MAREK MAZAL - SOKOLOVNA 2018 - VIDEO & ROZHOVORNapsal Šimon Čechura | 20.03.2018Píše mi Marek Mazal, že už dotočil svoje video ze Sokolovny a že by ho chtěl mít u nás na webu. Domluvili jsme se, že k tomu zkusíme přidat menší rozhovor, což Maziho hodně nadchlo. Sedli jsme si tak v TBB-BIKE House a dali dohromady pár otázek a odpovědí. Mazi je hotový úkaz, protože nikoho s podobným stylem ježdění v dnešní době asi nenajdete. Já bych tenhle styl popsal slovy "vem si život". No koukněte sami na video. 


Zdarek Mazi, máme tu od tebe nový video z brněnské Sokolovny, která je už roky přes zimu útočištěm riderů z Brna a okolí. Tohle místo pomohlo v progressu už spoustě riderům a stejně tak je tomu u tebe. Zima byla dlouhá a je vidět, že jsi tam najezdil dost dobrý finty. Některý triky mě fakt překvapily a nečekal bych je od tebe. Řekni nám všechno o tomhle novém videu!! Máš z něj radost? 

Dřív jsme jezdili hodně s Markem Křížem a jezdili autem všude možně, kde se dalo přes zimu zajezdit. Mara už ale nejezdí, takže tenhle rok jsem strávil na Sokolovně fakt hodně času. Měl jsem i klíče, takže jsem jezdil kdykoliv jsem chtěl. Vidko mi točil Pavel Tenčík (díky Pablo) a mám z toho fakt radost. Natáčet jsme byli asi tak čytřikrát. Něco padlo na prváka, ale některý věci byly fakt zajebávačky a trvalo to. Některý věci co jsem měl vymyšlený nevyšly, ale pořád si myslim, že jsem to zabil. (smích) 


Chvíli už tě znám a vím, že si zakládáš na poletech a máš nejradši dirty, big airy, prostě motokros a pořádný polety. Baví tě jezdit v tak stísněným prostoru, jakým Sokolovna je? Přece jen je to tam spíš na technický srandy, jako jezdí třeba Pepa Horáček a další, kluci který dá se říct Sokolovna odchovala. Kde jezdíš nejčastěji?


Dřív jsem jezdil na Soku jen občas a je to tam psycho. Když tam přijedeš jednou za čas, je to šílený, ale jak si to najedeš, dají se vymýšlet všemožný komba. Nejvíc jsem vždycky jezdil v Bystrci, kde vyrůstám. Od začátku jsme jezdili s Frantou, Pavlem a klukama v bystrckým parku, kterej se ale teď zrovna bourá. Tam jsem to měl fakt rád a je ho škoda. Tak uvidíme, jestli bude kde jezdit dál. A pak taky dirty v Bástru, tam su furt když se dá a je s kým.

Musím dodat, že vzhledem k tomu, že se měla celá budova sokolovny bourat, je fakt super, že tu byla i tuhle zimu a měli jsme kde jezdit. Tak uvidíme, jak to bude dál.

Co ty a závody? Nějaký výsledky? A plány do budoucna?

Poslední roky se snažim objíždět co se dá tady u nás. Hlavně dirtový závody, kterejch ale moc není. Sportlife Big Air, tam je to taky vždycky dobrá akce. Tam to i pomáhám pořádat s Danem Milerem, Kubou Kalinou a dalšíma. Army Jam minulej rok, to byla fakt hodně dobrá akce. Jinak jsem objel nějaký menší jamíky v okolí. V bikeparku ve Strážnici, v Ivančicích, v Zubří a tak, už ani nevim. Výsledky si moc nepamatuju. Dřív jsme jezdili exhibice u Libora Podmola, ale to už je taky pár let.

Určitě se těšim na Army Jam. Jestli bude něco ve Strážnici. Uvidíme co bude, ale chtěl bych letos toho objet co nejvíc. A chtěl bych si zajet Benjaminy konečně.

Benjaminy už mají v kalendáři své místo a to 18. května. Po loňském jubilejním desátém ročníku je ale akce bez iniciativy Alexe Rovného a TBB-BIKE, a bude tak v menším měřítku a pouze jednodenní. Organizaci si bere na starost Fána a skatepark Pardubice. Jak dlouho už vůbec jezdíš? Kdo tě ovlivnil v ježdění? a s kým nejčastěji jezdíš teď?


Park v bástru má asi 9 let, tak asi 8 let co jsem dostal první BMX. Mongoose s převodníkem jak pánvička. (smích) Zrovna minulej týden jsem se byl na to kolo kouknout ve sklepě a fakt jsem se smál. Dřív jsem se možná tak projel na celopéru Olpran na dirty a dělal nofooty v sedě haha. Ale to se moc nepočítá. Prostě přeplost. To byla sranda.
Kdo mě ovlivnil? Když jsem začínal, tak už Franta v Bástru jezdil docela dobře. A pak závody Bastr Bastards, kde jezdili lidi jako Pavel Caha, Dan Jurečka… To bylo fakt hustý se na to dívat a chtěl jsem jezdit taky takový triky.
Dlouho jsem byl zaseklej v Brně a jezdil furt to stejný. Pak s Marou Křížem jsem začal jezdit i mimo Brno, mimo ČR a začal se pomalu zlepšovat a dělat větší psychařiny. (smích) Nejčastěji jezdím s Pavlem a Frantou, ale ty jezdí hlavně street a park. V bástru na dirtech jezdím s Okišem, někdy Danem Millerem třeba a dalšíma, podle toho kdo tam je. Někdy i sám.

Díky za rozhovor a respekt za tu bolest, co snášíš při ježdění haha. Jsi fakt hovado. Slovo závěrem? 

Ještě jednou díky Pavlovi za trpělivost při natáčení. Díky tobě za rozhovor. Díky za feláky s kterýma jezdím. Díky za BMX život. Je to to nejhezčí co mě mohlo potkat. A začněte jezdit DIRTY!!! (smích)


Související články: video marek mazal interview foto


Zpět
 
 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace X