOST IN SERIES z roku 2016. Poslední zastávka této série zavítala partu do polského Krakowa. Za TBB-BIKE partu vyrazili tentokrát Víťa Kácha, Jirka Blábol, Franta Maršálek a Pavel Tenčík a za Monster Energy se přidal Benny L, který si tenhle projekt po předchozí zastávce v Petrohradu velmi oblíbil. Ale konec řečí, teď už jen zmáčkněte Play a vychutnejte si tuhle libovku.

TEXT: Tomáš Carda
FOTO: Milan Tykal

Od posledního tripu letošní série LOST IN SERIES jsem zpočátku nic moc neočekával. Přecijen Krakow není od Čech příliš daleko a bylo mi jasné, že o žádnou exotiku nepůjde. Nakonec jsme ale byli všichni velmi překvapeni a odjížděli domů s pocitem, že se do Krakowa musíme co nejdřív vrátit. To ale až moc předbíhám. Vezmeme to pěkně od začátku.

Pár dní před odjezdem prohlížíme předpověď počasí, která hlásí, že celý následující týden bude v Krakowě nepřetržitě pršet. To nejsou zrovna vyhlídky, které by nám hráli do karet. Moc si z toho ale neděláme hlavu a věříme, že počasí se umoudří. Když pak ale v den odjezdu začíná pršet a déšť se zhoršuje každým kilometrem, začínáme být v tomhle ohledu trošku pesimističtí.Ráno koukáme z oken a dešť očividně nepřestává a ani nevypadá, že by mělo přestat. No nedá se nic dělat, musíme počkat, jestli se počasí umoudří. Mezitím zjišťujem jestli jsou v Krakowě nějaké kryté spoty nebo třeba hala, kde bychom si mohli zajezdit. Bohužel to vypadá, že zde ale nenajdem žádné kryté místo na ježdění. Odpoledne Benny a Víťa vyrážejí v dešti do ulic alespoň trošku prozkoumat okolí, ale vracejí se také bez větších úspěchů.Další den ráno pořád hustě prší a všem je jasné, že další den už na hotelu zůstat nemůžem. Když vyrazíš na týden natěšený na ježdění a natáčení, tak to poslední jak chceš skončit, je tvrdnout zavřený na hotelu. Zjišťujem že nejbližší krytá hala je 150 km daleko ve městě Rešov. To není uplně nejblíž, ale rozhodně lepší sedět v autě než na hotelu. Když po dvou hodinách přijíždíme před halu, pořád hustě prší.

Většina kluků ani neví kam jedeme a chtějí si hlavně zajezdit. Proto když vstupujem do haly, nikdo nevěří svým očím. Hala v Rešově je ve skutečnosti obrovská betonová plaza, která se na zimu pokrývá nafukovací střechou, jakou znáte například z tenisových či volejbalových kurtů. Je to prostě nářez a všichni jsou nahecovaní do ježdění. Proto taky natáčíme až do noci a zpátky na hotel přijíždíme až hodně po půlnoci.Ráno jak jinak než prší. Předpověď ukazuje na další propršený den a tak znova vyrážíme do Rešova. Včera jsme roztočili hodně slušný parkový mix a tak jsme rozhodnutí tenhle projekt dotočit. Dáváme další povedenou session a k večeru jsou všichni spokojeni s nasbíranými záběry. Vy se tak můžete těšit na tenhle počin s rešovské haly, který bude venku co nevidět.

Ráno vstáváme s pocitem, že jsme z propršených dní doslova vyždímali maximum a vesmír nás odměňuje i lepším počasím. Mraky se protrhávají a ulice začínají schnout. Kontaktujem teda lokální partu a poprvé vyrážíme prozkoumat ulice Krakowa. Můj dlouholetý kámoš Hawold Peraldi už nějakou dobu žije v Krakowě a tak se stává naším průvodcem ulicemi po zbytek tripu. Krakow vypadá už na první pohled dost dobře. Ulice jsou pěkně čisté a jediné co tu trošku hapruje je doprava. Krakow má problém s auty a celkově smogem, ale zas je alespoň cruisování ulicemi zábavnější o proplétání mezi auty. Krakow má navíc plno spotů od zídek, přes raily až po banky. Za těch pár dní, které nám počasí dopřálo jsme viděli jen zlomek města a rozhodně má Krakow co nabídnout.Zábava ale v Krakowě rozhodně nekončí po západu slunce. Večer se začnou ulice a bary zaplňovat a zečně tu být pořádně živo. Krakow je studentské město a tak je tady spoustu mladých lidí a můžete si být jistí, že v Krakowě ví jak zapařit. Večery s místní BMX komunitou stály za to a rozhodně na ně budeme vzpomínat.

Tohle město plné historie nám ukázalo velmi příjemnou tvář Polska a rozhodně sem vyrazíme znovu. Příště snad už s příznivějším počasím, abychom toto nejkrásnější město Polska užili na plné pecky! 

@tbbbike   /    @fomei   /    #lostinberlinbmx   /    @monsterenergy   /    @sony  /    #a6300Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X